Skocz do zawartości

Test JBL NO3 przeterminowany?


Tomasz78

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Ensa napisał(a):

wstrząsasz raz. W górę, dół i tyle.

To zbyt dosłownie traktujesz instrukcję, bo wtedy nawet widać, że proszek Ci się nie rozpuści. 😉 Przy teście JBL np. na krzemiany samo wpuszczenie proszku do fiolki powoduje w kilka sekund lekką zmianę barwy, nie mówiąc o wstrząsaniu, a tym bardziej przez minutę. @Tomasz78 robił testy wstrząsania przez różny czas i to jest cenne, jak również informacja, że na starych instrukcjach był podany czas machania. Do tej pory wstrząsałem przez kilkanaście sekund, aż do stwierdzenia, że proszek się rozpuścił (może i to byłoby wystarczające) - ale będę robił wg starej instrukcji, przez minutę.

Czy namiętnie? Nie powiedziałbym. 😂 Czasami czyjś przypadek opisany na forum, jak ostatnio @bobanr w kontekście braku przejrzystości wody skłania ku sprawdzeniu u siebie. I np. po jego wątku postanowiłem przepuszczać wodę do podmian przez wkład na krzemiany, bo w akwarium mam na poziomie 3 - by stopniowo zejść do zalecanego poziomu i dać większe szanse glonom zielonym. Sam problemów z klarownością na razie nie mam, ale nie chcę zbijać krzemianów (i fosforanów, jak tego typu wkłady) nagle, by nie przedobrzyć w drugą stronę.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj test JBLa z minutowym wstrząsaniem fiolki. Wyszło mi 10mg/l (wcześniej wychodziło 5mg/l). Zrobiłem również test Zoolek i wskazał jakieś 30-40 mg/l. Coś tutaj mi z tymi testami JBL nie gra. Teraz robiłem je tylko z ciekawości wywołanej przez ten wątek. Ryby mają się jak najlepiej. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ruda napisał(a):

Zoolek pokazywał mi 10000000 😅 całą walizka poszła do kosza .

Ph pokazywał takie samo w occie i nasyconym roztworze sody .

Jbl ma więcej sensu .

Jeszcze salifert jest wiarygodny .

No to ja mam idealne wskazania. Ph potwierdzone sondą. Za to jbl różnie. Ale ja walizkę wywaliłam dawno, testy kupuję na bieżąco. Jak miały rok, to też różnie pokazywały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 13:47, Vrzechu napisał(a):

Zrobiłem dzisiaj test JBLa z minutowym wstrząsaniem fiolki. Wyszło mi 10mg/l (wcześniej wychodziło 5mg/l). Zrobiłem również test Zoolek i wskazał jakieś 30-40 mg/l. Coś tutaj mi z tymi testami JBL nie gra. Teraz robiłem je tylko z ciekawości wywołanej przez ten wątek. Ryby mają się jak najlepiej. 

Weź pod uwagę, że Zoolek od 15 trzeba dobrze się przyjrzeć i w odpowiednim świetle. To jest minus Zoolka na NO3. Gdy ja w zoolku widzę 50 to moja żona widzi 15. U nas JBL potwierdza jej teorię o "nasyceniu kolorem". Sprawdzone nie ma znaczenia czas wstrząsania - 20 sekund do całkowitego rozpuszczenia proszku czy 60 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.