Skocz do zawartości

Pierwsze Malawi! Pomożecie :) ?


knocker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was bardzo serdecznie to mój 1 post tutaj :mrgreen:

Od kilku lat myślę o akwarium Malawi.

2 lata temu kupiłem fajny zbiornik jednak nie miałem kasy na filtry i inne bajery w efekcie moje Malawi musiało poczekać a akwa zamieszkiwały rybki ze starego 40 litrowego zbiornika typu gupiki, mieczyki. Życie tych rybek zakończyło się jakieś pół roku temu a zbiornik zarósł mchem jawajskim i całkiem nieźle rozrosła się kryptokoryna. Chciałbym przerobić tą całość na Malawi i mam nadzieję, że mi w tym pomożecie bo nigdy jeszcze tego nie robiłem a chciałbym aby wyszło coś naprawdę ładnego!


Wymiary akwarium to:

122cm długość

31cm szerokość

50cm wysokość

e810651984548483.jpg

166d368f9b87470f.jpg


Chcę wyrzucić to całe podłoże bo jest strasznie zasyfione.

Zakupiłem 40kg piasku kwarcowego

oraz ten filtr

http://allegro.pl/item448268753_filtr_z ... _raty.html

Co jeszcze mi brakuje i od czego zacząć?

jeden_z_akwa.jpg

Chciałbym zrobić coś takiego jednak nie wiem gdzie mogę kupić tanio wapień muszlowy :/ i czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady, nie piszemy tu watkow laczonych. Postaraj sie umieszczac konkretne pytania w odpowiednich dzialach, aby potomnym latwiej bylo odnalesc interesujace ich zagadnienia.

Tzn, pytania o skaly w tle i podlozy, obsade w obsadzie, sprzet w sprzecie itd.

31cm szerokosci to troszke malo jak na pysie. O reszcie mozemy poklikac w odpowiednich dzialach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po prostu chciałem tu założyć taki temat i wrzucać foty z poszczególnych etapów mojej pracy. Wolałem tak niż pisać w kilku miejscach aby nabijać posty ;) No ale ok macie racje!

Piszesz, że 31 cm szerokości to za mało... hmm innego zbiornika już raczej nie kupię a zależy mi aby ryby się nie męczyły to co mam zrezygnować z Malawi na rzecz jakiś innych rybek? Jeśli tak to do jakich będzie to akwarium odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm innego zbiornika już raczej nie kupię a zależy mi aby ryby się nie męczyły to co mam zrezygnować z Malawi na rzecz jakiś innych rybek? Jeśli tak to do jakich będzie to akwarium odpowiednie?
coś małego można tam wrzucić, 31 pewnie ma przy brzegach. A z innych ryb np. naskalniki, muszlowce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze, ze sie nie da trzymac pyszczakow.

Nie mniej jednak to troszke malo i samce moga wycelowac swoja ekspanje po dlugosci, bo zabraknie szerokosci.

Moim zdaniem przydalo by sie minimum 35-40.

No chyba, ze jak pisze yaro problem tkwi tylko w krotszych bokach, typowy problem profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi polecał na początek te rybki Maylandia estherae red-red nie wiem czy to dobry wybór muszę jeszcze poczytać bo zielony jestem w tym temacie. Na szczęście mi się nie śpieszy na razie muszę doprowadzić zbiornik do porządku. Te 31cm to wymiary przy brzegach teraz zmierzyłem przez środek i w najszerszym miejscu jest 40cm sam się zdziwiłem bo tego nie widać :) To, że szkło się kurczy z czasem to rozumiem tak samo jek z telewizorami możemy kupić 52" a po miesiącu już będzie mały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to jest "240 panorama", czyli to chyba w efekcie wychodzi 216 czy jakoś tak.


Red Reda bym raczej nie dał. To duża i masywna ryba. I mimo tego, że czasem faktycznie polecamy go do 240 litrów, to ja mam ciągle mieszane uczucia wobec tego rozwiązania. Redy (dorosłe) to chyba jednak do 150cm. Ale może przesadzam. W każdym razie mam Red Blue dorosłe i nie są to małe ryby.


Ja bym się decydował na układ podany przez yaro i Sławka, czyli Saulosi i Rdzawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.