Skocz do zawartości

Ma ktoś jakieś wytłumaczenie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi pomòc w wyjaśnieniu zagadki ? Bo ja już strciłem pomysły. Akwarium zalane rok temu,wszystkie parametry w normie, obsada to :

Cynotilapia Aurifrons Nkhata Bay 

Chindongo Demmasoni

Metriaclima Msobo Magunga

Cynotilapia Zebroides Red Top 

Akwarium 720l.

Postanowiłem dla urozmaicenia wpuścić Otopharynx black orange i na dokładkę dokupić kilka Cynotilapia Zebroides Red Top Likoma. Rybki dojechały,po dotarciu aklimatyzacja metodą kropelkową. Która trwała ok 5 godz,woda wymieszała się w tym czasie 3x. Po tym czasie rybki zostały wpuszczone. Na drugi dzień rano Cynotilapia pływa normalnie a wszystkie Otopharynx padły. Po jakimś czasie powtòrka z tym że zamiast Cynotilapia Zebroides Red Top zamòwiłem Metriaclima Msobo Magunga.  Aklimatyzacja w ten sam sposòb. Rano identyczna sytuacja Metriaclima pływa,Otopharynx wszystkie padły. Za każdym razem po wpuszczeniu do akwarium podany inny pokarm, wszystkie ryby pokarm pobrały noramalnie. Pokarm to

Dainchi Cichlid

Hikari Cichlid Bio-Gold(za każdym razem moczone)

Spirulina Super forte Tropicac

Pro Defence Tropical

Organix Cichlid Oase

Co może być przyczyną że 2 gatunki żyją a jeden 2x padł ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę parametry wody, bo nikt tutaj nie jest wróżbitą i fusów nie wywróży. Ważnym parametrem jest pH oraz azotyny. Kiedy ostatnio robiłeś podmianę wody? Jak często ją robisz?

To że ryby padły, świadczyć może o złych parametrach wody w Twoim akwarium. To,że dla Ciebie parametry są w normie, nie znaczy,że ryby które kupiłeś były hodowane w tych samych warunkach. Stres po wpuszczeniu ryb do innych do wody odbiegającej od normy może mieć tutaj znaczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem podam parametry. Woda podmieniam co tydzień w niedziele ok 20% po kazdej podmianie podane bakterie .Ryby były wpuszane zawsze w piątek i w piątek ròwnież robiona aklimatyzacja a w sobotę rano same otopharynx zdechłe. I tak 2 razy.A co do złych parametrow to nie sądzisz że oba gatunki padały by martwe,a nie za każdym razem jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram @Bezprym, masz 4 mocne gatunki Mbuna które maja ponad rok, powinny wiec już być wyrośnięte. Ile cm mają mniej więcej i jakiej wielkości wpuszczałeś Otopharynxy? To łagodna nonMbuna jak wspominał Bezprym, ich łączenie nie jest dobrym pomysłem, a jeszcze gorszym dokładanie ich do już dojrzałego baniaka.
 

Pytanie jak je wpuszczałeś? Większe szanse by miały jakbyś to zrobił przy całkowicie zgaszonym świetle na noc i jeszcze poprzestawiał aranż w baniaku. 

Edytowane przez KapitanCzysty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare stare są od 3cm do 8-10 cm,te mniejsze to młodzież ktora przetrwała a ktòra nie stała się pokarmem.(ok 10 szt). Otopharynx wpuszczany był wielkości 3-5 cm. Ryby były wpuszczane w środku nocy,dodatkowo chwilę przed zgaśnięciem światła dodatkowo było przestawionych kilka kamieni + dodane za każdym razem 2 dodatkowe.czyli tak jak powinno być.

Edytowane przez Piotr775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.