weapster Opublikowano 6 Grudnia 2008 #1 Opublikowano 6 Grudnia 2008 Witam Dojrzewa mi zbiornik. Pojawił mi się skok no2 wysyp okrzemków i w jednym miejscu najprawdopodobniej sinice (zidentyfikował mars w dziale do identyfikacji). Konsystencja kiślowata nie jest ale bardzo łatwo odchodziły od skały. Ogólnie tego było mało bo na obszarze 2,5 na 0,5 cm. Ale wole dmuchać na zimne - to tak w ramach wstępu Pytanie czy zaciemniać? Jak tak to na jak długo? Czy po prostu nie karmić i nie zapalać światła?
czester_ Opublikowano 6 Grudnia 2008 #2 Opublikowano 6 Grudnia 2008 Ja bym zgasił światło poprostu na tydzień a wcześniej pięknie wyczyścił dno
weapster Opublikowano 6 Grudnia 2008 Autor #3 Opublikowano 6 Grudnia 2008 no tutaj akurat gol wyskoczył na krawędzi łupka(tło) przy tafli wody. oczywiście starłem i podmiana wody jakieś 15%. Jak mówisz że nie trzeba zaciemniać to si
labeo1 Opublikowano 6 Grudnia 2008 #4 Opublikowano 6 Grudnia 2008 Optymalnie z moich doświadczeń wynika że 5 dni, ale zaciemnienie musi być całkowite, ja nakrywam akwa jakąś narzutą.
mars Opublikowano 6 Grudnia 2008 #5 Opublikowano 6 Grudnia 2008 Optymalnie z moich doświadczeń wynika że 5 dni, ale zaciemnienie musi być całkowite, ja nakrywam akwa jakąś narzutą. dokładnie tak, tylko zgaszenie światła to dla mnie półśrodek
weapster Opublikowano 6 Grudnia 2008 Autor #6 Opublikowano 6 Grudnia 2008 co z rybami w tym okresie?? podawać pokarm w mniejszych ilościach czy w ogóle?
mars Opublikowano 6 Grudnia 2008 #7 Opublikowano 6 Grudnia 2008 co z rybami w tym okresie?? podawać pokarm w mniejszych ilościach czy w ogóle? jeśli sa duże to mozna nie podawać, jeśli młodziutkie to można spróbowac ale jak na chwile zdejmiesz zaciemnienie to i tak będa tak przymulone że moga nie jeść
weapster Opublikowano 6 Grudnia 2008 Autor #8 Opublikowano 6 Grudnia 2008 od wczoraj wieczora zeciemnienie, podniosłem przed chwilą koc i.... po 30 sek demasony już szalały pod szybą (3,5cm)
mars Opublikowano 6 Grudnia 2008 #9 Opublikowano 6 Grudnia 2008 No to jak tak szybko się budzą i faktycznie nie sa za duże to mozesz je próbowac dokarmiać ale bardzo delikatnie, tan rzadziej i mniej
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się