Skocz do zawartości

Cylkulator do akwarium


E0nNIk

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Pikczer napisał(a):

Jak masz takie grubsze fundusze to bierz i ten mocniejszy. Zawsze można chwilowo zwiększyć moc. Np latem fajnie to zadziała bo mocno ruszy wodę, będzie więcej tlenu, niższa temperatura. 

 

Ja kiedyś na noc wyłączałem cyrkulator a teraz całą dobę wszystko działa tak samo, z pełną mocą. Ryby zadowolone. Jedynie światło ma sterownik Jakak masz takie grubsze fundusze to bierz i ten mocniejszy. Zawsze można chwilowo zwiększyć moc. Np latem fajnie to zadziała bo mocno ruszy wodę, będzie więcej tlenu, niższa temperatura. 

Ja kiedyś na noc wyłączałem cyrkulator a teraz całą dobę wszystko działa tak samo, z pełną mocą. Ryby zadowolone. Jedynie światło ma sterownik, który coś zmienia. 

Ceną różnią się o 40zl, tylko że ten mlw ma nowszy "interfejs", ale chyba rzeczywiście wybiorę ten SLW-20m, bardziej przekonuje mnie ta regulacja w zakresie do 10000, niż te 4000l/h 

 

Dla porównania wstawiam mlw i slw

image.png.08822546c118ab9456932a0395993a2b.png

image.png.1668b66c6c686c12f95fa8382bc0adf5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówicie o tym cyrkulatorze to nasuwa mi się jedno pytanie. Producent podaje zużycie na poziomie 20W. Zasadniczą dla mnie kwestią jest czy podana wartość jest wartością stałą, nie zależną od tego jakie dmuchanie ustawimy (2000 czy 10000l/h)? Czy może wzrasta wraz ze zwiększeniem mocy dmuchania? Jeśli wzrasta to czy proporcjonalnie czy ciężko określić?

Takich danych nie znalazłem u producenta ani w sieci. Pytanie czy ktoś robił jakieś testy w tym zakresie? Kupując taki sprzęt i ustawiając go np na  4000l/h (inwestując lepiej mieć zapas mocy na większy baniak) gdzie zużywa 20W to trochę słabo to wygląda… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, KapitanCzysty napisał(a):

Skoro mówicie o tym cyrkulatorze to nasuwa mi się jedno pytanie. Producent podaje zużycie na poziomie 20W. Zasadniczą dla mnie kwestią jest czy podana wartość jest wartością stałą, nie zależną od tego jakie dmuchanie ustawimy (2000 czy 10000l/h)? Czy może wzrasta wraz ze zwiększeniem mocy dmuchania? Jeśli wzrasta to czy proporcjonalnie czy ciężko określić?

Takich danych nie znalazłem u producenta ani w sieci. Pytanie czy ktoś robił jakieś testy w tym zakresie? Kupując taki sprzęt i ustawiając go np na  4000l/h (inwestując lepiej mieć zapas mocy na większy baniak) gdzie zużywa 20W to trochę słabo to wygląda… 

Dobre pytanie, też się nad tym zastanawiałem, na chłopski rozum powinno wzrastać, ale czy tak jest, to nie mam zielonego pojęcia, trzeba sprawdzić na własnej skórze i się przekonać, bo rzeczywiście takich informacji nie podają nigdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, triamond napisał(a):

Moc pobierana przez SLW-20m zależy od mocy ustawionej. Na minimum jest chyba 30% czyli 6W (nie pamiętam dokładnie; już się pozbyłem tego cyrkulatora; był zbędny). 

Mierzyłeś to czy gdzieś w instrukcji jest takie info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Zakupiłem właśnie cyrkulator wody Jebao SOW 9 do mojego akwarium 450 l widzę że ładnie wymiata nieczystości z dna i z kamieni. Jednak mam takie pytanie czy wyłączać ten cyrkulator na noc bo zauważyłem że pyszczaki nie mogą stać spokojnie choć cyrkulator ma tryb nocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.