Pan Pyszczak Opublikowano 21 Października 2008 Autor #21 Opublikowano 21 Października 2008 No tak... wiem wiem... zanim zasadzilem to tez sie sporo naczytalem. Liczylem,ze skoro dawal sobie rade w zwirze i nawet puszczal nowe liscie to w piasku jako tako tez poradzi;) nawet zapomnialem,ze ma miec korzenie ponad... Jest jakies wyjscie z tego? Bo ciezko zaslonic przy tak nisko rosnacej roslinie jej korzenie kamieniem... glupio to wyglada...
yaro Opublikowano 22 Października 2008 #22 Opublikowano 22 Października 2008 prawie wszystko idzie zasłonić, wszystko kwestia smaku i pomysłowości właściciela.
Pan Pyszczak Opublikowano 22 Października 2008 Autor #23 Opublikowano 22 Października 2008 Przy tych wysokich anubiasach to napewno nie trudne,ale przy tym niskim to juz mialem problem. Masz jakis sprawdzony sposob?
yaro Opublikowano 22 Października 2008 #24 Opublikowano 22 Października 2008 tak wyrzucić anubiasa szkoda mi ogladać jak te rośliny marnowały się u mnie w akwarium i lżej mi bez nich
Pan Pyszczak Opublikowano 22 Października 2008 Autor #25 Opublikowano 22 Października 2008 yaro, ale jak rosl w zwirku to naprawde dobrze sie trzymal. Nawet liscie nowe wypuszczal, wiec chyba bylo mu dobrze..
mutra Opublikowano 22 Października 2008 #26 Opublikowano 22 Października 2008 Masz jakis sprawdzony sposob? najprostszy to wziąć kawałek syntetycznego sznurka i przykleić go w 1/2 długości do suchego kamienia (od strony zwróconej do tła) w miare blisko krawędzi. Potem ze sznurka robisz pętelke, wsadzasz w nią rośline tak żeby liście wystawały poza obrys skały i wkładasz kamień do akwa.
yaro Opublikowano 22 Października 2008 #27 Opublikowano 22 Października 2008 żwirek nie równa się to samo co piasek i to jest powód gnicia anubiaska. ja dla jednej roślinki czy nawet stu nie zamienił bym piachu na żwir i nie zaminił bym na widok kopiących w nim pysuaków, niestety nie idzie czasami wszystkiego pogodzić, po drugie, możesz anubiasa wyiągnać z piasku, położyć na kamieniu, drugim kamieniem przycisnąć korzenie a trzecim zakryć korzenie,
Pan Pyszczak Opublikowano 22 Października 2008 Autor #28 Opublikowano 22 Października 2008 mutra to ma sens.. musze tylko jakis chyba plaski maly lupek kombinowac,albo probowac rozbic z wiekszego... yaro, ale ja tez nie zamienie juz zwirku na piach. Zwir to byla wpadka moja nieprzemyslana na poczatku. Teraz jest piasek i tak zostanie. Rzeczywiscie widok kopiacych pyszczakow jest super. Tylko jak mi przekopia pol akwarium,a ja przy robieniu porzadku wygladze im powierzchnie to sa tak agresywne,ze lepiej nie podchodzic:)
Pan Pyszczak Opublikowano 22 Października 2008 Autor #29 Opublikowano 22 Października 2008 mutra to ma sens.. musze tylko jakis chyba plaski maly lupek kombinowac,albo probowac rozbic z wiekszego... yaro, ale ja tez nie zamienie juz piachu na zwirek... Zwir to byla wpadka moja nieprzemyslana na poczatku. Teraz jest piasek i tak zostanie. Rzeczywiscie widok kopiacych pyszczakow jest super. Tylko jak mi przekopia pol akwarium,a ja przy robieniu porzadku wygladze im powierzchnie to sa tak agresywne,ze lepiej nie podchodzic:)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się