Skocz do zawartości

CZym czyścić szyby.


imak73

Rekomendowane odpowiedzi

CZym czyścić szyby. Pytanie niby banalne co, :lol::lol::lol: ale u mnie stanowi to wieczny problem. Posiadam piasek kwarcowy (dla niewtajemniczonych dodam iż jest on bardzo twardy i chyba ostry bo rysuje szyba jak djament) i on to jest głównym problemem. Jak każdy z nas czyszczę przednią szybę dość często i próbowałem już różnych przedmiotów do czyszczenia - od magnesowych czyścików , gąbkę do garów ąż do karty bankomatowej i za każdym razek chyba coś niewypali. Mój zbiornik ma niecały rok a rys na przedniej szybie wciąż przybywa :oops: . Najgorzej jest z częścią szyby przy samym dole, choć i góra nie jest bez skaz.

Ten piasek jak by nazłość wkrada się gdzie może i robi piękne ślady. :twisted:

Oczywiście ze względów wizualnych nie chcę zmieniać go na inny. Więc wołam - help!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta bankomatowa jest wedlug mnie najlepsza - ja uzywam do tego zuzytych kart kodow "zdrapek" od konta. Przy szybie po prosty odgarniam reka piach albo wrecz odsuwam,a pozniej przekladam go na miejsce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymieniłeś najefektywniejsze metody czyszczenia szyby, niestety kartą bankomatową czyści szyby pewnie większość z nas, musisz po prostu starać się aby piasek nie znalazł się między szybą a kartą, ja czyszczę tylko od góry w dół, powyżej czyszczę już czyścikiem magnetycznym.

Niestety i tak zdarzają się ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was może i ryski a u mnie to prawie tragedia :oops: .

No i faktycznie czyszczenie trzeba wykonywać z wielką rozwagą , bo efekty pośpiechu na długo zostają zauważalne.

Powiem szczeże, iż byłem tak pewien tej karty, a moje czyszczenie było dość haotyczne i to nią narobiłem sporych rys. Nie pojedynczych jak to się zdarza lecz tu stworzyłem szereg rys przebiegających obok siebie.

Ale cóż człowiek jak zawsze uczy się na swoich błędach.

Myślałem , że istnieje super czyścik w 100% zabezpieczający przed takim problemem. :?:

Teraz pozostaje mi tylko chwila głębokiej medytacji przed pracami porządkowymi aby zrobić te czynności z jak największą precyzją :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super czyścików trochę już powymyślali, tyle że żadne z nich nie chronią przed piaskiem miedzy czyścikiem a szybą, więc pozostaje nam tylko ostrożność. Czyscików magnetycznych nie używam odkąd ziarenko piasku wpadło jakimś cudem pod element znajdujący się na zewnątrz i zakreśliłem piękne kółko po zewnętrznej stronie szyby. :shock: Teraz już tylko karta i gąbka do garów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei czyścik magnetyczny niewiele daje. Trochę niepotrzebnie wydane pieniądze. Dlatego głównie używam nieważnego dowodu osobistego mojej dziewczyny :mrgreen: i czasem gąbki do naczyń, już sfatygowanej, nie ma wtedy takiej "ostrej" tej tarki. Szybę załatwiłem sobie czyścikiem magnetycznym i trochę gąbką - świeżą. Dowodem nigdy. Chyba po prostu musisz poświęcić więcej uwagi i czasu tej czynności. Pośpiech - jak już zauważyłeś i będziesz zauważał codziennie - jest niewskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też porysowałem maluchom okno na świat czyścikiem który wew. część miał z materiału podobnego do stołu w bilarda i piach nie miał którędy zlecieć.Ale kupiłem większy i jest o niebo lepiej pomyślany.Na wew.części jest naklejony pas górny z rzepy, tj .ta strona bardziej chropowata,takie małe ząbki.Piach jak się dostanie to ma którędy zlecieć.Trochę trzeba poszuflować ale nie rysuje,czyszczę teraz tylko glony ze starych rys.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czyściłem kartą bankomatową, ale ostatnio dostałem od Mjunszajn kilka plastikowych kart rabatowych nieistniejącego sklepu :) i są jakby lepsze wiec polecam, ale też po przeniesieniu akwarium na inna ścianę problem mnie tyka raz na 2 miesiące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.