Jump to content

Prosze o pomoc w identyfikacji ?

tomcioiania

Recommended Posts

Witam,

Mam 120 l baniak od pół roku. Przeszedłem już okrzemki i zmetnienie wody. Czekałem na zielonego glona a tu pojawoło sie tez zielone ale nie to co chciałem. Pomóżcie w identyfikacji i jak to zwalczyć ? Tworzy na piasku gruby dywan, ma ciemny zielony kolkor, porosło kamienie i teraz wspina się po szybach. Jak usuwam mechanicznie to schodzi niemalże płatami. Mam kubełek TETRATEC EX 700 , temperatura 26 stopni , NO2 na poziomie 0,3 mg/l ,a NO3 na poziomie 10mg/l. PH dawno nie badałem ale bedzie ok ( w kubełku jest wsypany koral ).P5240006.JPG[/attachment:1k54usm5]

post-8230-14695711594911_thumb.jpg

niestety sinice

http://www.google.pl/search?as_q=sinice&hl=pl&num=10&btnG=Szukaj+w+Google&as_epq=&as_oq=&as_eq=&lr=&cr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=http%3A%2F%2Fforum.klub-malawi.pl&as_rights=

Baniaczek ci się rozstabilizował, no2 powinno być niewykrywalne, sprawdź jeszcze nh4, może wyczyściłeś filtr zbyt dokładnie, albo cos padło w akwa...

Dużo tych inwazji ostatnio, chyba zaciągne rolety na stałe :shock:

U mnie rolety były zaciagniete na stałe 24h/dobę ale zachciało mi sie kwiatków w domu to i odsłania się zaczęło . Narazie mam tylko delikatny nalot od miesiąca ale pilnuje tego dziadostwa !

Tomcioiania- zastanow sie dlaczego po pol roku masz jeszcze/znow NO2 - cos nie tak z bakteriami denitryfikacyjnymi . Wymieniales ostatnio cala wode lub czysciles Tetre EX 700 ?

Moze cos innego "udało Ci sie" przy akwa zrobic ?

fuj :P jakie sinice :/

tak jak Neno napisał - co jest powodem NO2 występujacym w Twoim zbiorniku?

czy niedawno robiłeś coś w akwa ? bo wygląda jak pustynia - ale nie będę wypowiadał się na temat aranżacji, tylko zatanawiam się czy tak masz stale czy po prostu robiłeś przemeblowanie i została prowizorka ?

Witam,

dzięki za fachową identyfikacje. Yaro to co widać na zdjeciu to jest pozostałość dekoracji. Akwarium było znacznie przyjemniejsze dla oka. Rośliny i tło zostały wyjete. Nie chciąłem aby się zafajdały tym badziewiem. Co do kubełka to może faktycznie troche za mocno go wyczyściłem ale w zoologicznym powiedzieli, aby wlać zestaw startowy bakteri i wszystko wróci do normy. Tak też uczyniłem. Od miesiąca kubełek jest nie ruszany i chyba bakterie wróciły do normy.