Jump to content

Prefiltr

koteczek555

Recommended Posts

Wyczytałam, żeby założyć prefiltr na wylot filtra, ale pytanie patrzę teraz na allegro, i są tylko eheim. Czy to ma jakieś znaczenie? Filtr Tetra EX700. I czy jeśli będzie prefiltr to gąbka może jeszcze być? Bo narazie nie mam jej czym zastąpić

Wyczytałam, żeby założyć prefiltr na wylot filtra, ale pytanie patrzę teraz na allegro, i są tylko eheim. Czy to ma jakieś znaczenie? Filtr Tetra EX700. I czy jeśli będzie prefiltr to gąbka może jeszcze być? Bo narazie nie mam jej czym zastąpić

To hardcore wyczytalas.. Pewnie po to, zeby filtr nie wypluwal ceramiki :P

Prefiltr zrob sobie z czego chcesz, gabki, wlokniny, ale na pewno nie wydawaj na niej jakiejs duzej kasy..

Gabkla o malych "oczkach", czyszczona co tydzien da rade.

Ja dodatkowo wlot filtra umiescilem za tlem, gdzie obieg syfu mechanicznego jest duzo mniejszy..

Przy czym, przy takim rozwiazaniu polecam aby wylot umiescic przed tlem.

witam :)

Posiadam filtr kubełkowy TetraEx 1200 i jako prefiltra na wlocie używam gąbki dedykowanej do filtra wewnętrznego Aquael Fan3 - sprawdza się doskonale.

Przede wszystkim należy zastosowac gąbkę o w miarę dużych porach (nieco bardziej gęsta struktura niż gąbki służące jako wkład do kubełka Tetry), aby się zbyt szybko nie zatykała nieczystościami.

Zbyt gęstą trzeba będzie płukac nawet codziennie.... (wiem z wlasnych doświadczeń). Rolą prefiltra jest przecież wyłapywanie większych nieczystości.

Z mojej gąbki - jako prefiltra - jestem zadowolony, płukam ją przy podmianach wody, czyli mniej więcej co 2 tygodnie.

ja mam jakis tam prefiltr z niebiekiej gabki ,ktory zakupilem w SM. ma srednie pory,ktore przy nie wyczyszczeniu ich co 2 tygodnie tlumia przeplyw.. przez to mniej syfu dostaje sie do kubla.wczoraj otworzylem kubel po 3 m-cach i bylo troszke bruru w dolnym<pierwszym> koszyku .

teraz maly off topic : JEST OPCJA NA FORUM : SZUKAJ ...blagam.....