Skocz do zawartości

Zmiana filtracji nanurowej na inną (zbiornik 840L)


asiek097

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Święta mnie wciągnęły 🫣

Zdjęcie akwarium.

obraz.thumb.png.b90556e5120b73d1c4f0f7c75ff839c8.png

Nie mam tła, mogłabym się pokusić o zrobienie jakiegoś sztucznego kamienia i umieszczenia tam filtracji, ale nie oszukujmy się- nie uczynię tego w tym stuleciu. Sump mnie przeraża.

Jestem już prawie zdecydowana na FX6, do tej wielkości akwarium nie znalazłam JBL.  Może na początek te dwie filtracje będą działały jednocześnie. Nie wiem co na to moje rachunki za prąd 🤔 Trapi mnie jeszcze temat grzałki, mam wmontowaną taką 300W, właściwie działa cały czas, temp wody obecnie to jakieś 25 stopni. Pompa 45W, także idziemy na bogatości 😃 Czy w filtrach zewnętrznych są wmontowane grzałki? W tym FX6 chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast FX do przemyślenia Aquael hypermax. Jest regulacja prędkości więc może się okazać, że mniejszy przepływ (moc) wystarczy

Ja przy narurowcu zmieniłem pompę z 45 na 20. W dodatku teraz chodzi na II biegu - 18W. Przerobiłem wylot na taki rozbijający strumień wody - efekt to mniejszy ruch wody w akwarium ale LEPSZE filtrowanie. Przy dużej mocy nieczystości latały mi w kółko po akwarium.  Teraz jest zdecydowanie czyściej. Więc mocniej wcale nie znaczy lepiej. Czasami.

Możesz zerknąć na wersję LINK, która ma grzałki ale jest już bardzo droga.

Ja bym zszedł na zimę do 23-23,5.  Nic im nie będzie

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @Bojar również polecę Aquaela hypermax. Model 4500 ma wbudowaną grzałkę (2 szt. po 150W). Filtr jest w pełni sterowalny. Manualnie plus aplikacja Aquaela na telefon. Gdzieś czytałem, że pobiera mniej prądu w porównaniu z FX6 (poszukaj info w necie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grzałkę przepływową jedną, starczą. FX6 też ma możliwość regulacji mocy, co więcej jest łopatologiczny. Nie brałabym filtra z wbudowaną grzałką, to kolejny potencjalny element do psucia/wymiany. Im prościej, tym lepiej. FX 6 masz spust wody, wygodnie robisz podmianę. Super prosto odłącza się rury i dzięki temu że ma spust wody, Ty sama dasz radę go zanieść do czyszczenia. Nie słuchaj facetów😂oni nie tylko sami sobie wszystko przycinają, skracają i montują, ale też mają inne warunki fizyczne. Jeżeli Ty sama obsługujesz akwarium to nie ma lepszego filtra niż fx6. Przerobiłam chyba wszystkie filtry oprócz tego na H, ale firma Aquael z jakości nie słynie. No i po co Ci na bogaaaa, aplikacja w telefonie🫣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ensa Co do grzałki masz rację. Z filtrem mniej. Dlaczego? Już piszę

FX ma pompę "na dole" co powoduje czasami problem z jej przytkaniem piaskiem. Ma pojedynczy wlot/wylot. Nie ma prefiltra no i chyba regulacji mocy

Nowy wypust Equaela ma 2x wlot/wylot co daje możliwość ustawienia lepszej cyrkulacji. Ma prefiltr i pompę na górze. Regulowaną moc pompy.

Dopiero w droższej wersji ma sterowanie z wifi oraz grzałki!

Awaryjne w obecnych czasach jest wszystko. Coraz więcej na necie jest info o padających pompach w FX. Aquael przynajmniej ma dobry serwis.

Autorka wybierze i tak po swojemu. Ja tylko podaję możliwości.

Gdybym nie miał już narurowca to teraz bym się skłaniał właśnie do tego Hypermaxa

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bojar napisał(a):

@Ensa Co do grzałki masz rację. Z filtrem mniej. 

Nowy wypust Equaela ma 2x wlot/wylot co daje możliwość ustawienia lepszej cyrkulacji. Ma prefiltr i pompę na górze. Regulowaną moc pompy.

Dopiero w droższej wersji ma sterowanie z wifi oraz grzałki!

Awaryjne w obecnych czasach jest wszystko. Coraz więcej na necie jest info o padających pompach w FX. Aquael przynajmniej ma dobry 

 

 

 

FX 6 ma wszystkie części zamienne dostępne, to raz. Dwa, ma grube, karbowane rury, które nie przytykają się jak zwykle. Ma regulowany przepływ i dwa wyjścia, ruchome które ustawiasz dowolnie. Cyrkulacja jest super. Do tego nie ma klipsów, ktôre są mega awaryjne. Ma niewygodne wyciąganie wkładów i nie ma spustu wody. Zobacz ile jest na rynku. Zobaczymy jak po latach będzie oceniany. Aquael. Jbl już bym nie kupiła, Eheima też nie, a ten w ciemno po raz drugi mam go dobrych parę lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ciepło masz w domu? Zrób test i wyłącz grzałkę. Zobacz na jakiej temperaturze wszystko się ustabilizuje. Jakbym miał kaprys żeby w akwarium było 26 to by grzałka ciągle pracowała, ale bez grzałki mam obecnie 24,5. Oświetlenie plus filtry oddają trochę ciepła. Kiedyś też miałem grzałkę przepływowa i zdemontowalem bo się okazało że po ustawieniu temperatury na nieco niższa grzałka w ogóle nie startowała. 

W akwarium 540l mam JBL e1502 i pompa o wulgarnej nazwie Jebao  DCP-5000. Oświetlenie LED poskładane samodzielnie. Wcześniej zamiast pompy był FX6 i temperatura również była wystarczająca. 

Może się okazać teoretycznie że jak dasz dwa silne kubełki to grzałka będzie zbędna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.