Skocz do zawartości

Drapieżniki w 180x80x70cm


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Vrzechu napisał(a):

U mnie obecnie Crabro jak ma tarło na kamieniu to podpłynięcie jakiejkolwiek innej ryby niż jego samica do tej skały od razu jest zakończone potężnym "gongiem" więc zachowanie w stosunku do Compressa faktycznie nietypowe. Może dlatego, że swoją budową jest taki nietypowy.

Dokładnie taki sam wniosek z tego wysnułem. Są też inne sytuacje w których wydaje się nie byc zagrożeniem dla samców mbuna. Nie zwracają na niego uwagi. Ogólnie powiedział bym, że jest to dziwna ryba :) Jego polowanie też jest fascynujące. Ustawia się w pionie w toni wody i atakuje z impetem. Ciekawie to wygląda. Zazwyczaj jednak kończy się uderzeniem w piasek ;)

Tak jak Livingstonii nie ma szans na wygraną walkę o terytorium z mbuną taką jaką Crabro, Chipokae, czy Wiliamsi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Vrzechu napisał(a):

Venustusa oczywiście biorę pod uwagę, ale z dwóch czyli Livingstonii i Venustus chyba wolałbym Livingstonii. Łączyć ich chyba nie ma sensu.

A to niby dlaczego nie ma sensu? Bo oba to nimbo? I co z tego, to są dwa różne gatunki odmienne kolorystycznie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz78 Ja wiem , że to może ma sens z tymi kryjówkami, ale w praktyce tego nie widzę. Przy jednej prześladowanej rybie pomoże, ale nie przy tarle jak dany samiec chcę mieć cały baniak dla siebie. Zagruzujesz ok. Ale gdzie wtedy mają pływać.

Pokaż mi proszę przykład takiego akwarium, które dobrze funkcjonuję z kryjówkami. Kolejna kwestia to estetyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Tomku, że miałeś podobne akwarium do mojego z kryjówkami i pielęgnowałeś w nim drapieżniki i to działało?

Bo w teorii to każdy jest mądry 

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jaras napisał(a):

Rozumiem Tomku, że miałeś podobne akwarium do mojego z kryjówkami i pielęgnowałeś w nim drapieżniki i to działało?

Bo w teorii to każdy jest mądry 

Byłaby to teoria gdyby drapole to nie były pyszczaki. Ale to są pyszczaki i na nie działa to samo co na inne pyszczaki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz78 w kwestii N. Venustus i N. Livingstoni chodziło mi o to że o ile wybarwione samce są istotnie od siebie różne to samice wydają mi się bardzo do siebie podobne. Nie ma ryzyka że będzie dochodziło do jakichś niepotrzebnych krzyżówek jak w przypadku Mbuny której samice są do siebie podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krzyżówek to źle podchodzisz do tematu. Otóż ryzyko krzyżówek zawsze istnieje, a jak nie będziesz miał venustusa a ryby zechcą się krzyżować to zajdzie to pomiędzy innymi gatunkami, tak samo jak venustus z livi to i tak samo dimidio z livi jak i z innymi może się krzyżować, mało tego nawet mbuna z non-mbuna może się krzyżować. Ja bym w ogóle nie zwracał na to uwagi.

Kwestia jest czy Ci się podoba dany gatunek, jeżeli uważasz że venustus ma zbyt podobne samice i przez to Ci nie odpowiada to go nie bierz. Jak dla mnie te samice są różne kolorystycznie, venustus żółtawo zielonkawy a livi szaro brązowy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.