Skocz do zawartości

Przewodnik po świecie pielęgnic z Malawi-Książka


Karp_

Rekomendowane odpowiedzi

Autor: Ad Konings

Wersja polska: Marzenna Kielan

Korekta/konsultacja: D. Tomaszewski

Objętość: 208 stron

600 kolorowych zdjęć

twarda oprawa

Co sądzicie o tej książce?

Zalicytowałem ją na allegro za 92zł.

Czy wiedza z tej książki jak i wykonanie odpowiada cenie?


Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to „Back-to-Nature Przewodnik po Świecie Pielęgnic z Malawi” to trochę drogo zapłaciłeś, na cichlidpress jest za 75 zł (a dla klubowiczy dają 10% zniżki).

Moim zdaniem książka warta polecenia (zwłaszcza, że niewiele jest polskojęzycznych)

Plusy:

- dużo opisanych ryb

- dużo zdjęć ryb (pstrykanych w jeziorze)

- zdjęcia Malawi – podwodne i nawodne

- to, że to książka (jak ktoś lubi książki) :)

- można do niej wciąż wracać i wracać


Minusy:

- krótkie opisy ryb

- zdjęcia głównie w małym formacie

- nie wszystko się zgadza z praktyką akwarystyczną, trzeba brać poprawkę na kwestie obsad, zalecanych wielkości zbiorników, stopień agresywności i terytorializmu oraz kwestie rozmiarów pyszczaków (w akva raczej urosną większe)



W każdym razie teraz też bym ją kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak gwoli ksiazek...

To w zasadzie chyba jedyne polskojezyczne wydanie wylacznie o pielegnicach z Malawi - imho podstawowa ksiazka bo innych raczej nie uswiadczysz w naszym jezyku ;k

Druga ksiazka "Pielegnice moja pasja" zawiera wycinek Malawi ale zahacza i o Tanganike, Victorie, Madagascar etc. etc. i jest ze tak powiem ogolnie o pielegnicach...


Z polskich ksiazeczek chyba na tyle, pomijam taka mala dostepna za 12zl czy tam iles bo informacje w niej zawarte w zasadzie sa do wyczytania na tym forum.


Niestety gro litereratury jest w niemieckim badz angielskim... a ceny przerazaja !!!

Jakis czas temu na amazonie namierzylem to co chcialem kupic i wyszlo za iles tam ksiazek uzywanych 92 dulary (W Polsce jedna z tych ksiazeczek kosztowala blisko tyle co ja za te wszystkie mialem zaplacic). Postanowilem skorzystac z niskiego kursu i chcialem zamowic, ale amazon stwierdzil ze do Polski to nie wysle...

No i lipa - teraz mam chrapke na 4 wydanie Malawi Cichlids in Their Natural Habitat... zobaczymy moze tym razem mi sie uda :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszła trochę mnie wyniosło go 106zł+4 zeta na piwo :P (Dał gratis czasopismo Cichlidnews nr2 2005.

Ale książka po pobieżnym przejrzeniu bardzo ciekawa szczególnie dla mnie, ponieważ jestem na razie początkujący z Malawi.

Dzięki za odp.

Szkoda że nie zapytałem przed zamówieniem, bo bym zamówił na cichlidpress :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu książki uważam że jest warta ceny :)

Ale jeśli chodzi rzeczy kture mi się nie podobają to:

:arrow: Krótkie opisy ryb

:arrow: Małe fotografie

A po za tym cool polecam jako uzupełnienie do książek o szeroko pojętej akwarystyce ponieważ ta książka porusz tematy stricte Malawijne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.