Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie red-redki


Zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka tygodni temu moje red-redka miała pierwsze tarło, nosiła ikre, wykluły sie młode wiec postanowiłem za w czasu je przenieść do kotnika. Od czasu tarła minęło juz 4 tygodnie, widać juz młode i tu pytanie:

Jak długo będzie trzymać jeszcze młode w pysku?


Druga sprawa to ze następna samica miała tarło i tez juz nosi ikrę ale dziwnie sie zachowuje. W przypadku pierwszej samicy znalazła sobie miejsce na dnie akwarium i bardzo walecznie pilnowała rewiru, natomiast druga samica pływa prawie rzy powierzchni wody w kontach akwarium. Po każdej nocy ma co raz bardziej postrzępione płetwy grzbietową i ogonowa (najbardziej). Nie wiem czy inne pyszczaki ja atakują ze tak sie zachowuje. W obawie o jej bezpieczeństwo przeniosłem ja do kotnika gdzie jest sporo rożnych kryjówek ale tu tez sie zachowuje podobnie, pływa przy powierzchni akwarium w narożnikach. Dodatkowo trochę ja gania pierwsza samica.


Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe ryby pływają w całej toni tylko ona trzyma sie powierzchni, tez tak myślałem ze ja atakują (postrzępione płetwy). Rozumiem ze dobrze zrobiłem odławiając ja z głównego? Boje sie jak ryby zareaguje po jej powrocie do głównego, w sumie po powrocie dwóch samic po dłuższym okresie ich nieobecnośi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo samica nosi młode?

Jak pisałem juz wcześniej, moja pierwsza samica jest juz ok 4 tygodni po tarle, widać jak młode krzątają sie jej w pyszczku i jestem ciekaw jak długo to jeszcze potrwa a ze to jest moje i je pierwsze tarło tak wiec jesteśmy niedoświadczeni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo samica nosi młode?

Jak pisałem juz wcześniej, moja pierwsza samica jest juz ok 4 tygodni po tarle, widać jak młode krzątają sie jej w pyszczku i jestem ciekaw jak długo to jeszcze potrwa a ze to jest moje i je pierwsze tarło tak wiec jesteśmy niedoświadczeni :(


Z tym jest tak róznie jak byś grał w totolotka :D

A tak na poważnie to różne gatunki noszą róznie a i w obrębie tego samego gatunku tez rozrzut czasowy bywa spory.

Najczęściej jest to tak pomiędzy 3 a 4tym tygodniem więc teoretycznie Twojej samicy już się powinno znudzić. gdzieś jest podoby watek i ktoś opisywał że u niego rekord to było cos koło 40 dni.

Z moich obserwcji to redki są dość troskliwymi matkami i noszą ciut dłużej niż przeciętnie się przyjmuje tak trzeba wziąść też pod uwagę że to pierwsze tarło i smica sama za bardzo pewnie nie wie czy to juz czy nie więc woli nosic tak długo jak się da ale młodyh powinnienes się doczekac lada moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety druga samica nie przeżyła i wczoraj odeszła w zaświaty :(, pozostawiając nie potomstwo nie dokona wyklute :(. Czy one przeżyją czy raczej sa skazane na zagładę?


Pierwsza samica wypuściła juz swoje młode, po czym zbierała częściowo ikre po poprzedniej samicy i teraz nie wiem czy aby ja zjeść czy wychować je.

Zauważyłem ze w pyszczku jeszcze trzyma maleńkie młode (w porównaniu do tych wypuszczonych) i teraz nie wiem czy sa to jej czy tej drugiej samicy. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak pisałem wczesniej jedna z red-redek dochowala sie potamstwa. Rybki juz podrosły i ku mojemu zdziwieniu w srud nich plywa kilka rybek w odmiennym kolorze. Poczatkowo nie mogłem ich uchwycic aby pokazac ale teraz juz podrosly i chetniej wyplywaja z kryjuwek. O to one: http://www.zszczerba.ps.pl/581_8176.AVI

Czy to sa tez red-redy czy nie?? W kotniku była tylko red-redka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.