Zibi
Użytkownik-
Postów
70 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Zibi
-
Budowa lampy LED chłodzonej wodą, podejście trzecie
Zibi odpowiedział(a) na Sir_Yaro temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
hehe nie ze bym się czepiał ale 1. NM-1SW22-XMLWCU21C – 33,21 zł x 2 szt 2. NT-1SB22-XPEBR16D3 – 15,50 zł x 8 szt 3. NT-1SB22-XPEREDN3R2 – 11,07 zł x 4 szt 4. XPESAMB-L1-0000-00301-A3P2 – 9,23 zł x 2 szt 5. XPESGRN-L1-R250-00901-G2Q3 – 13,41 zł x 2 szt 6. NT-1SB22-XPEBLM3B5 – 12,18 zł x 6 szt 7. NV-1RW25-MX3CWQ52B – 6,22 zł x 28 szt suma daje nam 527 zł, sprawdzając po cenach jakie są w Maritex chodzi mi tu bardzie czy jest sens wymiany dwóch 80 T5 i koszt zwrotu ledów -
Budowa lampy LED chłodzonej wodą, podejście trzecie
Zibi odpowiedział(a) na Sir_Yaro temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
nie ma ich jeszcze na stronie, czy orientujesz się w jakiej będą cenie? W sumie użyłeś 52 diody, jak je podliczyłem to wyszło ok 530zł za same ledy. Rozumiem że 255zł to za te co musiałeś dokupić, nie licząc tych co miałeś. -
Budowa lampy LED chłodzonej wodą, podejście trzecie
Zibi odpowiedział(a) na Sir_Yaro temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Oświetlenie robi wrażenie Tak z ciekawości jakie wyszedł koszt całkowity całego oświetlenia? Patrząc na cenę diod Core trochę mnie to powaliło, myślałem o tańszych 1W http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/10898 -
Ja też posiadam Unimaxa 700 i podobnie jak koledzy stwierdzam spadek wydajności , nie raz mi sie wydaje że fluval 305 lepiej działa
-
cezarix - wiem że będzie trochę roboty a zresztą kto powiedział ze będzie lekko , pytanko: co dałeś na dno, piasek + żwir? Po naniesieniu drugiej warstwy CR-65 z dodatkiem pigmentu zaczął sie wytrącać biały osad na tle nie wiem co to i dlaczego, przy okazji pochwale sie tłem osad na tle tło
-
Czas mnie goni a ja sie nie mogę zdecydować na jakiś kubełek do mojej 425 . Czy więcej czytam tym bardziej sie nie mogę zdecydować . Myślę o zakupie: 1. UNIMAX 500 lub UNIMAX 500 + UV9W 2. UNIMAX 700 lub UNIMAX 700 + UV9W 3. FLUVAL 405 tylko nie wiem czy nie będzie za słaby do tego jaki filtr wewnętrzny aby wytworzyć optymalny obieg wody? Co myślicie o takim głowicy http://www.allegro.pl/item433259290_glowica_cyrkulacyjna_3000l_h_do_akwarium_extra.html lub filtrze wewnętrznym http://www.allegro.pl/item439706171_mega_wielki_filtr_wewnetrzy_weipro_tc_2500.html
-
gdzie ty znalazłeś pigment piaskowy FERROKOLORU?
-
Na tej szafce będzie stało akwarium 425l, 170x50x50 w sumie będzie stało ok 600kg. Blat to zwykła płyta wiórowa 18mm, płyty boczne i czołowe sa przykręcane wkrętami od środka, profile nawiercałem wiertłem 3. Obecnie stoi na podłodze, ale prawdopodobnie do celowo będzie to płyta SB 15mm, natomiast 300 stoi bezpośrednio na podłodze. Więcej szczegółów odnośnie 425 na zdjęciach w załaczniku
-
Kupiłem pigment K-330, dodałem do CR-65 i naniosłem na tło. Teraz chciałbym to rozjaśnić innym kolorem podobnie jak to zrobił cezarix , mam nadzieje ze uda mi się coś podobnego zrobić . Problem w tym ze w mojej okolicy nie ma farb, barwników używanych i polecanych przez członków forum. Jedynie co mi sie udało dostać to wspomniany wyżej FERROKOLOR. Jaki inny materiał można użyć do rozjaśnienia tła, podobnie jak cezarix chciałbym użyć tu beżu?
