Skocz do zawartości

Brązowe glony


pafcio80

Rekomendowane odpowiedzi

Ace sobie z tym poradzi:) A tak na poważnie to akwarium żyje i zawsze pojawi się gdzieś jakiś glon a skoro parę kropek to już kłopot... Wszystko się z czasem unormuje. To dopiero 2 miesiące. U mnie jest większość brązowych, brzydkich glonów, prawie w ogóle nie mam zielonych i jakoś z tym żyje. Cierpliwie czekaj i zobaczysz jak się ustabilizuje akwarium. Być może pewnego dnia kolonia pięknych zielonych glonów zakryje te kropeczki :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pafcio80 Helmety pomogą  i bardzo fajnie wyczyszczą kamienie z okrzemki.  Ale jest jedna wada tego sposobu co sam doświadczyłem a mianowicie jaja pozostawiane na kamieniach czy też na tle lub szybie. O ile z szyby wyczyścisz np. kartą do bankomatu o tyle nie zrobisz tego z tła strukturalnego czy też kamieni  bez dewastowania akwarium. Niestety ale ślimaki te zostawiają tak dużo jaj , że to naprawdę brzydko wygląda.  Samoistnie schodzą ale trwa to latami .  Na moich zdjęciach nie widać tych jaj ale likwidowałem programem. Myślę , że w tym biotopie najlepiej przeczekać okrzemki i poczekać na zielone glony  jak napisał kolega wyżej.  Poniżej masz zdjęcie Helmeta z jajami na nim samym. Pewnie zostawił inny Helmet.  I tak potem wyglądają kamienie lub tło.  Możesz spróbować wpuścić Helmety a potem  je  wyciągnąć zanim złożą jaja. Ale wątpię aby to był dobry sposób.  

 

 

DSC_8126.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na skałach tak to już jest są zawsze okrzemki . Też tak miałem jak mialem prawdziwe skały, również slimaki kupiłem i tak zachwile znów rosły okrzemki do momentu gdy zmieniłem wystrój  na skały sztuczne . I odtej pory okrzemki zniknęły skały są już 9  miesięcy i nic na nich nie rośnie:) są takie jak włożyłem na początku ale helmety dalej mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @Andrzej Głuszyca wspomniał, że Helmety są fajne ale składają jaja. Jeśli zaakceptujesz to od razu to nie będzie problemu. Ja mam swoje Helmety już 3 lata i oczywiście składają jaja ale to cały ich urok. Niekiedy to jest plus bo ryby lubią sobie skubać te jajka i mają zajęcie. Dla nich to fajna rozrywka. Oprócz czarnych helmetow są też biało różowe i też ładne, takie inne. Ja u siebie nie usuwam jajek, w ogóle je ignoruje. Helmety upodobały sobie czarny łupek i tam jest na nim z 300 jajek i lubią tło na tylnej szybie. Tam też spędzają najwięcej czasu. Na szczęście ani razu nie złożyły jajek na przedniej szybie i tylko raz kilkanaście sztuk na bocznej. W akwarium 540l mam 11 ślimaków i to fajna optymalna ilość. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.