Jump to content

Nurzaniec lub/i anubias


Patrykolo14

Recommended Posts

ja mam nurzańca i cryptocoryne - w samym piachu i jest ok:) ładnie rosną i puszczają pędy. przy sadzeniu poszła tylko jedna kulka nawozu pod korzenie i starczyło.

Anubiasa nie wiąże się do skał przypadkiem ?

Link to comment
Share on other sites

U mnie Cryptokoryna jak i Valisneria rosna bezpśredno w piachu bez dodatków z tym ze w rócnych akwa bo one obok siebie neizbyt chetnie rosną, oba te gatunki mam od lat i rozwijają się bdb

Oprócz tego sprawdził mi się Aniubias ale nie wszystkie odmiany bo np A. nana pada z miejsca, najlepiej się trzyma A. Lanceolata i A congensis dobrze sie tez sprawuje A barteri var barteri ale go zmam najrócej bo tak z połtora roku ale niedawni mi pare razy zakwitł więc nie jest źle :)

Dobrze tez się rozwija microsorium, które najpierw mi po prostu zgniło i zostały same korzenie i łodygi pomiędzy kamieniami a ze nie chciałem demolować dekoracji to to zostawiłem i ku memu zdziwieniu po około dwóch miesiącach wypuściły te resztki nowe liście i teraz po trzech latach mam porossniety cały tył.

Oczywiscie i Aniubiasów i Microsorium nie zakopujemy w piachu

Link to comment
Share on other sites

mars a masz moze jakis cudowny sposob zeby mbuna nie jadla nurzanca?


A czy ja gdzieś napisałem ze mam rośliny w akwaz mbuną ;):lol: ja jestem zdeklarowanym miłośnikiem nonmbuny

a tak na poważnie to np nurzanieć czyli valisneria się nie nadaje do dużej nonmbuny też bo maiłem toto w dużym akwa ale wystarczyłoże Foosorochromis który wtedy miał coś z 25 cm przeleciał się po tych krzakach pare razy tam si spowrotem i wszystko połoamane ale cryptokoryna roznie super i w tym akwa tez mi kwitna aniubiasy i to microsorium.

W śrdnim akwa gdzie mam alony i Copadichromisy to własnie Valisneria mi rośnie jak dzika ą zmuszę co jakis czas wyrywac chaszcze - ostatnio makokowi dawałem krzaki

W najmniejszym akwa gdzie mam M. livingstoni czyli jesnak mbune tez mam valisnerie i aniubiasy i tu idzi eim najgorzej bo ryby nie sa jakoś mocno roslinożerne ale czasem cos skubną i zniszczą ale tez rośnie nieźle z tym że jak napisałem livingstonki za rośliny się biorę jak je zapomne nakarmić co mi się czasem zdarza bo to akwa w garażu stoi a tak to zielenine maja w pupie

Link to comment
Share on other sites

witam

ktora z tych roslinek ma wieksze szanse na przezycie w baniaku z pyszczakami, oraz ktora moze rosnac w piasku i elegancko wygladac ;) ?

ogolnie obsade bede mial wszystkozerna, typowych roslinozercow BRAK

i jakie cryptocoryny polecacie do Malawi


pozdrawiam


Pytanie dołaczyłem z innego Topicu bo praktycznie o tym samym

Pytanie brzmi Nurzaniec vs Cryptocoryna

MarS

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja mam ostatnio kłopot z moim nurzańcem, dopóki roślinka siedziała w żwirze bazaltowym było ok, rosła jak głupia, po kilka cm dziennie a najdłuższe liście miały ponad 1.5m długości. Odkąd zmieniłem na piach kwarcowy jest kiepsko, roślinka marnieje w oczach, o długich liściach nie ma już mowy, te które przetrwały mają po 40cm :( Próbując ratować nurzańca na dno akwarium włożyłem pojemniczek wypełniony żwirem i przysypałem piachem, jak myślicie to coś pomoże czy po prostu piach i nurzaniec to kiepski pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.