Skocz do zawartości

Jaki kubełek cena kontra jakość


kunta

Rekomendowane odpowiedzi

Knuta kupiłeś już to szkło, bo wymiary takie amarykanckie, ihmo nie zabardzo dla pyszczaków

Znaczy się który bo dwa już kupiłem ale dopiero jedno odebrałem.


Które to nie za bardzo dla pyszczaków?

To które kupiłem ostatnio (czyli 120x30x40)?? Wydawało mi się że mialo być dłuższe za cenę wysokości?


Co do filtra to zdecydowałem i...

kupiłem na razie takie cudo:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... AQ:GB:1123

nie jest nowy ale za to mało używany z nowymi rurami.


Doszedłem do wniosku że jak będę zmieniał akwarium to raczej dokupię drugi filtr i będzie spoko.


Na razie chyba da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną ważna rzecz weź pod uwagę: W każdym filtrze po pewnym czasie spada przepływ (w trakcie jak się brudzi ale również na wartości nominalne weź z 10% mniej) dlatego filtr powinien być nieco na wyrost.

Osobiście mam classica 2215 ładnych parę lat (ok 10) zalety: jest niezniszczalny, cichy, nigdy nie wymieniałem żadnych uszczelek, wirników itd czyli chodzi sobie od nowości, nigdy nie było żadnych wycieków. Wady: wkłady nie są w koszyczkach więc jest utrudnione czyszczenie, trzeba delikatnie obchodzić się z zamykającymi klamerkami (jakieś cienkie te blaszki są) chociaż ja nigdy nie urwałem to czytałem że często tak właśnie się dzieje jak się nie uważa.

Ze względu na zalety zawsze polecam te filtry chociaż nie twierdzę że inne są dużo gorsze ale jednak mój przetrzymał bezawaryjnością inne u znajomych którzy jednak jakieś uszczelki czy inne rzeczy wymieniali po kilka razy. No i zdecydowanie jest cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną ważna rzecz weź pod uwagę: W każdym filtrze po pewnym czasie spada przepływ (w trakcie jak się brudzi ale również na wartości nominalne weź z 10% mniej)

pobożne zyczenie aby to było tylko 10 % no chyba że twój Eheim stary ale jary jest taki dobry, niestety przy wiekszosci filtrów i to nowych niezabrudzonych tylko zapełnonych wkłądami na max - ale zgodnie z zaleceniami producenta bez wynalazków to przepływ juz na dzień dobry spada nawet o 40% w stosunku do nominalnego a po paru tygosniach pracy i budzeniu spada dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.