ladynaf Opublikowano 13 Lipca 2023 Autor #31 Opublikowano 13 Lipca 2023 Coś nie wyszło mi z modułami. Po ostatniej warstwie (4) gdzieniegdzie popękały i wykruszają się rogi. Czy jak dam kolejna warstwa półpłynnej zaprawy w pęknięcia będzie ok? Na narożniki dołożę jeszcze jedną warstwę z bandaży dla wzmocnienia.
ladynaf Opublikowano 17 Sierpnia 2023 Autor #32 Opublikowano 17 Sierpnia 2023 (edytowane) Projekt bardzo spowolnił, a to dlatego że w domu pojawił się nowy domownik - kociak którego ktoś wyrzucił na drodze. Więc przez ostatni miesiąc był on moim oczkiem w głowie bo trzeba było go odkarmić butelką. Teraz robi się samodzielny więc wracam do tematu akwarium. Zamówiłam tło "strukturalne" - wydmuszkę z plastiku. Nie będę ukrywać w tej kwestii przeważył budżet. Zamierzam je lekko przemalować i powinno być ok. Z modułów niestety ostały się tylko 2, muszę je jeszcze polakierować i więcej nie kombinuje. Po prostu tworzenie ich to nie moja bajka. Za to udało mi się kupić 3 sztuczne skały na portalu aukcyjnym na pewno je wykorzystam. Jak już wszystko wstępnie ułoże to planuje zamówić robiony moduł do ukrycia filtra bioflow. Pytanie czy siatka ogrodowa nada się na dno akwarium pod kamienie? Edytowane 17 Sierpnia 2023 przez ladynaf
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 17 Sierpnia 2023 #33 Opublikowano 17 Sierpnia 2023 9 minut temu, ladynaf napisał(a): Pytanie czy siatka ogrodowa nada się na dno akwarium pod kamienie? Na da się tylko musi być plastikowa i mieć małe dziurki ,żeby kamienie nie dotykali szkła 1
ladynaf Opublikowano 24 Sierpnia 2023 Autor #34 Opublikowano 24 Sierpnia 2023 Tak wyglądają moduły - muszę je jeszcze polakierować. Więcej nie biorę się za taką robotę - nie polubiłam zabawy zaprawa Przyszło tło - najtańsza plastikowa wydmuszka z allegro. Musiałam je pociąć bo inaczej nie przeszło by przez wzmocnienia, a kawałek który mi został zamaskuje z jednej strony filtr. Dodatkowo zdecydowałam się je pomalować - wyszło nieźle, je też muszę jeszcze polakierować. Przed malowaniem Po malowaniu (przed lakierowaniem) Zastanawiam się jak je zamocować w akwarium bo nie jest całkiem płaskie z tyłu - miejscami ostaje na 2-3cm. Myślę żeby podkleic na krawędziach jakąś siateczke np. moskitierę i zawinąć za tło żeby ryby tam nie wpływały, i dodatkowo każdy kawałek w 2-3 miejsca przykleić do szyby silikonem lub klejem juwel conexo. Ewentualnie sprzedawca pisał że wystarczy tło docisnąć kamieniem i nie będzie wypływać - wypróbuję tą opcję jak zaleje akwarium żeby jeszcze raz je wymyć porządnie. 4
Pikczer Opublikowano 25 Sierpnia 2023 #35 Opublikowano 25 Sierpnia 2023 Jak się nie mylę miałem kiedyś chwilę to tło na tylną szybę. Koniecznie podklej bo takie dociskanie kamieniem średnio działa. Może coś się z czasem przechylać. Niech będzie raz a dobrze. Moskitiera nie będzie za delikatna i za drobna? 1
ladynaf Opublikowano 25 Sierpnia 2023 Autor #36 Opublikowano 25 Sierpnia 2023 5 godzin temu, Pikczer napisał(a): Jak się nie mylę miałem kiedyś chwilę to tło na tylną szybę. Koniecznie podklej bo takie dociskanie kamieniem średnio działa. Może coś się z czasem przechylać. Niech będzie raz a dobrze. Moskitiera nie będzie za delikatna i za drobna? Nie mam pojęcia, nigdy nie miałam takiego tła. A co innego bys polecał? Po polakierowaniu błyszczy się mocno mam nadzieję że z czasem jak się zagloni będzie lepiej. Teraz tydzień sobie musi wyschnąć.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 25 Sierpnia 2023 #37 Opublikowano 25 Sierpnia 2023 38 minut temu, ladynaf napisał(a): o polakierowaniu błyszczy się mocno mam nadzieję że z czasem jak się zagloni będzie lepiej. Po włożeniu dowody nie powinno się błyszczeć. 1
Pikczer Opublikowano 25 Sierpnia 2023 #38 Opublikowano 25 Sierpnia 2023 (edytowane) U mnie błyszczało się długo i drażniło mnie. Pozbyłem się go. Pewnie po pomalowaniu matową farbą byłoby lepiej. Kupiłem tło Back To Nature wersja Slim. Zajmuje mało miejsca, nie odstaje bardzo od szyby. Oczywiście cena inna niż te tańsze. Próbuj, każdemu podoba się co innego. Ja mam skromnie i minimalistycznie. Za dużo tych różnych "hobby" i za mało czasu i kasy nie dopracowywanie:) Moduły też miałem robić ale są ciągle jakieś inne priorytety:) Ale jako punkt odniesienia zobacz sobie jak to wygląda. Edytowane 25 Sierpnia 2023 przez Pikczer
Andrzej Głuszyca Opublikowano 25 Sierpnia 2023 #39 Opublikowano 25 Sierpnia 2023 44 minuty temu, Pikczer napisał(a): U mnie błyszczało się długo i drażniło mnie. Malowałem farbą mat i lakier. Właściwie różnicy w wodzie nie było. Być może jeżeli chodzi o lakier to faktycznie "świeci". Zobaczymy.
ladynaf Opublikowano 26 Sierpnia 2023 Autor #40 Opublikowano 26 Sierpnia 2023 Powkładałam moduły do akwarium i zrobiłam wstępne plany aranżacji. Bardziej dla zabawy niż jakieś konkrety (no ileż można nic nie robić przy akwarium ) Dojdzie jeszcze jeden moduł i prawdziwe mniejsze kamienie do uzupełnienia to na pewno. W sumie mi się podoba najbardziej wersja pierwsza i środkowa. Dla marudzących - tak chce Malawi z korzeniami (dla Acei), tak nie zmiękczają wody były już 2 lata w innej aranżacji i jestem tego pewna. Teraz pewnie tak postoi z miesiąc, bo lakier na tle i modułach musi jeszcze z 5 dni poschnać, a potem nie będę miała kiedy tego ogarnąć. No i muszę wymyśleć jak przykleić tło, najlepiej tak żeby w razie co w przyszłości dało się je odkleić. 3
Rekomendowane odpowiedzi