Skocz do zawartości

Prosze o pomoc z szafką pod 120l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem nowe akwarium <120l> i jak je przyniosłem do domu pojawił się problem. Nie wiem czy moja szafka wytrzyma, tyle kilogramów :(. Obecnie stoi na niej 60l i jest wszystko ok ale z tym nowym na pewno już ie będzie tak dobrze. Wiem że na pewno muszę dokupić blat bo jest za wąska ma 33cm a akwarium 35cm. Ale nie wiem co dalej?

Poniżej dodałem dwie fotki.

Z góry dzięki za pomoc.

post-8046-14695711590083_thumb.jpg

post-8046-14695711590999_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły misz-masz masz w tej szafce :twisted:

Hm moim zdaniem szafka spokojnie wytrzyma. Ja też miałem przeboje z meblem pod akwa, ale u mnie sprawa była inna. Twoja szafka wygląda na nową i porządną, z trzema przegródkami. Moja była starym rupieciem i akwa 2 razy większe :) Wiesz 112 l to nie aż taki ciężar, z kamolcami piachem itd powinieneś się zmieścić do 150-160 kg. Proponuje wliźć na tę szafkę i usadzić wygodnie zadek, obok obecnego akwa. Usadzić, posłuchać czy nie trzeszczy, czy się nie rozłazi, najlepiej niech ktoś będzie wtedy obok i przyjrzy się łączeniom itd. No i nie doczytałem z czego są plecy tego mebla? Z płyty wiórowej sztywne czy tylko jakaś pilśniowa wmontowana, żeby ściany nie oglądać?

Poza tym weź pod uwagę, że teraz akwa zajmuje tylko częśc blatu, a jak dasz nowe to ciężar równomiernie się rozłoży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak ludzie mogą chwalić się takim bajzlem w szafce...

Czy szafka wytrzyma, to zależy od jej "pleców". Jeśli są sztywne, z wiórówki lub innego mdfu, to spokojnie wytrzyma. Jeśli jest tam płyta kartonowa, to bym się nieco obwiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szafką pod 120l niema, co się pieścić za bardzo. :mrgreen:

A jednak plecy z płyty wiórowej i dodatkowy blat na pewno ulepszą tą konstrukcje, ale jeszcze jeden mankament zostaje:

Szafka ma pewnie z 120cm długości a będzie stało na niej akva o mniejszej długości, wiec postawisz je albo na środku albo przy którymś z boków, w każdym razie przy takiej konstrukcji szafki jej środek może się obniżyć, co spowoduje złe wypoziomowanie akwarium lub nawet pęknięcie dna. Teraz cały ciężar utrzymują dwa skrajne boki, a środkowe wiszą w powietrzu i pod ciężarem akwarium mogą „siąść” (a ten cokolik pewnie nie przylega ani do podłogi ani do podstawy). Dodatkowe nóżki pod dwiema środkowymi podporami rozwiązały by problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.