Skocz do zawartości

Test JBL NO3 przeterminowany?


Tomasz78

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Andrzej Głuszyca napisał(a):

Masz  rację Tomku . To jest błąd producenta. Najpierw myślałem , że to nasz polski dystrybutor zawalił ale polski dystrybutor nie drukowałby ulotek w wielu językach tylko w polskim. Stąd wniosek , że to wina producenta.  Można pisać do Niemiec i próbować rozwiązać problem. Gdyby to był polski dystrybutor to myślę , że z Michałem z Trzmiela można by  porozmawiać. Ja mam opakowanie z 2019 i jest tam ulotka w postaci małej książeczki z opisem jak na zdjęciu niżej. Taki brak zapisu z pewnością sieje potem wątpliwości i klienci odchodzą do innej firmy. Myślę , że to w interesie JBL jest aby drukować w sposób właściwy.

 

20231105_135115.jpg

Ale zaraz, zaraz bo ja tu widzę że dodaje się 2 duże łyżki miernicze odczynnika 1 a w mojej instrukcji pisze że daje się 1 dużą łyżkę mierniczą odczynnika 1 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomasz78 napisał(a):

Ale zaraz, zaraz bo ja tu widzę że dodaje się 2 duże łyżki miernicze odczynnika 1 a w mojej instrukcji pisze że daje się 1 dużą łyżkę mierniczą odczynnika 1

Zrób zdjęcie łyżeczki  z jakimś odniesieniem np. do zapałki aby porównać . Może masz łyżeczkę z większą pojemnością?

Tomku... teraz to tylko Wołoszański może to rozwiązać.  A tak poważnie to podejrzewam , że coś pewnie zmienili w składzie tego proszku lub kropel i stąd różnice w ilości dodawanego proszku do testów. Jeżeli tak jest to szkoda , że nie ma gdzieś informacji. Kupujesz np. raz całe opakowanie a potem tylko uzupełnienia gdzie są tylko krople i proszek i wtedy mamy dziwne wyniki .  Ja mam łyżeczkę jak na zdjęciu poniżej. Zawsze dodawałem dwie porcje proszku.  Faktem jest , że od lat nie robiłem tych testów ale warto wiedzieć .  Po prostu kupując nowy test warto najpierw sprawdzić opis.

 

20231105_142851.jpg

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
Uzupełnienie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej Głuszyca Zrobiłem test według mojej i Twojej instrukcji i tak:

1 duża łyżka miernicza i 1 minuta wstrząsania - wynik 20 mg/l

2 duże łyżki miernicze i 1 minuta wstrząsania - wynik 30 mg/l

Z powyższego wynika że:

- im więcej proszku odczynnika 1 tym wynik wyższy

- im dłuższy czas wstrząsania tym wynik wyższy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie zmienili coś w składzie odczynników. Problem bardziej będzie dotyczyć takich  jak ja co kupili testy w kompletnych pudełkach kilka lat temu a teraz tylko dokupują uzupełnienie z nowym składem a instrukcje mają ze starym składem. Generalnie był dużo skarg na JBL i może coś zmienili ? Szkoda tylko , że dowiadujesz się z autopsji.  Wyobraź sobie ile "przeinaczonych " wyników musiało być .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz78 napisał(a):

Ale zaraz, zaraz bo ja tu widzę że dodaje się 2 duże łyżki miernicze odczynnika 1 a w mojej instrukcji pisze że daje się 1 dużą łyżkę mierniczą odczynnika 1 !

Pytanie, czy to nie błąd w instrukcji pisanej... Dla porównaniania załączam zdjęcia obrazkowej instrukcji ze swoich testów dla NO3, PO4 Sensitive i SiO2 -  dwa ostatnie dokupowałem oddzielnie, bo nie ma ich w zestawie z walizki, dlatego są po dwa zdjęcia etykiet. Walizka była kupowana w maju, test na fosforany w sierpniu, a na krzemiany w listopadzie tego roku. Jest jedna miarka, duża bądź mała.

20231105_165420.jpg

20231105_165618.jpg

20231105_165508.jpg

Edytowane przez TomekT
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot ciekawy wątek Panowie :) @Tomasz78 miałem ostatnio u siebie taką samą zagwozdkę. Test JBL non stop pokazywał mi NO3 na poziomie 5mg/l. Niezależnie czy była to świeżutka woda z kranu czy z baniaka po 3 tygodniach bez podmianki. Coś mi nie pasowało i kupiłem testy ZOOLEK. Tutaj zdziwienie bo pokazywał 50mg/l w baniaku i 10mg/l w kranie. Z tym że w instrukcji ZOOLEKA było wstrząsanie przez minutę a w instrukcji JBL nie było czasu więc wstrząsałem dopóki nie rozpuścił się proszek czyli jakieś kilkanaście sekund. Zrobię dzisiaj ten test z minutowym wstrząsaniem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.