Skocz do zawartości

130x35(50) bardzo nietypowa pokrywa - jakie oswietlenie?


freelanc3r

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam do was prośbe ;)


zakładam od dlugiego czasu (kiedy to sie wkoncu skonczy.....) akwarium dla pysiów o wymiarach 130x50x50

akwa bedzie "wbudowane" w sciane, czyli obudowa bedzie mniejsza o fragment sciany (dokladnie o 15cm)

w akwa planuje jasny piasek i jak najciemniejsze kamienie (ciezko okreslic jakie bo ciagle szukam najciemniejszych)


jakie oswietlenie bedzie dobre do tego akwa?

zalezy mi raczej na mocnym oswietleniu ale tez bez przesady ;0 zadnych pół-mroków

2x 54W, nad tym myslalem...


jak rozmieścić świetlówki by wygladalo to wmiare dobrze (przypominam ze akwa bedzie ogladane z 2 stron)

przód jest tyłem, a tył przodem


oczywiscie nie obedzie sie bez fotek ;) :


1 strona akwa

66988994zq9.th.jpg

2 strona akwa

82783437tm0.th.jpg


75339451df3.th.jpg


przykladowe rozmieszczenie swietlowek

22ih5.th.jpg


uff mam nadzieje ze razem cos wymyslimy !!


pozdrawiam


P.S. zna ktos z was czlowieka ktory potrafi wykonywac solidne i ladne obudowy na zamowienie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze akwa bedzie ogladane z dwoch stron imo troche utrudnia ustawienie oswietlenia. zeby rybcie ladnie wygladaly to musza byc oswietlone z przodu,a nie tak jak jest w pokrywach ABS(np.Wromak) ze jedna swietowka na srodku a druga z tylu.

wiec optymalnym rozwiazaniem bylo by rozmieszczenie swietlowek z "przodu" po obudwu stronach akwa.

to tylko moje zdanie :wink:

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musimy dzialac na tym co jest i cos wykombinwoac sensownie

strona gdzie akwa nie wystaje (czyli jest jakby czescia sciany) to najwazniejsza strona

a ta 2 strona gdzie akwa wystaje tez jest wazna ale nie tak mocno tzn

1 strona 60% 2 strona 40% (taki rozklad waznosci:P) bo po obydwu stronach akwa bedzie ogladane lecz z 1 strony troszke czesciej (bo bedzie w takim jak by holu)

uff mam nadzieje ze troszeczke rozjasnilem sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy... :D

zobacz tam na ostatniej fotce (te zolte kolka to niby swietlowkI)

powiedz czy takie cos moze byc a jak nei to w ktora strone jak przesunac :D


ponawiam pytanie czy zna ktos jakiegos fachowca lub firme odpowiednia

ktora robi ladne i w rozsadnej cenie pokrywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze?

-osobiście nigdy nie zrobłiłbym i pewnie nie zrobie akwarium bez tła w którym z oby stron widać jak przez okno. Ryby ani troche w tym nie wyglądają, nie oddaje to za nic ich piękna i ogólnie takie wewnętrzne blee mam jak pomysle o takim akwa. Z mojej strony wiedz radze sie zastanowić czy nie lepiej jedną strone zabudować kosztem tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 zobaczysz ze bedzie OK

po 2 nie ma szans by bylo inaczej, dziura jzu dawno zrobiona itd

po 3 zamiast akwa mialy byc luksfery by do drugiego pomieszczenia wpadalo swiatla troszke, ale akwarium jednak jest ladniejsze i fajniejsze ;)


czekam na porady z pokrywa bo to wsumie jzu jeden z ostatnich problemow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.