Skocz do zawartości

Nowe tło z CR65 ;)


krabolek

Rekomendowane odpowiedzi

cezarix - nie widziałem ale powiedz co wygląda w baniaku bardziej naturalnie? Kamole czy styropian obsmarowany zaprawa? A może dziury w cr niż przerwy między kamieniami?


slawekosw - jaką głębię dają tła z cr? Wyglądają jak otynkowane ściany i to jeszcze nierówno... :D Nie pamiętam gdzie ale wydaje mi się że w wątku makoka o filtracji<?> był link do baniaka w którym użyto modułów klejonych do tylnej szyby. Pomiędzy "skałkami" było widać czarną folię, która wyglądała jak ciemna otchłań jeziora Malawi :) Dlaczego ktoś kto chce zrobić tło własnoręcznie nie pokusi się o coś takiego? tylko wszyscy ściany... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie nie w tym linku ale jak autora juz tu mamy i rozwodzimy się nad tłem - co uważam że każdy moze mieć jakie mu się podoba a nie jakie nie podoba sie nam - i tutaj i tylko dlatego nie zgodzę się z Johnym, bo co innego gdyby kazali to właśnie nam a nie sobie wkładać do akwarium, ale wracajac do mojego pytania już wiemy że akwarium małe przy tym tle jeszcze mniejsze i wiemy już że nie 50 ryb to proszę powiedz ile i jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezarix - nie widziałem ale powiedz co wygląda w baniaku bardziej naturalnie? Kamole czy styropian obsmarowany zaprawa? A może dziury w cr niż przerwy między kamieniami?


Zacznijmy od tego że w baniaku mało co wygląda naturalnie. Kamoli nie da się tak ustawić żeby zakryły całą tyną ścianę - zwłaszcza w wysokim. Osobiście nie widzę różnicy między dobrze ustawionymi w tle kamieniami a tłem z CR. W moim baniaku oglądający nawet nie wiedzą że to jest pianka "obsmarowana" zaprawą. Ale nie w tym rzecz. Nie widziałeś takiego akwarium po kilku tygodniach od zalania więc nie powinieneś się na ten temat wypowiadać, kamienie porastają takim samym glonem jak CR więc różnicy praktycznie nie ma a ciężaru nie widać na oko.

Piankę łatwiej uformować i przykryć sprzęt - myślisz że wielu z nas zrobiło tło z pianki bo nie stać nas na kamienie ??

Wist polega na tym że tło tego typu jest w stanie imitować jednolitą półkę skalną, nie osiągniesz tego efektu klejąc silikonem puzzle z łupka.

Żeby oceniać czyjąś pracę trzeba znać najpierw efekt końcowy, zdjęcia często nie oddają efektu, a zdjęcia suchego tła zaraz po wykonaniu już na pewno nie. Gdybyś zadał sobie odrobinę trudu i zajrzał do mojego artykułu (fotki surowego tła) a potem zobaczył foty wykonane po miesiącu to byś doszedł do podobnego wniosku.

Bez wysiłku mój baniak widać w podpisie.

A argumenty że zajmuje miejsce i generuje koszty są po prostu żenujące. Z resztą masz niedaleko zapraszam zobaczysz jak takie tło wygląda w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości... widziałem wiele osób które maja malawi w 112 litrowych i mniejszych baniakach... Pozatym nie mam jak narazie warunków na wieksze akwa...(małe mieszkanie w bloku). Za rok przeprowadzam sie więc planuję docelowo jakies 250-300l a może wiecej. Moje akwa ma spełnmiac role dekoracyjna a nie w celu np. rozmnazania... nie zalezy mi na tym. A jak mi rybki zdechna z braku miejsca do wpuszczze stado gupików i bedzie spoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości... widziałem wiele osób które maja malawi w 112 litrowych i mniejszych baniakach... A jak mi rybki zdechna z braku miejsca do wpuszczze stado gupików i bedzie spoko...


A ja nawet widzialem auratusa w 25 litrowym akwa. i co ? sluchaj , tak na spokojnie....

twoim rybciom w 100 l. nie bedzie sie za dobrze zylo. jesli juz sie upierasz to wpusc tam harem sauloskow,ale na tym koniec.


co zdychania ryb - takim podejsciem nie zyskasz sobie sympatii na naszym forum :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to,ze ktos jest fanantykiem, tylko sa pewne reguly, ktore w hodowli amatorskiej ryb powinny byc przestrzegane. To forum stara sie wsrod milosnikow pyszczakow wprowadzic jakies standardy, dzieki ktorym ryby nie beda traktowane jako swego rodzaju zabawka albo urozmaicenie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.