Jump to content

Jaki filtr wewnętrzny do 400l.

janekmalorz1

Recommended Posts

osobiście jeżdżę na glowicy atmana i weipro TC1000

przy Twojej długości akwa podobne rozwiązanie wydaje mi się rozsądne.

obieg wody mam fajny, ryby dobrze się czują przy takim przepływie. i co ciekawe, zauważyłem na dnie tylko jedną "martwą" strefę (ze względu na ilość kamieni bałem się, że będzie ich więcej), gdzie lądują wszystkie syfki niewyłapane przez filtry - łatwość odmulania.

Z własnego doświadczenia:

- głowica AT203 - bajera:)

- Weipro TC1000 - świetny, trochę buczy po czyszczeniu - trzeba go dobrze odpowietrzyć. Za wielki minus tego filtra uznaje mocowanie - nie można go zdjąć z panelu z przyssawkami - a to nieco utrudnia czyszczenie i ponowny montaż...

Jako "biologa"kupiłem wielki kubeł JBLa; http://allegro.pl/item425667488_jbl_cri ... _raty.html myśle o wywaleniu prawie wszystkiego ze środka i zasypaniu go dobrą ceramiką. O proponowanym "mechaniku" prosiłbym o wyczerpujące informacje kolegów którzy akurat "takie" używają-wszystkie za i przeciw.

Pomyśl o głowicach:

Aquabee UP2000 18W 2000L/h

AquaMedic PH2000 19W 2000L/h

Kaskada 2000 Aquaszuta 21W 2000L/h (to jest głowica, nie mylić z nazwą. Neno mi polecał i jest OKI)

Długość twojego akwa wymaga pompy w przedziale 2000-2500L/h. Koledzy z forum zaproponują jeszcze rozwiązanie z dwiema pompami po przeciwległych stronach ale to tylko zależy czy będzie można pompy poukrywać za kamieniami (estetyka). Mi się udało z jedną pompą Kaskada 2000 Aquaszuta za kamieniami w 500L (2m). Pamiętaj że dobra cyrkulacja wody w akwarium malawi jest bardzo wskazana. Pozdro .

Pomyśl o głowicach:

Aquabee UP2000 18W 2000L/h

AquaMedic PH2000 19W 2000L/h

To nie są głowice tylko POMPY OBIEGOWE !! więc się nie bardzo nadają !! Panowie sprawdzajcie fakty zanim coś takiego napiszecie, kolega wyraźnie pyta o filtr wewnętrzny

Jako wewnętrzny polecam Weipro, ja u siebie mam 2.500, wada jak to już koledzy napisali burczy jak jest czysty, ale to trwa kilka godzin, zaleta: strumień urywa łeb - jest na prawdę bardzo wydajna i nie traci wydajności z czasem, jak się ją ztunninguje to łapie świetnie.