Jump to content

Start akwarium, pytania :)

Recommended Posts

Hej. Oki zamówiłem zbiornik. W mojej małej mieścinie ciężko było kupić jakieś testy, ale dostałem choć na PH i GH/KH.

Zbadałem kranowit dwoma testami na PH Zooleka i Tetry wyszło 7,5-8 w Zooleku i Tetra dwuzakresowy 7,5 a w drugim 7,8.

GH: 11 -12 (mam wrażenie, że mimo wszystko kropla kropli nie równa), a KH 21-22. Pytanie, to KH nie za wysokie?

(Wiem, zmierzę to jeszcze jak wrzucę tło, kamloty i piasek. Kamienie mam takie jak na fotce poniżej, piasek JBL Dark Zanzibar, i mam nadzieję na tło w tym stylu.)

ale pytam, bo tu dużo o niebo mądrzejszych ode mnie :)

Sory trochę was pomęczę, napaliłem się jak małe dziecko, ale kto nie zna tego stanu, niech pierwszy rzuci we mnie gąbką z filtra :)

Projekt bez nazwy-kopia.jpg

Pana praca dla mnie ideał.jpg

• Like 1

Parametry wody w zakresie twardości są ok. Na pH nie patrz to wartość zmienna. Ale przy wysokim KH będzie się utrzymywała na prawidłowym poziomie. Wysokie KH jest buforem zapobiegającym spadkowi pH. Nie szalej z testami akwarium to nie laboratorium i dążenie do "idealnych" parametrów nie ma sensu.

• Like 4

1 godzinę temu, darianus napisał(a):

Świetne tło. Jakie wymiary zbiornika?

140x50x63 - chciałbym większe, ale na razie nie mam miejsca, to max co mogę wygospodarować, na początek przygody z Malawi mam nadzieję że będzie ok.

Miejsce czeka... musiałem najpierw remont pokoju zrobić, żonie też się coś należy.... ;) Znacie to na pewno ;) (obrazek metrowej szerokości na ścianie z łazienką)

Projekt bez nazwy.jpg

1 godzinę temu, PanDarek napisał(a):

obrazek metrowej szerokości na ścianie z łazienką

Cześć. Oj, oceniając po wymiarach obrazka, na tę ścianę wejdzie akwarium 150, może 160 cm długości. Nie jest za późno? Będziesz żałował. 😜

4 godziny temu, PanDarek napisał(a):

140x50x63 - chciałbym większe, ale na razie nie mam miejsca, to max co mogę wygospodarować, na początek przygody z Malawi mam nadzieję że będzie ok.

Miejsce czeka... musiałem najpierw remont pokoju zrobić, żonie też się coś należy.... ;) Znacie to na pewno ;) (obrazek metrowej szerokości na ścianie z łazienką)

Projekt bez nazwy.jpg

To tło już masz ;)

A tsk serio, to stawiaj najdłuższe co możesz.

• Like 1