kubola502 Opublikowano 7 Października 2024 #1 Opublikowano 7 Października 2024 Witam z tej strony Kuba Moje 300l (120x50x50) z Red redami, rdzawymi, yellowami oraz elongatusami mphanga wszystkie po x10. Filtrują dwa kubełki jbl902e oraz ultramax 2000 dla testu również cyrkulator.
lukBB Opublikowano 7 Października 2024 #2 Opublikowano 7 Października 2024 (edytowane) Witaj Kuba Szkoda, że nie pochwaliłes się aranżacją "na sucho" bo miałbyś trochę łatwiej naprawić co zmajstrowaleś niestety kamienie oraz groty które użyłeś niestety nie pasują do biotopu Malawi. Chyba są to pozostałość z morszczyzny ponadto posiadają ostre krawędzie o które ryby mogą się skaleczyć. Będzie Ci z nich również ciężko coś ułożyć aby stworzyć niezbędne dla mbuny kryjówki bo jak ja razie to jest strasznie płasko. Ryby są jeszcze młode ale wkrótce dorosną i pojawią się problemy z brakiem kryjówek. Zerknij sobie na galerie jak powinna wyglądać aranżacja zbiornika dla biotopu Malawi. Głowa do góry. Nie bierz tego do siebie, potraktuj jako konstruktywną krytykę Trzymam kciuki Edytowane 8 Października 2024 przez lukBB . 2
kubola502 Opublikowano 8 Października 2024 Autor #3 Opublikowano 8 Października 2024 Muszę przyznać szczerze, że faktycznie w porównaniu ze szkiełkami z forum wygląda to dość mizernie. Co do kryjówek to przy redukcji za parę miesięcy miałem zamiar dołożyć kamieni tworząc dużo, dużo więcej kryjówek jednak tego samego rodzaju kamieniami, nawet nie przyszło mi do głowy, że ryby mogłyby się o nie pokaleczyć. Myślisz, że problem jest na tyle duży aby reagować już teraz czy dołożyć ich trochę dla "słabszych" i remont za parę miesięcy? Dzięki z góry za poświęcony czas i cenne porady
Bojar Opublikowano 8 Października 2024 #4 Opublikowano 8 Października 2024 Ja bym zmieniał już teraz póki ryby małe i hierarchia nie ustalona. Serpentynit albo w Twoim przypadku poszedł bym w "garaże" z łupka. Normalnie tego nie zalecam ale w Twoim przypadku musi być dużo kryjówek. Akwarium masz niewielkie a obsada łobuzerska i mocno przywiązana do skał. 2
Andrzej Głuszyca Opublikowano 8 Października 2024 #5 Opublikowano 8 Października 2024 A przy okazji ..grzałkę można położyć poziomo na dnie i ukryć za kamieniami o ile będzie potrzebna bo podejrzewam , że nie będzie. Ale to sam sprawdzisz. Gąbkę po prawej bym podniósł bo i tak z dna niczego nie zaciągnie a z krążącej wody. 3
hilux Opublikowano 8 Października 2024 #6 Opublikowano 8 Października 2024 (edytowane) Oprócz tego co koledzy napisali przyjrzałbym się też kierunkowi wylotów, bo chyba nie są do końca optymalne. Najlepiej kiedy woda krąży w prawo, tj. po coriolosowemu (siły natury w służbie człowieka ) ja bym wylot z lewej skierował równolegle na tylną ścianę, przeniósł falownik na prawą stronę i razem z wylotem z prawej skierował je na środek przedniej szyby, najlepiej falownik w stronę dnia żeby zmiatał kupsztale. No i obsada mocno ryzykowna na takie szkło i minimalistyczny aranż. Z pyszczakami jest jak w małżeństwie, póki młode to gra muzyka, kiedy dojrzewają to zaczynają się schody i bez odpowiednich warunków kończy się dramatem. Edytowane 8 Października 2024 przez hilux
kubola502 Opublikowano 8 Października 2024 Autor #7 Opublikowano 8 Października 2024 Prowadziło się kiedyś szkło z pyszczakami ale sporo uciekło z głowy a może i się pozmieniało Na dniach postaram się ogarnąć temat i wrzucę fotkę, może nawet nowej aranżacji na sucho 3
Bojar Opublikowano 9 Października 2024 #8 Opublikowano 9 Października 2024 17 godzin temu, hilux napisał(a): [] Z pyszczakami jest jak w małżeństwie, póki młode to gra muzyka, kiedy dojrzewają to zaczynają się schody i bez odpowiednich warunków kończy się dramatem. Dobrze powiedziane.
kubola502 Opublikowano 9 Października 2024 Autor #9 Opublikowano 9 Października 2024 (edytowane) Co o tym sądzicie panowie? Wysokie na 25 cm - połowa akwarium + sporo kryjówek. Myślałem ewentualnie żeby tego wielkiego grzmota na samym środku, który leży pod skosem, spróbować ustawić jakoś w pionie ale w tej konfiguracji chyba tworzy więcej zakamarków.. Edytowane 9 Października 2024 przez kubola502
lukBB Opublikowano 9 Października 2024 #10 Opublikowano 9 Października 2024 Nim zrobisz wyższą aranżacje tym lepiej. Dla ryb i dla Ciebie. Wygląda super jak część kamieni sięga tak na wysokość 3/4 tafli wody. Jeżeli zmieścisz jakieś 2-3 większe kamienie to uwierz mi o wiele naturalniej będzie całość się prezentowała. Plus dla Ciebie za zmianę kamyków
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się