Jump to content

Nowe tło z CR65 ;)

Recommended Posts

Witam. Właśnie robie tło do akwarium z CR65. Chciałbym podzielić sie z wami fotkami z kolejnych etapów pracy :) oto one:

stelaż ze styropianu, sklejany wewnątrz zbiornika, później wyjęty

3.jpg

Początki tła, pianka poliuretanowa wystrzelona bezpośrednio na stelaż ze styropianu:

2.jpg

tło już po uformowaniu grot i skał z pianki:

1.jpg

pierwsza warstwa cr65:

5.jpg

tu fotka bez lampy:

6.jpg

Jak się podoba? bądzcie wyrozumiali to moje pierwsze tło :)

Jak dla mnie to tła z cr wcale nie tworzą głębii anie nie dają żadnej naturalności :? Poza tym zajmują połowę objętości zbiornika. Nie lepiej było tą kasę zaiunwestować w jakieś ładne skałki np serpentynit? Byłoby sto razy naturalniej a co za tym idzie lepiej dla ryb. Jeśli chodzi o samą rzeźbę Twojego tła to te linie dla mnie jakieś zbyt regularne i za dużo ich. Widziałeś kiedyś podobną skałę :?:

Bardzo dobrze będzie wyglądało jak porośnie, nie przejmuj się krytyką - ma się Tobie podobać. Poza tym satysfakcja ze zrobienia czegoś samemu jest ogromna, wiem coś o tym.

@JoHnY_D ile takich teł widziałeś w baniaku na żywo, ciekawe jak "ładne" skałki ułożyć tak żeby wyglądało naturalnie i "od góry do dołu", jaką kasę takie tło kosztuje grosze (w porównaniu np z gotowcem), no i najważniejsze - skałki to oczywiście nie zajmują miejsca w baniaku, zwłaszcza taka co by stabilnie z tyłu chciała się trzymać i sięgała do samego lustra wody.

Generalnie rozumiem kwestia gustu i z tą się nie dyskutuje ale już argumentowanie swoich racji w taki sposób ... litości.

Jak dla mnie to tła z cr wcale nie tworzą głębii anie nie dają żadnej naturalności :? Poza tym zajmują połowę objętości zbiornika. Nie lepiej było tą kasę zaiunwestować w jakieś ładne skałki np serpentynit?

zainwestowac w serpentynit ? ja przywiozlem pol auta serpentynitu za "piwo" ze skladu kamieni..

a poza tym nie zgodze sie ze tla z CR 65 nie dodaja glebi.

ochlonij prosze...