-
W przypadku szafki pod 300 którą robiłem 2005 to koszt wyszedł z robocizną ok 350zł, a pod 425l za sam stelaż (materiał) zapłaciłem 107zł i za płytę wiórowa z przycięciem i okleinę w Castoramie zapłaciłem 240zł, zmontowałem sam, tak więc koszt jest nie dużo większy niż gotowej ale komfort psychiczny czy wytrzyma jest bez cenny. Mam pewność ze szafka wytrzyma przeciwieństwie do stropu .
-
Co do konstrukcji ja zrobiłem coś takiego: stelaż stelaż - wymiary zdięcie szafki pod akwarium 300l obecnie jest zrobiona szafka po akwarium 425l z trzema drzwiczkami podobnie jak wyżej (zdjęcie stelaż wymiary), wytrzymałość ok 1,2 tony
-
linki już zostały poprawione, czy te filtry wystarcza czy może macie inną propozycję?
-
Chciałbym kupić barwnik/pigment do betonu i tu pytanie jaki? Pojawia sie często pigment firmy FERROKOLOR czerń żelazowa K-400, czy ktoś wie czym sie różni K-400 od K-330 i F-100? Chciałbym kupić jeszcze pigment brąz żelazowy (który) oraz biel tytanową. Czy ewentualnie inny pigment?
-
Myslałem o inwestycji w taki fiterek: http://www.allegro.pl/item430935197_unimax_500_nowy_aquael_filtr_kanistrowy_nowy.html - wypływ wody z filtra od góry i dołu tła tak aby wymusić obieg wody oraz http://www.allegro.pl/item430319176_atman_at_203_filtr_glowica_gratis.html taki zestaw powinien zaspokoić potrzeby filtracyjne
-
Podobnie jak autor tematu jestem w trakcie przesiadki z 300 na 425 o wymiarach 170x50x50. Tu pytanie o filtr zewnętrzny i wewnętrzny. W tej chwili posiadam FLUVAL 305 oraz Fluval 4 Plus. Czy wystarczy czy lepiej zainwestować nowy?
-
też myślę to to problem pianki . Jak nałożę druga warstwę to powinna wzmocnić całość czy lepiej usunąć odpryski powstałe po popękaniu pierwszej warstwy? Jakie dodawaliście barwniki do zaprawy?
-
tło stoi w piwnicy, pada nie wielka ilością światła, brak grzejnika, spryskiwane co ok 4 godz.. Jak proporce CR-65 i wody używaliście podczas jej przygotowania?
-
Witam Jestem w trakcie robienia tła na bazie styrodury, pianki i CR-65. Zrobiłem konstrukcję, nałożyłem piankę, po 13 godz żonka zaczęła ja przycinać. Okazało sie że w środku pianka była jeszcze mokra, więc po uformowaniu pozostawiliśmy ja na 5 godz w spokoju. Rozrobiłem w miarę rzadką zaprawę, pokryłem powierzchnie, co parę godzin spryskiwałem wodą. Po dwóch dniach okazało sie ze powstał skorupa zaczęła sie miejscami kruszyć i pękać tak gdzie jest konstrukcja z pianki, chodź był intensywnie pryskana wodą. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, czy to może być efektem pracy pianki, jej kurczenia sie lub rozprężania? Przed położeniem zaprawy starałem się spryskać powierzchnie ale zbyt wiele wody na niej nie pozostawało, czy to może byc problemem. o to kilka zdjęć z prac: 1; 2; 3; 4; 5; 6
-
Witam Na początku października jest organizowana przez klubie Molinezja w Szczecinie wystawał akwarystyczna w trakcie której będzie wybierane najlepsze akwarium w kategorii holenderskie i „skalne”. W związku z czym poszukiwane są osoby które maja uprawnienia sędziowskie lub osoby które swoja wiedzą i doświadczeniem mogłyby taka funkcje sprawować. Dotychczas podczas poprzednich wystaw dominowały akwaria typu holenderskiego pod które został stworzony regulamin konkursu ale ostatniego czasu przybyło sporo zbiorników typu „skalnego” w konsekwencji czego zaistniała potrzeba zmiany regulaminu konkursu. Czy ktoś dysponuje takowym regulaminem dla „skalniaków” i mógłby go użyczyć?
