Jump to content

HAREM


mariope

Recommended Posts

Witam wszytskich podpowie mi ktos jak mam usprawnic w założeniu Haremu w 112l baniaczku mam 6 saulosi i z tego co widze juz jest samiec wybarwiony a dwa kolejne przybieraja kolory samcow doradzcie jak byscie to zrobili szkoda sie pozbywac wybarwionych ryb z tego co widze moze to potrwac długi okres czasu.

Pozdrawiam Mariope

Link to comment
Share on other sites

Nie sugeruj się czarnymi pasami, zabarwionymi płetwami itp. Dopiero kiedy samiec będzie niebieski masz pewność że to samiec.

Mam samice które np podczas walki są tak ciemne i dostają niebieskawego połysku że pomyślałbyś iz to wybarwiający się samiec.


Z 3 samcami raczej ci się nie uda w 112 ale gdy wszystkie się wybarwią najbrzydszego poprostu spróbuj oddać a reszte zostaw i obserwój. Jeśli walki będą bardzo ostre wyławiasz następnego samca.

Link to comment
Share on other sites

zgodzę się z Tobą ale nie do konća... przy dobrze zaprojektowanej dekoracji pewnie by to jakoś się utrzymało (ale na pewno lepiej trzymać 2 samce niż trzy). Jeden z samców był troche przeganiany, a pozostała dwójka pilnowała swoich kryjówek niż pływała po akwarium. Jednak ja tym się nie przejmowałem, bo wiedziałem, że i tak ryby za jakiś czas trafią do większego akwarium.

Link to comment
Share on other sites

jak oddam jednego samca to pozostanie mi 5 ryb w tym prawdopodobnie są jeszcze dwa wybarwiające sie samce a pozostałe to są młódki także nie wiem poco bym miał dokupywać kolejne małe saulosi jak nie wiem co wyjdzie z pozostałych a znowu przerybiać w takim małym akwa nie wskazane

Link to comment
Share on other sites

dlatego kup więcej ryb... masz wtedy większe szanse, że trafisz w końcu na odpowiedni układ. Jakbyś kupił od razu 10 ryb, a nie 6 to miałbyś na 80% problem z głowy. To są małe rybki, więc tu nie będzie żadnego przerybienia. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.