Skocz do zawartości

Jaki kubełek cena kontra jakość


kunta

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się łudziłem, że masz dostęp do jakiś fajnych źródeł na temat bio filtracji i liczby potrzebnych litrów w stosunku do litrów :):wink:

Czyli krótko i na temat.

Jeżeli kupię 2215 z wszystkim co jest w zestawie np. to:

http://cgi.ebay.co.uk/EHEIM-2215-CLASSI ... 240%3A1318

to będę zadowolony?


Jak mi powiesz po polskiemu co jest w zestawie to ci odpowiem, bo szczegółów się nie mogę doszukać. :wink:


I jeszcze jedno : jeżeli do czasu rozpoczęcia budowy rozszerzy mi się akwarium do 300 litrów też będzie dobrze??

Tu odpowiedz jest trudna, do 200l będziesz miał spory filtr i nad filtracje, do 300l może być dobry, ale już nad filtracji nie będzie, przepływ jak dla mnie za mały nawet jak na biologa – do 300l wybrałbym większy. Lepiej z 200l przerzuć się na 375l i wtedy dokupisz drugiego podobnego i będzie dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eheim 2215 Classic External Filter


Przeznaczony dla akwarium do 350 litrów

Przepływ - do 650 litrów na godzinę

Pojemność 4 litry

Moc 15W

W komplecie znajduje się:

"filter pad" (cokolwiek to znaczy), aktywny węgiel, gąbka

komplet węży i zaworów



Co do przesiadki na większe akwarium to:

kupiłem na start 120 litrów

cały czas na poluje na jakąś fajną okazję,

Jak się trafi to może być to nawet i 500 litrów chociaż niedługo się przeprowadzam i trzeba będzie zobaczyć warunki w w nowym domu.


ps dziś przelicytowali mnie i przegrałem 440 litrowe :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ceramiki (Substrat PRO i Ehfimech) w zestawie nie ma, czyli jakąś będziesz musiał dokupić. Zresztą patrząc po sklepach nie ma już chyba w sprzedaży wersji classic++ z kompletem wkładów.


Może jeszcze przemyśl ten zakup bo w polsce przykładowo:

Eheim Classic 2215+ (z wkładami gąbkowymi i podwójnymi zaworami) czyli ceramiki zero - kosztuje 352zł,

a jego odpowiednik w wersji pro:

EHEIM PROFESSIONEL 2226 kosztuje 435zł

- z kompletem wkładów ceramicznych Substrat PRO i Ehfimech

- zawory masz już zintegrowane, no i w ogóle to nowocześniejsza konstrukcja

- do tego większy przepływ i więcej miejsca na wkłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem inaczej , jaką chcesz mieś obsadę docelową?

Wszyscy zachwycają się pojemnością , typem ceramiki , a wystarczy wiedzieć jakie ryby chcesz mieć i ile , a wtedy może nawet najmniejszy eheim 2211 Ci wystarczy.

Nie dobiera się filtracji biologicznej do objętości zbiornika tylko do obsady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem inaczej , jaką chcesz mieś obsadę docelową?

Wszyscy zachwycają się pojemnością , typem ceramiki , a wystarczy wiedzieć jakie ryby chcesz mieć i ile , a wtedy może nawet najmniejszy eheim 2211 Ci wystarczy.

Nie dobiera się filtracji biologicznej do objętości zbiornika tylko do obsady :D


Oczywiście Daniel. Ale – pierwsze Malawi – 120l… …będzie przerybione :wink: , no i w tak mały ciężej utrzymać stabilne i prawidłowe parametry. W dodatku kunta już myśli nad rozciągnięciem tego szkła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie 120 a troszku większe bo od dziś jestem posiadaczem 144 litry.

Może litraż za bardzo się nie zmienił jednak kształt bardzo.

Akwarium które kupiłem w zeszłym tygodniu ma wymiary 90x30x45, to które zakupiłem dziś ma wymiary 120x30x40 więc chyba będzie bardziej odpowiednie dla żyjątek.

Obsada będzie na początek:

Labidochromis caeruleus - 1+4

Pseudotropheus saulosi - 1+4

Chociaż podejrzewam że kupię po 8 rybek z każdego powyższego rodzaju i później zobaczę co z tego wyrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oczywiście Daniel. Ale – pierwsze Malawi – 120l… …będzie przerybione :wink: , no i w tak mały ciężej utrzymać stabilne i prawidłowe parametry. W dodatku kunta już myśli nad rozciągnięciem tego szkła



Właśnie o to mi chodzi:)

Ty piszesz o litrach , ja o obsadzie:)

Niech napisze jaką obsadę chce docelowo w tym xxxl baniaku , wtedy dobierze się filtr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ty piszesz o litrach , ja o obsadzie:)

Niech napisze jaką obsadę chce docelowo w tym xxxl baniaku , wtedy dobierze się filtr :D


Zawsze biorę pod uwagę obsadę, a filtr dobieram – pod obsadę i pod litraż. :wink:


Knuta kupiłeś już to szkło, bo wymiary takie amarykanckie, ihmo nie zabardzo dla pyszczaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.