Skocz do zawartości

Parametry mojej kranówki i wody w akwarium


koteczek555

Rekomendowane odpowiedzi

oj powoli powoli... w poscie obok zmetnienie zwalilas na restart kubelka i syf wywplywajcy z niego. wiec nie rozumie twej wypowiedzi.......nie da sie czegos zwalic na cos a w poscie nastepnym napisac ze to przez tamto........zdecyduj sie. soda napewno nie powoduje zmetnienia !

gdzie sa moderzy :D :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - to znaczy ze nawet nie zaczelo... cos masz nie tak w procesie, ale nie chcesz odpowiedziec dokladnie na pytania z poprzednich postow... a my z fusow nie wrozymy... :P


1. podaj parametry wody

2. przenies na os czasu czynnosci ktore robilas (start, dodawanie bakterii i wszelkie inne dzialania przy akwa)

3. opisz dokladnie w/g Ciebie przyczyne i skutek zmetnienia...

4. skup sie na opisaniu wszystkiego a nie tylko samego zmetnienia


moze wtedy czegos sie dowiesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc:):

1. NO2=0

NO3=0

pH = około 7,8 (ni to 7,6 ni to 7,8 pewnie 7,7 :) )

KH i GH jutro zmierzę, bo dziś mi się już nie chciało :)


2. Oś czasu:):

start zbiornika około 16 lipca, całkowita wymiana wkładów oprócz jednego koszyczka 7 sierpień, rozpoczęcie dawkowania Nitrivecu jakiś tydzień później przez 10 dni po 20ml. Kawałek kurczaka wrzuciłam 17 sierpnia i dalej mam parametry jak wyżej podane, i to mnie dziwi, bo chyba przynajmniej NO3 powinno skoczyć?


3. Wg mnie przyczyna i skutek zmętnienia? Hmm początek to był chyba dodanie sody, bo osad mi się pojawił na ściankach i to było widoczne gołym okiem, a po awarii filtra to już była masakra, ale wszystko wraca do normy:)


Chyba wszystko opisałam? Aha w poniedziałek przepłukałam gąbkę od wewnętrznego, prefiltr i przyssawki z "glutów". Oświetlenie ciągle wyłączone, jeśli to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Soda nie powoduje zmętnienia wody - jak z resztą pisali już inni

2. Coś nie halo z nitryfikacją bo NO3 ciągle 0

3. Wrzuć tak jak daniel mówił trochę mięska, obojętnie co kurczak, pokarm ja dawałem fileta rybnego bo bakterie jeśli są to są głodne (nitrivec powoduje szybszy przyrost bakterii ale jak nie mają co jeść to bez sensu go lać)

4. Zmętnienie wody - jeśli biało mleczne to pierwotniaki, jeśli zielonkawe to zakwit (najskuteczniejsze jest tu UV, ale i bez tego przejść powinno samo)


Po paru dniach od wrzucenia papu NO2 powinno wzrosnąć (NH3 też ale pewnie nie masz testów) potem stopniowo rośnie NO3 i spada NO2, nie podmieniaj w międzyczasie wody. Zacznij podmiany dopiero jak NO3 skoczy do powiedzmy 20-40ppm. Zrób podmianę i zobacz o ile spadło NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wrzucenia czegoś, to mam już w akwarium kawałek kurczaka i NO3 ciągle mam 0... A woda już robi się dużo lepsza i właściwie nie wiem od czego taka się stała dokładnie. Ale co z tymi moimi parametrami, bo naprawdę dziwne, że i NO2 i NO3 ma 0, a mięso się tam rozkłada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.