Jump to content

160/60/60 co nowego?

sabotage

Recommended Posts

Ps.demasoni

L.sp. Hongi "Red Top"

To plywa w mojej 240tce, przyszla pora na dodanie literkow...

Trafila sie okazja (zostalo tylko namowic tatusia) i zbiornik 160/60/60 stanie sie moja wlasnoscia..

Mysle teraz czy ladowac 5 gatunkow, czy 4.. Na bank wchodza msobo (wszyscy sie nimi zachwycaj - trza to prawdzic na wlasnej skorze). i L.fuelleborni /trewavasae - nie wiem ktory.

Do tego korci mnie jeszcze jeden maly haremik - zastanawiam sie nad Elongatus'em,sp. mbamba albo interruptus.

Sam nie wiem co z tym zrobic. Myslale nad zlikwidowaniem haremu hongi (kocham samca - czysta- "niezoofilska" milosc), ale chcialo by sie cos innego.

CO z tym fantem zrobic?

Mnie bardziej "podchodzą" L. fuelleborni.

Jest kilka ślicznych odmian barwnych , ale najpiękniejsze to IHMO:

Katale

Katale MC

Otter Point

Zimbabwe rock.

Fuelle są rybami które rządzą w baniaku , więc obsadę musisz dobrać pod niego.

Z tym , że pływa on nad substratem , więc jeśli inne , mniejsze gatunki nie wchodzą mu w drogę , wtedy je ignoruje:)

Z tym , że pływa on nad substratem , więc jeśli inne , mniejsze gatunki nie wchodzą mu w drogę , wtedy je ignoruje:)

Wlasnie zalezy mi na takim gatunku - a kulfon imo znaczie ciekawszy od "wypelniaczy" srodka Acei czy Reda.

Tylko nie wiem co dalej, w jaka storne isc...

Chyba poszedłbym w stronę 4 gatunków. Co prawda mój zbiornik 10cm krótszy i węższy i właśnie redukuję do 4 gatunków, ale u Ciebie, to już będzie dużo lepiej wyglądać. Większy harem, mniej gatunków. (nawet zastanawiam się nad zrobieniem swojego 160 jednogatunkowym).

Na pewno zostawiłbym demasoni i Trewki, pewnie i Hongi, skoro tak je lubisz(ja tak lubię swoje Greshakei) to już 3, no i Msobo na koniec. Tak bym zrobił :wink:

Samice Red Topow sa brzydkie jak cholera, ale moj dominant rox.

Boje sie ,ze przy tych gatunkach co wybralem bedzie za bardzo niebiesko-fioletowo-granatowo. Mimo ,ze planuje spory harem zoltych samic msobo, to kazdy wie , jak to jest moze bedzie 3+6 - moze 6+3...

Chyba, rzeczywiscie postawie na 4 gatunki i zrobie jeszcze wiekszy harem demasoni (teraz co jakis czas - czesc odlawiam).

Ps.demasoni, L.Hongi (ewentualnie skusze sie na elongatusa ,albo sp. mbamba),Kulfon - jak znajde to zdecydowanie Katale no i msobo, jak w ogole je gdzies znajde :D

Mysle, ze okolo 25 ryb -nie bedzie przesada, ale to sie jeszce zobaczy.

Nie pali mi sie specjalnie, mysle, ze sam zbiornik ruszy za okolo 2-3 tygodnie (problem logistyczny).

Cos kojarze, ze slawek bodajze mial jakis dostep do msobo, sie zobaczy. Jakby co bede czekal.

BTW moj Hongi wyglada zupelnei inaczej niz te w internecie - za to na stornie sklepmalawi - samiec pokazany na zdjeciu jest praktycznie identyko, tylko gorzej wybarwiony :twisted: