Skocz do zawartości

skok no2 :/


weapster

Rekomendowane odpowiedzi

14 dni od zalania

woda stała 2tyg bez ryb

wpuściłem 2 yellowy:

19 dni:

no2 0

no3 12,5

21 dni:

wpuściłem 10 demasoni

24 dni:

test

no2 0

no3 12,5

29 dni(dzisiaj) test:

no2 albo 0,9 albo 1,6 mg/l - niestety test sery nie jest dokładny przy tych dwóch wartościach

no3 12,5 :/


Ogólnie spory wysyp okrzemków i w jednym miejscu coś jeszcze(do łącze fotki)

Filtracja tetra ex1200 2,5wkładu cermaika i 1 biokulki akwa 240l 120cm

zaraz robię podmianę co jest nie tak?


Foty czegos tego na kamieniach to do działu Glony - Topic identyfikacja

MarS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dojrzewaniem akwa to nie do końca jest tak ze dojrzało i już, owszem dojrzało tzn cykl azotowy zaczął funkcjonować ale pod minimalnym obciążeniam. Cały syf jaki w akwa był to się przerobił i dlatego NO2 =0 a NO3 wzrosło potem wpuściłeś dwa yellowy i coś tam one brudziły ale niewiele i filtr ten brud przerabiał - ale w filtrze miałes tyle bakterii ile było potrzebne do przerobienia syfu id 2 yellow i ani jednej bakterii wiecej - jak dałes nastepne 10 ryb to wydajnosć filtra powinna byc pięć razy wieksza, a nie ejst mozliwe aby z godziny na godzine a nawet z dnia na dzień te bakterie ci się tak rozmnożyły że były by w stanie obsłuzyć i zlikwidowac nagle 5 razy wiecej zanieczyszczeń - musis zim dac trochę zcasu.

Z tego powody o czym sam się przekonałeś to jak akwa zaszcepimy bakterjami to musimy im dostrczac pożywke, tzn albo lac coś w stylu Nitrivec albo wodę w akwa brudzic jak nawet nie ma ryb, często jest tak ze akwa dojrzało itd itp ale nie mamy jeszce ryb i czekamy z dwa trzy tygodnie a woda w akwa tylko się młuci wpuszczamy ryby i zonk katastrofa a powód jest prosty po tych trzech tygodniach bakterie które były wczęsniej po prostu zdechły z głodu mówiec tak po prostu


Tak więc teraz skoro się okazało ze bakterii wfiltrze masz za mało niż potrzeba do przerobu syfu to ogranicz bardzo karmienie, i czekaj, jesli to tylko problem namnożenie sa bakterii bo jest ich za mało to sytuacja w ciągu paru dni powinna być już dobra


Co do "życia" na kamieniach to Ci napiszę jak pytanie będzie w odpowiednim dziale i topicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foty wrzuciłem tutaj w zwiazku ze skokiem parametrów

ale jesli wiesz co to jest to wiesz ze nie to spowodowało wzrost NO2 prędzej to jest skutkiem skoków parametrów wody

natomiast jesli nie wiesz co to jest to Dział Glony Topic Identyfikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciąg dalszy problemów z no2


po ostatniej podmianie 3 dni temu znowu skok

no2 albo 0,9 albo 1,6 mg/l :/- niestety test sery nie jest dokładny przy tych dwóch wartościach

no3 12,5


nie wiem z czego to wynika, próbuje policzyć demasony, mam 10 nie moogę się doliczyć jednej ale lubią włazić w tło z łupka i w jaskinie. Robić znowu podmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.