Skocz do zawartości

Bloat czy inne g**** ?? ;(


Neno

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tez chyba zrobię . Dodatkowo woda się odchodami nie "zatruje" bo nie wiem jak Metronizadol ale na opakowaniu baktopur direct ( na szczęście Poczta Polska spisała się na medal i dotarł w 24h) jest napisane ,ze niszczy nawet te pozyteczne drobnoustroje więc wracając zachacze może o sklep malawi i zakupię nitrivec tak cho trochę na poczatek by miały z czego zastartowac i zasiedlic 24litry ceramiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy nie mam , napowietrzania też nie miałem ale obnizylem poziom wody by mnie leku tam dac i akurat filtry wewnetrzne i kubelek ustawilem tak by mocno "tłukły" tafle wody . Strat w rybach nie zanotowano (nawet mlode chewere plywaja:) ) ale wyrażnie widac , ze wychudły po tym tygodniu głodówki . Dzis uzupelnie wode w akwa (ok. 200L) a za dwa dni zrobie podmianke ok 35% .

Mam tylko nadzieje ,ze coz z bakterii nitryfikacyjnych jednak zostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś filtrowac bez zaglądania do kubelka ?

Np. węgiel w ponczosze zawieszony przed wyleotem filtra wewetrznego ?

A może wystarczy samo włożenie go do wody ?

Ile tego węgla potrzebuje na moje 660L ?

Mogłem zamówic go przed wyjazdem ;( Z pospiechu nawet nie pomyślałem o tym .

Czy taki wegiel po absorbcji leku nadaje się jeszcze do powtórnego użycia ? Bo jak nie to lepiej zamówic wiecej na (tfu , tfu ) przyszlosc - niech lezy i czeka w pogotowiu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tego węgla potrzebuje na moje 660L ?

Mogłem zamówic go przed wyjazdem ;( Z pospiechu nawet nie pomyślałem o tym .

Czy taki wegiel po absorbcji leku nadaje się jeszcze do powtórnego użycia ? Bo jak nie to lepiej zamówic wiecej na (tfu , tfu ) przyszlosc - niech lezy i czeka w pogotowiu .


jak włożysz 3 woreczki po 100g i potem następne 3 po kilku dniach to będzie aż nadto. Po użyciu węgiel bezwarunkowo do kosza. Ja trzymam zawsze w pogotowiu dwa woreczki (8 zł sztuka) są już firmowo zapakowane w siatkę - dorobiłem im pętelke z żyłki tak żeby w razie czego nawet ktoś nieobeznany mógł je zarzucić na głowice w akwa. możesz tez je przymocować recepturką do gąbki wew. albo wrzucić do kubła jeżeli masz miejsce.


edit: LEXO: napisz temat zgodnie z zasadami działu. Na zdjęciu bardzo mało widać

dlatego post wywalam - proszę założyć swój topic w tej sprawie zgodnie z wymogami działu MarS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno nie odwiedzałam forum :oops: , lecz gdy zobaczyłam ten poscik, postanowiłam podzielić się z Wami moim doświadczeniem. Mimo, iż nie siedze w malawi tak dlugo jak wielu kolegow z forum, ten temat przerobiłam od dechy do dechy :wink: .(niedawno przechodziłam identyczny przypadek)


Najpierw chciałabym poprzeć wypowiedż "danielj".

To nie bload. Moim skromnym zdaniem to Wiciowce jelitowe.

Zdaję sobie sprawe, iz ciezko jest leczyć chorobę w tak duzym zbiorniku, ale to mozliwe.

W pierwszej kolejności trzeba odstawić zywy pokarm, jak wszelkiego rodzaju mrozonki.

U mnie rybki zachorowaly wlasnie przez mrozonki.


Stosując Baktopur direct popelniles bląd zostawiając wlaczone filtry.

Przede wszystkim powinieneś wyłączyć kubeł, a i filtry mechaniczne też nie powinny w tym czasie pracować, ponieważ zmniejsza to skuteczność kuracji.

Od filtrów wewnętrznych trzeba było odłączyć wkłady i pozostawić same głowice aby pełnily funkcje napowietrzaczy.

Direct wybił Tobie wszystkie przydatne bakterie w kuble teraz ciężko bedzie je odrodzić.( jeszcze długo rybki będą się ocierać zanim parametry wróćą do normy) :o

No trudno.

Po zakończeniu kuracji podmien wode,wrzuć węgial w filtr wewntrzny i duuuuzo nitrivecu.

Po tygodniu, 10-ciu dniach wywal wegiel i podmien troche wody i znow nitriwec.


