nitka Opublikowano 18 Maja 2008 #1 Opublikowano 18 Maja 2008 Witam. Od kilku tygodni mam glon - podejrzewam sinice - pokrywający piasek najwięcej (przy szybach). Przy szybie tworzą się bąble gazowe. Glon pokrywający skałki jest śliski - ciemnozielony do czarnego. Ogólnie woda nie jest klarowna tak jak kiedyś. Baniak ma 160l, ph 8,4, kh 16 - woda regularnie podmieniana - 35 litrów tygodniowo. Zastanawiam się czy nie przyciemnić zbiornika - proszę o porady. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73b ... 0f59d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d8 ... e8c1b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bba ... bdcf1.html
czester_ Opublikowano 18 Maja 2008 #2 Opublikowano 18 Maja 2008 Raczej sinice. Poszukaj wątków o nich i sprawdź czy mają te same właściwości co tam opisane.
yaro Opublikowano 19 Maja 2008 #3 Opublikowano 19 Maja 2008 Pierwsze się nie otwiera, drugie wygląda na sinice, trzecie nie stawiał bym na sinice lecz na zwykłe glony jakie ma prawie każdy na granicy szyby z piaskiem, te możesz czyścić przy podmiankach i czyszczeniu szyb - np kartą kredytową.
nitka Opublikowano 19 Maja 2008 Autor #4 Opublikowano 19 Maja 2008 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73b ... 0f59d.html to pierwsze zdjęcie zaznaczam, że to jest akwa po podmiance wody i czyszczeniu. Tych zielonych nie mogę całkowicie usunąć bo się plączą miedzy piaskiem a dotego nie chce porysować szyb...
yaro Opublikowano 19 Maja 2008 #5 Opublikowano 19 Maja 2008 te nie wyglądają źle, natomiast te na skałce już niestety wyglądają jak sinice, tak jak poprzednik pisał poczytaj trochę o sinicach na forum i postaraj się je bardziej zidentyfikować, samo zdjęcie na 100% pewności nie da, jednak na to drugie zdjęcie dałbym niestety 80% że to jednak sinice.
nitka Opublikowano 21 Maja 2008 Autor #6 Opublikowano 21 Maja 2008 Obecnie zaciemniłem na 3 dni całkowicie akwa i nie karmię pyśków... może padną te sinice. Planuje świecić tylko jedną świetlówka 30W po zabiegu. Jaką Polecacie niedrogą i dobrą świetlówkę niesprzyjającą nadmiernemu rozwojowi glonów???
meth Opublikowano 21 Maja 2008 #7 Opublikowano 21 Maja 2008 Z tych tańszych – narva colour albo nature, z droższych power glo. Świeciłem przez dłuższe okresy powerglo potem nature i ataku sinic nie miałem, ale glony ładnie porastają Te saulosi i socolofy u ciebie to młode czy już dorosłe ryby? Jak sobie daje rade saulosi?
nitka Opublikowano 21 Maja 2008 Autor #8 Opublikowano 21 Maja 2008 Wiesz dają sobie radę świetnie. Saulosi - jeden samiec właśnie łapiący swoje piękne kolory - ok 5 cm + 3 samice. A socolofi to na pewno jedna samica(już nosiła pierwszą ikrę) i na pewno 2 samce ok. 5 cm. Kolejny Socofol jeszcze płci nieznajomej. Żyją w zgodzie - jak na razie. Socolofi ma swój dołek i tam urzęduje a Saulosi pilnuje wlotu żarcia w pokrywie. Ogólnie ok. POWERGlO już mam - tylko, że na tyle. Myślę, że już jest wypalona bo prawie nic nie daje. Ma ponad pół roku.
nitka Opublikowano 23 Maja 2008 Autor #9 Opublikowano 23 Maja 2008 po trzech dniach całkowitego zaciemnienia akwa wygląda lepiej. Mniej zielonego syfu. Obecnie załączyłem tylko powerglo 30W i tak już chyba zostanie. Zobaczymy jak się potoczą losy sinic...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się