Jump to content

Proszę o identyfikację.


nitka

Recommended Posts

Witam. Od kilku tygodni mam glon - podejrzewam sinice - pokrywający piasek najwięcej (przy szybach). Przy szybie tworzą się bąble gazowe. Glon pokrywający skałki jest śliski - ciemnozielony do czarnego. Ogólnie woda nie jest klarowna tak jak kiedyś. Baniak ma 160l, ph 8,4, kh 16 - woda regularnie podmieniana - 35 litrów tygodniowo. Zastanawiam się czy nie przyciemnić zbiornika - proszę o porady.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73b ... 0f59d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d8 ... e8c1b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bba ... bdcf1.html

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze się nie otwiera, drugie wygląda na sinice, trzecie nie stawiał bym na sinice lecz na zwykłe glony jakie ma prawie każdy na granicy szyby z piaskiem, te możesz czyścić przy podmiankach i czyszczeniu szyb - np kartą kredytową.

Link to comment
Share on other sites

te nie wyglądają źle, natomiast te na skałce już niestety wyglądają jak sinice, tak jak poprzednik pisał poczytaj trochę o sinicach na forum i postaraj się je bardziej zidentyfikować, samo zdjęcie na 100% pewności nie da, jednak na to drugie zdjęcie dałbym niestety 80% że to jednak sinice.

Link to comment
Share on other sites

Obecnie zaciemniłem na 3 dni całkowicie akwa i nie karmię pyśków... może padną te sinice. Planuje świecić tylko jedną świetlówka 30W po zabiegu. Jaką Polecacie niedrogą i dobrą świetlówkę niesprzyjającą nadmiernemu rozwojowi glonów???

Link to comment
Share on other sites

Z tych tańszych – narva colour albo nature, z droższych power glo. Świeciłem przez dłuższe okresy powerglo potem nature i ataku sinic nie miałem, ale glony ładnie porastają :wink:


Te saulosi i socolofy u ciebie to młode czy już dorosłe ryby? Jak sobie daje rade saulosi?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz dają sobie radę świetnie. Saulosi - jeden samiec właśnie łapiący swoje piękne kolory - ok 5 cm + 3 samice. A socolofi to na pewno jedna samica(już nosiła pierwszą ikrę) i na pewno 2 samce ok. 5 cm. Kolejny Socofol jeszcze płci nieznajomej. Żyją w zgodzie - jak na razie. Socolofi ma swój dołek i tam urzęduje a Saulosi pilnuje wlotu żarcia w pokrywie. Ogólnie ok. POWERGlO już mam - tylko, że na tyle. Myślę, że już jest wypalona bo prawie nic nie daje. Ma ponad pół roku.

Link to comment
Share on other sites

po trzech dniach całkowitego zaciemnienia akwa wygląda lepiej. Mniej zielonego syfu. Obecnie załączyłem tylko powerglo 30W i tak już chyba zostanie. Zobaczymy jak się potoczą losy sinic...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.