Jump to content

Co to za łupek? Czy nadaje się do mojego akwa?


vebus

Recommended Posts

http://img183.imageshack.us/my.php?image=img4620eo8.jpg


Proszę, powiedzcie:

Czy to jest łupek filitowy? Po zdjęciach w necie to ten wygląd pasuje do filitowego, chlorytowego, serycytowego i pewnie wielu innych...


Dostałęm go jako odrzutki z robienia oczka wodnego. Niepokoiły mnie rdzawe naloty, ale przeprowadziłem testy z perhydrolem i octem i nie wykazały nic niepokojącego (pierwszy - żelaza, a drugi to nei wiem co naprawdę sprawdza ale nic się nie pieniło).


Czy nadaje się to do akwa? niektóre mają metaliczny połysk, ale nie wiem czy to jest dodatek jakiegoś metalu... może aluminium a nie żelazo... no nie wiem. Jutro planuje kupić rozwielitki i dać je na 24h to wiadra z tymi skałkami... a może nie muszę tego robic?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że pod octem pienią się kamienie podnoszące twardość węglanową – wapienie, niektóre piaskowce itd. – czyli dla malawi w sumie dobrze.

Na temat nalotów, połysków itp. Opinie są różne, ja jednak bym się tym nie przejmował

Link to comment
Share on other sites

Wyparzyć we wrzątku?


Czy trzeba skałki kleić do siebie? chciałbym tego uniknąć. Z drugiej strony nie wiem czy pyszczaki nie podkopią trochę i czy coś się nie zawali. Podłoże to żwir dochodzący do 1 cm, planowana obsada saulosi, socolofi, cytrynowe, oczywiście nie wszystkie z tych tylko po prostu te gatunki rozważam.

Link to comment
Share on other sites

Na dno dajesz styropian na to układasz kamienie, a całość zasypujesz żwirkiem, ale 1cm to coś za mało... chyba,że to granulacja, a jeśli tak jest to jest on za gruby i lepiej wybierz piasek. Kamieni kleić nie musisz, a wyparzyć w wrzątku

Link to comment
Share on other sites

Wyparzyć we wrzątku?


Czy trzeba skałki kleić do siebie? chciałbym tego uniknąć. Z drugiej strony nie wiem czy pyszczaki nie podkopią trochę i czy coś się nie zawali. Podłoże to żwir dochodzący do 1 cm, planowana obsada saulosi, socolofi, cytrynowe, oczywiście nie wszystkie z tych tylko po prostu te gatunki rozważam.



unikaj klejenia skalek.sklejone beda sprawiac ci klopot podczas cotygodniowej pielegnacji akwa, poza tym mozesz wtedy zapomniec o przemeblowaniu akwa.


zwirek...wiesz ze nie jest zalecany do malawi..chociaz pyski beda w nim zyly, to jednak nie oddadza piekna kopania w piasku i urzadzania sobie grot do tarla...

Link to comment
Share on other sites

Z fotkami do galerii :!: :evil: . MateuszT


Roślina na środku to jakiś echinodorus, lekko po prawej rosnący na skałach anubias... Reszta zieleni to jedynie tapeta. Pionowa rurka to "zasysacz" wody do Tetra tec ex 700, a pozioma to "deszczownica" no ale o zmienionej roli, gdyż znajduje się pod wodą :), no... to tyle



I co sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Nie widzisz, bo ktoś "mądry inaczej" właśnie wywalił link :/ i muszę wrzucać fotę jeszcze raz na imageshack... A wcale nie do galerii, bo chodzi o łupek w tym temacie i właśnie tu muszę pokazać go a nie w galerii...


Co do tła... Narazie zostawię roślinny motyw; musi być zieleń, jak rośliny nie wytrzymają.


proszę.



Jak myślicie, ile musi dojrzewać zbiornik?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Posty