-
w zamówieniu błędnie napisałem nick, zjadło mi się "i", zamiast Zbi powinno być Zibi, prosiłbym o zmiane
-
Witam Kiedys juz wspomiałem o samicy red/reda która była kotna i w trakcie inkubacji była strasznie osłabła i była atakowana przez inne pyszczaki. Teraz sytuacja powtórzyła sie ponownie. Samica po trzech dniach padła martwa . Nawet ja odizolowałem przenosząc do kotnika, dodam jeszcze ze już nie miał młodych od dwóch dni. Z jej obserwacji zauważyłem ze miała strasznie zapadły brzuch nie wiem czy to jest wynikiem noszenia młodych czy innych przyczyn. Nakreciłem krotki filmik, jakość jest nie najlepsza. Jeśli ktoś ktos ma inna teorie to prosze o porady http://www.zszczerba.ps.pl/584_8440.AVI Parametry wody: NH4/NH3 - 0,5mg/l NO3 - 0 mg/l pH - 7,8
-
Ja ma takiego samca red/redów rozpustnika ze żadnej samicy nie odpuszcza . moje pyszczaki mam od 15 sierpnia a już nie które samice redków kociły się już po kilka razy, nie mam już gdzie młodych przechowywać, w sumie mam ok 10 szt. 2,5 miesięcznych redków i ok 20 szt 5 tygodniowych . Smice labidochromis caeruleus miały tarło ok 2 razy ale mlodych nie udalo mi sie uratowac . Acei tarło miały dwie samice, jedna odnowiłem i mam ok 30 maluchów . Steveni Tajwan jakoś nie mogą dojść do tarła . Cześć maluchów pływa w głównym, nie które sie uchowały i maja wielkość tych 2,5 miesięcznych. W niedziele pierwszy raz udało mi sie zobaczyć polowanie acei na większe maluch wyglądało to fajnie ale z drugiej strony szkoda było mi tych młodych
-
Wystawa sie zakończyła, poniżej linki do zdjęć http://www.zszczerba.ps.pl/Pyski.JPG http://www.zszczerba.ps.pl/Paletki.JPG i spakowanej całości zawierającej filmiki i zdjęcia, filmiki kręcone aparatem tak wiec jakość jest nie najlepsza http://www.zszczerba.ps.pl/Wystawa.rar (54,8 MB)
-
Ja widziałem podobna praktykę w sklepach akwarystycznych ale mniej drastyczna. Samica była łapana i delikatnie naciskano na pyszczek tak aby go otworzyła, narybek sam wypływał lub delikatnie go wyrzucano. Jak twierdził ten Pan robił to dlatego ze nie miał już miejsca gdzie mógłby ja wpuścić, była to kwestia dni jak by samica sama je wypuściła. Z tego co widziałem to nie wszystkie młode odebrał kilka jej został aby złagodzić jej stresy.
-
Witam Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale w Szczecinie odbywa wystawa akwarystyczna organizowana przez członków klubu Molinezja. Wystawa trwa do 19.11.2006, wstęp 5zł. Więcej informacji na http://www.molinezja.ota.pl Wczoraj ja odwiedziłem i naprawdę robi wrażenie , moja zona zakochał sie w delfinkach z tego co zauważyłem to nie tylko ona , no i chyba stałem sie troszeczkę zazdrosnym . Jak to powiedział właściciel delfinków: "Kobiety kochają delfinki tylko nie wie czy to z powodu ich ust czy płata czołowego" , mam nadzieje ze Panie sie nie obrazą za takie stwierdzenie . Tak poważnie to były piękne . Moja uwagę zwróciło akwarium z kosiarkami, świetny wystrój i te ryby . Z braku czasu byłem troszkę za krótko tak wiec wybiorę sie jeszcze raz po powrocie z szkolenia tak wiec wszystkich zapraszam na wystawę
