Skocz do zawartości

Trzy metry Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Bubudr napisał(a):

Dzień dobry. Jako, że życie nie znosi pustki a akwarium "nudy" będę w sobotę w Tan-Mal. Jadę po Aulonocara Otter Point . Pewnie będę wiedziony na pokuszenie... Na co byście jeszcze namówili? 

Na Blue Otter od kolegi z grupy😂piękne, spokojne 🐟 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 13:57, Bubudr napisał(a):

Dzień dobry. Jako, że życie nie znosi pustki a akwarium "nudy" będę w sobotę w Tan-Mal. Jadę po Aulonocara Otter Point . Pewnie będę wiedziony na pokuszenie... Na co byście jeszcze namówili? 

I co kupiłeś? Dużo ryb mieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Jechałem tam w konkretnym celu i po drodze. Kupiłem Aulonocary piękne zdrowe i słusznej wielkości. Mam obiecane Synodontis Njassae, oczywiście jak dotrą. Prawdopodobnie są tak słabo dostępne, bo to smaczna rybka i miejscowi ja zjadają. Właściciel Tan-Mal jedzie w przyszłym tygodniu do Niemiec po ryby, pewnie wybór będzie większy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam . Tak w zbiorniku zostało samo "Malawi". Wczoraj wymieniałem część wody w akwarium (około 500 litrów) , i straciłem wszystkie synodontisy Poli white. Miałem ich 6 sztuk. Nie mam pojęcia co się stało. Poza tym cała obsada ok. Jest mi przykro. 

Edytowane przez Bubudr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2023 o 16:40, TomekT napisał(a):

A po jakim czasie padły, przez noc? One są wrażliwe jakoś bardziej? Może coś dodali do wody; podobne, nagłe przypadki po podmianach mieli ostatnio @pulpet i @Pikczer, o ile dobrze pamiętam...

Dokładnie, ja teraz strasznie na wszystko uważam obsesyjnie i jak dotąd ryby się jakoś trzymają a kolejne podmiany bez cyrków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rybki padły ok 12 godzin po podmianie wody, w krótkich odstępach czasu. Nie byłem w stanie nic zrobić, po włączeniu cyrkulacji woda wypłukała ryby z pomiędzy kamieni.  Mierzyłem parametry i poza dużą różnicą pH wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bubudr przykra sytuacja niewątpliwie... Oby się więcej nie powtórzyła. Niestety gwałtowne zmiany pH są zabójcze dla ryb. Zmiana odczynu wody (jeżeli musi być wprowadzona) musi się odbywać bardzo powolnie. Z tego co kojarzę to bezpieczne tempo to około 0,2 na dobę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagłe zmiany pH o jedną jednostkę (w ciągu sekund)  są bez wpływu na zdrowie ryb. Występują w naturze (https://aquariumscience.org/index.php/4-8-1-rapid-thermal-and-ph-shifts/). Bardziej prawdopodobne wydaje się okresowe chlorowanie wody w wodociągach. Bez wpływu na zdrowie ludzi i zabójcze dla ryb. Bezpiecznie jest dodawać jakiś antychlor - tiosiarczan sodu.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.