Jump to content

112l Saulosi - Marine-Glo + Aqua czy Power?

Nitek

Recommended Posts

Witam Panowie (i Panie ;))!

Właśnie udało mi się dostać na allegro praktycznie nową świetlówkę Hagena Marine-Glo 20W za 10,5zł (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=494636779) - to znaczy mam nadzieję, że nowa - wierzę w ludzi :roll: (po za tym jest paragon = jest dobrze :P)

Mam pytanie - wyczytałem, że pasuje do niej Power-Glo, ale spotkałem się też z połączeniem z Aqua-Glo (zaleta Aqua... - tańsza, ale chodzi mi tylko o jakość (a raczej dopasowanie do biotopu), cena w przypadku wyboru pomiędzy tymi dwiema nie gra roli. Oczywiście do akwa 112l. Planowana obsada - 2+6 saulosi. Chodzi więc o to, aby samce fajnie wyglądały (podejrzewam, że dobrze zajmie się tym Marine), ale też aby ładnie wybarwione były żółte samiczki ;) Taki złoty środek :)

kwestja gustu, a o tym się nie dyskutuje

ja np wszelich aktynicznych i marine nie lubie bo mi poswiata nie odpowiada i tak jak faktycznie kolor niebieski jest podkrecony wtedy to inne kolory w tym żółty wyglądają dla mnie nienaturalnie i dodanie do tego innej światlówki nawet typowo podkreslającej kolor żółty i tak tego już wtedy nie zmieni ... ale moze Tobie się spodoba

marine glo i aqua glo mialem w 200l saulosi i rdzawe-bylem zadowolony ale to moje gusta

nie dodawaj zadnego niebieskiego wystroju (tlo-folia) bo marine glo to spoteguje i bedzie eeehhhhh

pozdrawiam siwy1973

Dzięki za odpowiedzi, zdecydowałem się na Power-Glo. Jak dojdzie i akwa będzie już zalane (środek tego tygodnia) to dam fotki do galerii KM.

Mars i Slawekosw - ja już kupiłem Marine, więc po sprawie - kwestia tylko co do niej dobrać, nie pytam czy marine fajnie się prezentuje czy nie ;)

Siwy - zobaczę, jak to będzie z Power-Glo ;)

Na zdjęciu naprawdę dobrze się prezentuje taki zestaw - http://saurama.aqua-web.org/pages/31_Po ... ineGlo.htm

Jak dojdzie i akwa będzie już zalane (środek tego tygodnia) to dam fotki do galerii KM.

a moze warto przekonać się do albumu?

nie będzie takich niespodzianek jak teraz z galerią :)

Akwa ze świetlówkami od wczoraj uruchomione, na razie (m.in. ze względu na brak ryb) nie mogę jeszcze w 100% ocenić połączenia Marine+Power, ale jest nieźle.

Z tym że przeczytałem gdzieś na forum, że akwa z marine-glo zupełnie inaczej wyglądają na zdjęciach niż w rzeczywistości.

To fakt - na zdjęciach marine daje efekt prawie że całkowicie zaciemnionego kolorem niebieskim akwa, tymczasem w rzeczywistości wygląda to o wiele jaśniej, kompletnie inaczej

• 7 months later...
To fakt - na zdjęciach marine daje efekt prawie że całkowicie zaciemnionego kolorem niebieskim akwa, tymczasem w rzeczywistości wygląda to o wiele jaśniej, kompletnie inaczej

wystarczy na zdjęciach poprawić balans bieli i będzie OK ;)