Skocz do zawartości

problem z oświetleniem! brak starterów czy inna usterka?


freelanc3r

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zakupilem pokrywe AQUABORO

i mam problem

ale zacznijmy od poczatku..... :



jak dojechaly do mnie swietlowki, szczesliwy zabralem sie za ich montarz

zamontowalem idealnie, zalozylem belke na pokrywe podlaczylem przedluzacz (bo braklo kabla) a nastepnie oswietlenie

ZAŚWIECIŁO ! i nagle zgasło (+/- 1min swiecilo), pozniej znowu sie zapalily swietlowki ale jzu na chwilke, pozniej zgasly i znowu sie zapalily na chwileczke

a pozniej... juz tylko jazyly sie na swoich koncach


zalamany przystapilem do badania przyczyn

okazalo sie ze przedluzacz raz laczyl a raz nie laczyl z pradem (obadalem na innym sprzecie)

wiec mysle.. spalily sie bo przedluzacz byl felerny, no ok !


po tygodniu czekania przybyly do mnie nowe swietlowki

lecz wczesniej nasz znajomy (szczerze to zna sie na elektryce) chcial jeszcze zbadac wszystko by sie nie przepalily znowu swietlowki

i co sie okazalo??

wg niego NIE MA STARTEROW ! wzial podobno rozebral to wszystko i stwierdzil ze nie ma starterow !


i teraz pytam was,

czy istnieje taka mozliwosc ze AQUABORO nie dalo starterow? (moze jakis przypadek)

czy w ogole swietlowki by sie zaswiecily nawet na chwilke bez starterow?


moze ktorys z was drodzy forumowicze ma rowniez pokrywe AQUABORO i wie gdzie dokladnie sa umieszczone startery?

posiadam pokrywe z 2x 54W t5 !


P.S. prosil bym o udzielanie sie w watku tylko osoby ktore sa na 200% pewne wszystkiego

poniewaz msuze miec 100% pewnosc by nie zrobic z siebie idioty np. reklamujac


pozdrawiam i z gory dziekuje za okazana pomoc !


szukam informacji w sieci i tka mysle sobie ze mzoe do T5 nie stosuje sie starterow?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pdobijam


JAK WYGLADA PRZEPALONA SWIETLOWKA?


bo znowu chyba kur.... mi sie przepalily, juz nie kminie tego !


ciemnego nalotu chyba nie ma (albo nei zauwazylem) swietlowki żarzą mi sie na obydwu koncach i nic wiecej

chce popelnic samobojstwo wiec prosze o jakies rady czy napewno sie przepalily czy moze byc jakis inny problem...


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wczesniejsze swietlowki wsumie podobnie sie jazyly na koncach, tylko w ich przypadku doszlo jeszcze to przyciemnienie swietlowki :D

poprostu brak mi slow

swiatlo w akwa montuje jzu chyba miesiac (takie swietlowki to u mnie w Szczecinie tylko na zamowienie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.