    • @lukBB jakiej zaprawy do tego używałeś? Jakaś gotowa w wiaderku?
    • Dzięki @Bastian  Faktycznie całkiem nieźle się to prezentuje  
    • Z Bielska, masz blisko do Imricha Fuljera, to co prawda już Slowacja ale ryby beda od sprawdzonego i dobrego hodowcy
    • Na początek, przy tak licznym składzie odpuściłbym Demasoni. Ryba niewątpliwie piękna, agresywna, ale za razem dość delikatna. Esterki dorzuć do podstawowego składu. Jeśli chodzi o kolor czerwony, odpuść Hongi, ciężko dostać oryginały, a odmiana Sweden jest nieprawilna (coś jak Saulosi coral) Rozważ C. borleyi Kadango, do tego litrażu bardzo spoko. No i proponuję dorzucić N. Livingstonii lub Venustus dla kontroli narybku. Livi widowiskowo poluje EDIT Aha... a robiłeś już rekonesans gdzie kupisz ryby? Straszna lipa ostatnio się zrobiła🤔 Zaporowy Tan-Mal, jakieś resztki u Stusia, Malawian...? Nawet Malawi Śląsk się zlikwidował.
    • Witam.  Z racji tego, że zbliżam się powoli (bardzo powoli😉) do momentu zarybiania proszę o pomoc. Taki must have od którego chciałbym zacząć i kompletować do niego resztę gatunków: 1. Melanochromis chipokae 2. Pseudotropheus crabro 3. Metriaclima sp. 'msobo' Magunga 4. Labeotropheus trewavasae 'Marmalade cat' 5. Chindongo demasoni 6. Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' 7. Metriaclima fainzilberi 'Maison Reef' 8. Pseudotropheus sp. acei itungi Jeżeli nie pojawi się jakaś ciekawsza alternatywa to zastanawiam się jeszcze nad: 9. Labidochromis sp. 'perlmutt' 10. Pseudotropheus cyaneorhabdos 'Maingano Island' Jeżeli nigdzie nie dostanę M. Chipokae to wchodzi w grę jeszcze M. Loriae lub M. Lepidiadaptes. Pozostaje jeszcze kwestia koloru lub chociaż odcienia czerwonego o który ciężko u mbuny. Mam do wyboru: 11. Metriaclima estherae 12. Labidochromis sp. Hongi 13. Lodotropheus sprengerae Przestudiowałem podobne tematy lecz w porównywalnym litrażu zwykle pływają drapieżnik lub też pniektóre tematy były sprzed x lat. Może trochę odświeżę zagadnienie. Starałem się tak dobrać obsadę aby nie było bardzo podobnych samców i samic z różnych gatunków. Zbiornik planuję mocno zagruzować. Jeżeli chodzi o kwestie żywieniową to pokarm tak dobiorę aby wszystkim było dobrze🙂 Jeżeli macie jakieś spostrzeżenia, propozycje zmian lub twierdzicie, że to w ogóle nie zagra to śmiało piszcie, kompletuję załogę po raz pierwszy i doświadczenie mam rzadne tylko przeczytana teoria🙂 Ps. Planuję kupić młode ryby, w zależności od gatunku ok 10-15 szt. Potem jak natura nie zrobi swego to będzie redukcja.
    • Tak na oko może się okazać, że nie będzie potrzebny wtedy żaden cyrkulator i właściwie tylko ten filtr będzie zapewniał czystość i ruch wody. Jak dla mnie nie brzmi to przesadnie. 
    • Witam wszystkich. Planuję do akwarium Glossy 260 l zainstalować jako jedyny filtr Aquaela Hypermax 4500 BT. Czy jeżeli filtr będzie ustawiony na 50% mocy nie zrobi pralki w akwarium? Czy ktoś z was ma też taki filtr w akwarium 240 litrów?
    • Ale z czasem sam pewnie wyciągniesz wnioski i nabierzesz doświadczenia.  Dbaj o ryby, obserwuj, ucz się:) Najważniejsze , żeby Tobie się podobało  i jeśli sprawia Ci przyjemność oglądanie Twojego dzieła to jest sukces jak 20:0  Nie każdy ma "ekskluzywne" wyposażenie akwarium. Ja mam też skromnie. A najważniejsza dla mnie jest "komunikacja" a wręcz więź z rybami. Uwielbiam je głaskać, one też to lubią. Moja córka aż skacze z radości gdy może włożyć rękę do akwarium. A najlepsze jest to, że konkretne ryby lubią moją córkę podgryzać i dają się głaskać.  Co tam tło czy dekoracje?  Powodzenia 
    • Kiedyś na turnieju mój kolega przegrał pierwszego dnia wszystkie gry w maksymalnym stosunku, 0:20. Drugiego dnia znów przegrał, ale w stosunku 1:19 i ujął to tak: zauważam progres, ale mnie on nie zadowala.  Ty na szczęście nie przegrywasz 0:20, postęp też jest, ale moim zdaniem niezadowalający. Cztery gatunki do 300l to dużo nawet przy optymalnym wystroju, a Twoje gruzowisko, choć ładne, to jest za małe. 
    • Pan Jacek Stuś - https://pielegniceafrykanskie.pl/
  • Topics

  • Images

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.