Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam,

Jakieś propozycje - coś dodać coś usunąć? Niestety nie mam lokalnie nic innego dostępne, więc jest łupek drzewiasty w przewadze.

Światło nie za mocne?

ZdjcieWhatsApp2025-01-15o22_28.38_1afaf2af.thumb.jpg.6b5f2429035cbfe57cdb5546541adea6.jpg

Posted

Cóż, ładne ma być dla Ciebie i Ty masz być zadowolony. Co do użyteczności dla ryb wydaje się być w miarę spoko, sporo zakamarków, mogły by być bardziej przestronne i wyższe. U mnie takie wielopoziomowe garaże nie do końca się sprawdzały. Moje pyski nigdy nie przepadały za mieszkaniem w wielopiętrowych budynkach i zajmowały raczej stanowiska na parterze.  Same kamienie mało "malawijskie" a układ jakiś taki wyreżyserowany. Jak dla mnie nienaturalny. Ale patrz pierwsze zdanie. Podobać ma się Tobie. Rybom krzywdy nie zrobi raczej.

Co ja bym zrobił? Usunął bym większość piachu, cześć łupków wykorzystał  na podstawę-podloże. Zakładam że pójdziesz w Mbune, więc piasek potrzebny im jak świni siodło. Na tym postawił bym parę sporych kamieni i dla mnie by była bajka. Ale to Twój baniak. Puścisz ryby, poobserwujesz, wyciągniesz wnioski, może coś zmienisz. Co do światła, ciężko powiedzieć. Ogólnie mbuniaki nie lubią jaskrawego oświetlenia, stają się płochliwe i nerwowe. Znowu obserwacja rozwieje wątpliwości, zawsze możesz przyciszyć, albo zmienić lampę. Działaj, kombinuj, obserwuj, pytaj. Jak będą kłopoty pomożemy, doradzimy.  Jak na początek nie jest źle, a resztę czas pokaże. Na szczęście zawsze możesz coś zmienić, przestawić, dołożyć albo ująć. 

Powodzenia👍

  • Like 4
Posted

Ja bym inaczej ułożył cztery kamienie, które leżą na środku na samej górze. Jeśli uda się je ułożyć inaczej nie ruszając reszty to gdy porośnie glonem powinien wyjść ładny efekt. 

 

🍻

  • Like 1
Posted

Trochę płasko, można poszukać otoczaków polnych i moim zdaniem będzie o wiele lepszy efekt. Akwa widoczne z każdej strony w mieszkaniu? Jeśli jedna szyba niewidoczna to albo na czarno pomalować albo przykleić czarną folię, nada to klimatu. 

  • Like 1
Posted

@pulpet: Niestety zbytniego wyboru nie miałem, więc wybrałem "mniejsze zło" - z czasem może trafie serpenit czy coś ciekawszego, bardziej pasującego.

@ziemniak: Niestety kamienie mam jakie mam - nie było zbytnio wyboru na składzie - może z czasem coś dokompletuje i zmienię

@Mortis: Otoczaki niestety były tylko białe więc pasujące jak świni siodło - może z czasem się coś trafi, co do okleiny jest ona tylko na tylnej ścianie (czarna), pozostałe boki są widoczne w mieszkaniu z każdej strony

 

 

Posted
3 hours ago, Mortis said:

Trochę płasko, można poszukać otoczaków polnych i moim zdaniem będzie o wiele lepszy efekt. Akwa widoczne z każdej strony w mieszkaniu? Jeśli jedna szyba niewidoczna to albo na czarno pomalować albo przykleić czarną folię, nada to klimatu. 

A na to szare kolanko i wylot filtra czarną folię termokurczliwą.

Posted

@Lucjan23nie muszą być ze składu. Jedziesz drogą, masz pola, na pola hałdy kamieni często leżą. Wybierasz większe mniejsze. Nawet kolorystycznie mogą się różnić, za moment i tak nie będzie widać różnicy. 

Posted
4 hours ago, Lucjan23 said:

 

 Niestety kamienie mam jakie mam - nie było zbytnio wyboru na składzie - może z czasem coś dokompletuje i zmienię

 

To tak nie działa, prowizorki trwają najdłużej. Właśnie teraz masz czas na operowanie kamieniami i drukowanie 3D wylotów, na co czekasz? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.