Jump to content

Red Red


labeo1

Recommended Posts

Zależy jak młode ;] tuż po wypuszczeniu z pyszczka są bardzo blade. Ale tak z czasem robią się pomarańczowe. A po kilku miesiącach samczyki przebarwiają się na biało-rożowo-błekitny. Mój przebarwił się na kolor zbliżony do perłowego. aktualnie ma 6 cm.

Link to comment
Share on other sites

To powinny byc pomarańczowe. Samice jak podrosną będą dalej pomarańczowe a samce będą wyglądały tak jak te 2 z mojego akwa :


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 49692.html


A tak apropo są do oddania jak nikt ich nie przygarnie do końca tygodnia zostaną zgładzone, zastanawiam się w jaki sposób będzie najbardziej humanitarnie, ma ktoś jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Ja kupiłem ostatnio w sklepie zoologicznym parę red red!!! Jeden osobnik większy a drugi 2 razy mniejszy! I sprzedający powiedział że większy osobnik jest samcem a mniejszy samicą :) Po 2 miesiącach widzę że duży osobnik niby samiec nosi ikrę w pysku! A nie wydaje mi się by mniejszy osobnik był samcem!!! A w tym samym momencie wytarła się inna odmiana pyszczaka! Czy to możliwe, że red redy by się skrzyżowały z inną odmianom pyszczaków :?: :?: :?: Red redy mają po 8 i 5 cm :!:

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłem ostatnio w sklepie zoologicznym parę red red!!! Jeden osobnik większy a drugi 2 razy mniejszy! I sprzedający powiedział że większy osobnik jest samcem a mniejszy samicą Po 2 miesiącach widzę że duży osobnik niby samiec nosi ikrę w pysku! A nie wydaje mi się by mniejszy osobnik był samcem!!! A w tym samym momencie wytarła się inna odmiana pyszczaka! Czy to możliwe, że red redy by się skrzyżowały z inną odmianom pyszczaków Red redy mają po 8 i 5 cm

Ja kupiłem ostatnio w sklepie zoologicznym parę red red!!! Jeden osobnik większy a drugi 2 razy mniejszy! I sprzedający powiedział że większy osobnik jest samcem a mniejszy samicą :) Po 2 miesiącach widzę że duży osobnik niby samiec nosi ikrę w pysku! A nie wydaje mi się by mniejszy osobnik był samcem!!! A w tym samym momencie wytarła się inna odmiana pyszczaka! Czy to możliwe, że red redy by się skrzyżowały z inną odmianom pyszczaków :?: :?: :?: Red redy mają po 8 i 5 cm :!:zobacz tutaj :)

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=24&t=781

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tomasz jesśli odczyt jest poprawny to mam ponad 100 i nie zdychają, normalnie tarło, samice z ikrą w pyskach.
  • A ile wyjdzie po 2 minutach wstrząsania? 
  • No jak nie zaniża, przecież musi być podany konkretny czas wstrząsania a nie 10 sekund do zniknięcia szarego proszku. Po 10 sekundach wstrząsania wyjdzie mi 5,10 NO3 - tyle to nie możliwe przy tak dużej obsadzie. Jestem pewny że ryby zdechły przez wysokie NO3. No to jak w starej instrukcji było 1 minuta wstrząsania a w nowej bez czasu wstrząsania sugerując 10 sekund do czasu zniknięcia szarego proszku, przecież wyniki będą biegunowo różne.
  • Tomku, ale nie masz 100% pewności, że ryby zdechły przez NO3. Powiem więcej, poziom NO3 50 czy nawe 60 nie spowoduje smierci ryb, nawet gdy przez długi czas będą narażone na takie warunki. Nie masz żadnego punktu odniesienia w postaci wiarygodnego i profesjonalnie wykonanego testu swojej wody. Nie możesz więc z pewnością twierdzić, że test wykonany według instrukcji zaniża wynik. A może jest odwrotnie? Test wykonany nieprawidłowo da nam zafałszowany wynik w tym przypadku zawyżony. Tak czy inaczej zbyt dużo tu pytań. Nie bronię producenta, ale uważam że najpierw powinno się uzyskać wiarygodny wynik testu wykonanego w profesjonalnym laboratorium, a następnie metodą prób i błędów wykonać test JBL tak aby wyniki były zbliżone do siebie. Tylko wtedy będziesz miał pewność ile czasu należy wstrząsać próbkę, aby uzyskać prawidłowy wynik. 
  • Wstrząsać trzeba intensywnie przez 1 minutę. Po 10 sekundach będziesz miał 5 mg/l a tak naprawdę może być 50! Po 10 sek kolor nie rozwinie się taki jak po minucie wstrząsania. Kolor rozwija się do 10 minut, po tym czasie już się nie rozwija. Przez to zbyt krótkie wstrząsanie zdechły mi cenne okazy bo mi wychodziło że mam 5,10 mg/l NO3 a tak naprawdę było 50,60 mg/l przez wiele tygodni aż ryby zaczęły chorować i zdychać a ja nie wiedziałem jaki jest powód bo przecież parametry wzorowe. Nie radzę sugerować się wpisem żeby wstrząsać 10 sekund do zniknięcia szarego proszku, bo się możecie zdziwić, będziecie się doszukiwać różnych chorób a przyczyna będzie prozaiczna - zbyt wysokie stężenie NO3.
  • Może ilości odczynników, może są bardziej reaktywne. Nie będę usprawiedliwiał JBL, ale moim zdaniem błędem jest wstrząsanie przez minutę testów z nowej serii, równie dobrze można wstrząsać dwie minuty, albo podgrzać fiolkę, w kontekście spotęgowania reakcji, wtedy wyjdzie 250. 😉 Jeżeli proszek rozpuszcza się w kilka sekund i jeżeli o tym mówi instrukcja, to trzeba wg mnie wstrząsać przez nie więcej, niż 10 sekund, góra 15 i zostawić na te 10 minut, jak instrukcja wskazuje, potem dopiero zrobić odczyt. Zauważyłem szereg razy, że intensywność koloru wzrastała wraz z upływającymi minutami.
  • Przeczytaj dokładnie instrukcję, coś tam się zmieniło jeśli chodzi o ilości odczynników. 
  • 2 Testy JBL i 2 różne wyniki. Jeden 5 drugi 40 mieszane ok 10s. Po dłuższym mieszaniu wyniki jeden 30 drugi 120. Chyba jednak wolałem nie wiedzieć.
  • U mnie to samo - mieszałem kilka sekund i wynik 5-10. Dzisiaj zakupiłem nowy, mieszałem minutę i wynik hoho. Jutro wyjmę ze śmietnika ten stary i sprawdzę wynik przy 1min mieszaniu.
  • Dlatego napisałem, że to taki mały eksperyment 😉  Jak nie, zauważę żadnej różnicy, to wrócę do wody po zmiękczaczu. Twardością nawet lepiej pasuje, bo mam ustawione na 5dh.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.