U mnie Direct pomogl. Nie podaję juz zadnych mrozonek, zastapilam je pokarmem Tanganika i jest OK :D

Mam nadzieje, ze u Ciebie tez będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam   Chciałem spytać bo do tej pory przy 200 litrach mam filtr ultramax 1000 i ewentualnie w zanadrzu wewnętrzne też 1000 gdzie wrazie co mogę włożyć wate* szybki dostęp i wymiana) Przesiadając się na 375l chciałem spytać czy lepiej dokupić coś podobnego jak ultramax 1000 czy iść w jeden filtr np ultramax 2000   I jakie media byście polecali  
    • Cześć. Tak, akwarium w salonie, sporo światła. W każdym razie dzięki za info    Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.
    • Ja mam podobne "dekoracje" średnio co 5 dni. Nie wiem dlaczego. Tak już jest. Delikatnie usuwam to czyscikiem do szyb. A nieraz wkładam rękę i pałacami nożna to usunąć. Ryby nawet lubią jak im grzebie w domu. Można kogoś pogłaskać. 
    • Taki urok piachu w malawce zwłaszcza przy mbunie. Rozgarnij przy podmiance i tyle. Za jakiś czas będziesz miał to samo 😃  
    • Możesz śmiało rozgarnąć ten "garb".  Wydaje się , że masz grubą warstwę piachu. 1-2 cm w zupełności wystarczy. Z biegiem czasu piasku ubywa ale zawsze można dodać jak już=ż będzie zbyt mało.
    • Cześć. Czy na tę stronę akwarium pada światło słoneczne? Możesz spróbować jakby zetrzeć w dół to zielone, wsuwając ostrożnie np. plastikową kartę do samego dna. Ostrożnie, by nie porysować szkła.
    • Hej.  W moim akwarium ryby przesunęły piach i powstała dosyć gryba warstwa a w niej sporo biologii. Nie jest to warstwa śmierdząca. Jak odrobinę poruszę, to nic nie czuć, więc mam nadzieję, że to jest "dobra warstwa". Estetycznie to wygląda średnio. Czy powinienem ten piach ruszyć i przesunąć, czy lepiej tej warstwy nie ruszać? Parmetry wody są OK (testy kropelkowe). Mam wysyp okrzemek, ale po prostu usuwam je z szyb regularnie.  Z góry dzięki za odpowiedź.  
    • Sporo zmian w obsadzie. Zrobiłem pierwszą redukcję od wpuszczenia ryb ponad rok temu. Oddałem jeden harem L. Perlmutt 1+3 (został drugi, 1+5), 3 samce C. Hara i 1 samca M. Msobo Magunga. W sumie poszło 9 ryb z 30. Przybyło za to stado I. Sprengerae 1+4. Ryby są sporo większe od reszty (mają 9-12 cm), ale zachowują się bardzo łagodnie, przynajmniej na razie. 😏 Wiem, niektórzy powiedzą, że za dużo gatunków (4) na 400 litrowe akwarium - ale za kilka miesięcy będę zapewne odławiał kolejne wybarwiające się samce Hary i Msobo, bo już widać, że jest ich zdecydowanie więcej, niż samic. Przynajmniej kolejne 5-6 ryb będzie do oddania, więc myślę, że ilościowo będzie OK. Pozdrawiam Bartka @HodowlaPyszczakówToruń, jeśli tu zagląda, bo to do niego poszły moje dotychczasowe ryby, od niego mam też rdzawe. 👍
    • Hej. Wcale nie musi tak być, że śledzie, poniżej masz trzy zrobione na szybko zdjęcia samiczki (9 cm) rdzawego, którego stada stałem się posiadaczem od wczoraj. 😉 samice mają ładny, jednolicie rdzawy/brązowy kolor, ciekawe uzupełnienie np. żółtego. 👍
    • @pulpetDzięki. A co się stało z rdzawymi, o których pisałeś jakiś czas temu w innym temacie?  Od Maingano, Demassoni i wszystkich Melanochromisów wolę trzymać się z daleka, już kiedy zaczynałem z Mbuną osiem lat temu miały opinię bandziorów. Pewnie doświadczeni hodowcy potrafią z nich wyciągnąć co najlepsze, ja się do nich nie zaliczam. 🤓 Jak pisałem, akwarium ma być dekoracyjne, ale przerybienie, vel. zupa rybna nie jest dla mnie opcją, bo wygląda nienaturalnie. Wolę mieć mniej gatunków, jeśli trzeba. Z internetowego riserczu wyszło mi coś takiego: Pseudotropheus sp. "acei" Labidochromis caeruleus Iodotrophus sprengerae (samice jako śledzie) + jakieś giętozęby antykoncepcyjne Kolorystycznie niebiesko-żółte z domieszką rudego, temperamentowo chyba najspokojniejsze na co można liczyć z pyszczaków (ofkors gwarancji nie ma), żywieniowo kompatybilne. Kompletna nuda dla wyjadaczy, ale na pierwsze Malawi po latach chyba przejdzie?  EDIT: Zawadziłem dziś przy okazji o LFS, regularnie mają Acei i yellowki, rdzawe się zdarzają. Ekipa i tak pojawi się dopiero w listopadzie, ale dobrze wiedzieć że są dostępne jakby coś. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.