Skocz do zawartości

Uwaga oszust na OLX


EwaPec

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, EwaPec napisał(a):

To jakiś dziwny numer na kartę, pewnie tylko do tego ogłoszenia kupiony

Nie ważne. Od kilku lat istnieje przepis, że każdy numer na kartę musi być zarejestrowany i mieć przypisane dane osobowe użytkownika do karty sim.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EwaPec napisał(a):

A najbardziej to denerwuje OLX. Mają wszystkie dane o przelewie, oświadczenie, że nic nie wysłał i nawet nie zablokowali mu ogłoszeń tylko każą czekać 7 dni od ostatniego kontaktu

Facetowi, który mnie oszukał to nawet po 2 latach konta nie zablokowali nadal. Po prostu przestał je używać. Smutne jest to, że nikogo to nie interesuje, bo to nie są miliony. Ja np podałem numer konta bankowego na który wykonałem przelew. Przecież na kogoś musi być konto założone? I nikt tego nie ruszył, zero zainteresowania. Ale może trafisz na stróżów prawa w dobrym nastroju i się zajmą sprawą. Zbieraj dowody i możesz elektronicznie wszystko przesłać, nie trzeba się fatygować nawet na komendę czy do sądu. Co tam wybierzesz. Na spokojnie opisz wszystko i czekaj. Trzymam kciuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek_De napisał(a):

Nie ważne. Od kilku lat istnieje przepis, że każdy numer na kartę musi być zarejestrowany i mieć przypisane dane osobowe użytkownika do karty sim.

Tylko niestety robi się to na słupa. Bierze się "kloszarda" (bez obrazy dla nikogo) spod sklepu i za browar dokonuje rejestracji numeru.

 

Godzinę temu, Pikczer napisał(a):

Ale może trafisz na stróżów prawa w dobrym nastroju i się zajmą sprawą

To już nawet nie chodzi o dobry nastrój policjanta. Niestety mamy taki upośledzony system prawny. Najczęściej jest to "tylko" wykroczenie a nie przestępstwo (chodzi o wysokość szkody PLN) i przez niska szkodliwość czynu w większość przypadków umarzane. Smutna rzeczywistość...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozamiatane OLX zablokowało mu konto. Dobrze, że trafiłem na ten post, bo zaczynam szukać ryb do swojego akwarium 200x60x60 nowo zalanego a byłem zainteresowany rybami z tego ogłoszenia. Policja raczej nic z tym nie zrobi, bo sam miałem raz sytuacje też na olx, że wpłaciłem sprzedającemu sporą sumę pieniędzy a gość nie wysłał mi sprzętu. Byłem z tym na Policji to po tygodniu dostałem odpowiedź, że nie udało im się zlokalizować gościa. Zapewne nawet nie zaczęli nic z tym robić cała nasza Polska policja, jeśli @EwaPec oszukał ciebie ten sprzedawca na parę set złotych to moim zdaniem Policji nie będzie się chciało tyłka ruszyć z fotela w tej sprawie. 

Trochę nie w temacie ale zadam pytanie, bo zaczynam poszukiwać ryb do swojego akwarium macie kogoś kogo można godnie polecić ?

 

 

Edytowane przez KubaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.