Skocz do zawartości

Nurzaniec lub/i anubias


Patrykolo14

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Cryptokoryna jak i Valisneria rosna bezpśredno w piachu bez dodatków z tym ze w rócnych akwa bo one obok siebie neizbyt chetnie rosną, oba te gatunki mam od lat i rozwijają się bdb

Oprócz tego sprawdził mi się Aniubias ale nie wszystkie odmiany bo np A. nana pada z miejsca, najlepiej się trzyma A. Lanceolata i A congensis dobrze sie tez sprawuje A barteri var barteri ale go zmam najrócej bo tak z połtora roku ale niedawni mi pare razy zakwitł więc nie jest źle :)

Dobrze tez się rozwija microsorium, które najpierw mi po prostu zgniło i zostały same korzenie i łodygi pomiędzy kamieniami a ze nie chciałem demolować dekoracji to to zostawiłem i ku memu zdziwieniu po około dwóch miesiącach wypuściły te resztki nowe liście i teraz po trzech latach mam porossniety cały tył.

Oczywiscie i Aniubiasów i Microsorium nie zakopujemy w piachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mars a masz moze jakis cudowny sposob zeby mbuna nie jadla nurzanca?


A czy ja gdzieś napisałem ze mam rośliny w akwaz mbuną ;):lol: ja jestem zdeklarowanym miłośnikiem nonmbuny

a tak na poważnie to np nurzanieć czyli valisneria się nie nadaje do dużej nonmbuny też bo maiłem toto w dużym akwa ale wystarczyłoże Foosorochromis który wtedy miał coś z 25 cm przeleciał się po tych krzakach pare razy tam si spowrotem i wszystko połoamane ale cryptokoryna roznie super i w tym akwa tez mi kwitna aniubiasy i to microsorium.

W śrdnim akwa gdzie mam alony i Copadichromisy to własnie Valisneria mi rośnie jak dzika ą zmuszę co jakis czas wyrywac chaszcze - ostatnio makokowi dawałem krzaki

W najmniejszym akwa gdzie mam M. livingstoni czyli jesnak mbune tez mam valisnerie i aniubiasy i tu idzi eim najgorzej bo ryby nie sa jakoś mocno roslinożerne ale czasem cos skubną i zniszczą ale tez rośnie nieźle z tym że jak napisałem livingstonki za rośliny się biorę jak je zapomne nakarmić co mi się czasem zdarza bo to akwa w garażu stoi a tak to zielenine maja w pupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ktora z tych roslinek ma wieksze szanse na przezycie w baniaku z pyszczakami, oraz ktora moze rosnac w piasku i elegancko wygladac ;) ?

ogolnie obsade bede mial wszystkozerna, typowych roslinozercow BRAK

i jakie cryptocoryny polecacie do Malawi


pozdrawiam


Pytanie dołaczyłem z innego Topicu bo praktycznie o tym samym

Pytanie brzmi Nurzaniec vs Cryptocoryna

MarS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam ostatnio kłopot z moim nurzańcem, dopóki roślinka siedziała w żwirze bazaltowym było ok, rosła jak głupia, po kilka cm dziennie a najdłuższe liście miały ponad 1.5m długości. Odkąd zmieniłem na piach kwarcowy jest kiepsko, roślinka marnieje w oczach, o długich liściach nie ma już mowy, te które przetrwały mają po 40cm :( Próbując ratować nurzańca na dno akwarium włożyłem pojemniczek wypełniony żwirem i przysypałem piachem, jak myślicie to coś pomoże czy po prostu piach i nurzaniec to kiepski pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.