Jump to content

Łupek, poziomo czy pionowo???


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!!! :)

Chce wsadzić do 300l akwarium Łupek ale nie wiem jak go ustawić!!! Czy mam go ustawić po całym dnie czy może bardziej pionowo i nie zajmować dna??? Przy jakiej kombinacji będzie więcej kryjówek???

Link to comment
Share on other sites

bo gościu ze sklepu zoologicznego mówił, że lepiej ustawiać pionowo bo można zrobić więcej kryjówek i widziałem jak on miał zrobione i rzeczywiście było dużo kryjowek :)

Link to comment
Share on other sites

Panów "znawców"ze sklepów zoologicznych<poza wyjątkami> się wystrzegaj.Jakiś ostatnio mądry poradził forumowiczowi że może po 2 tyg.ryby wpuścić... :twisted:

A czy to takie trudne żeby sobie odpowiedzieć na pytanie: czy JA chcę pionowo czy poziomo? Możesz nawet w tipi ustawić lub wigwam...Byle się tobie podobało..A ryby dadzą sobie radę...

Link to comment
Share on other sites

Czyli sądzisz że jak będziesz miał akwa 112 l i dużo kryjówek oraz na przeciwko akwa 700 litrów bez kryjówek to będziesz mógł trzymać tyle samo gatunków i tu i tu ? Co ty opowiadasz? Ilość kryjówek nie ma większego znaczenia do ilości gatunków.Polecam czytać czytać i jeszcze raz czytać :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Wbrew pozorom ustawienie skał jest dość istotne. Własnie ono decyduje o ilości kryjówek. Ułożenie pionowych skałek w liczbie 20 na zasadzie wyspy wielkanocnej lub indiańskich wigwamów nie da jakiegokolwiek schronienia maluchom, ryby większe jakoś sobie z tym poradzą choć IMHO i tak takie ustawienie jest gorsze. Pozioma luźno rzucona sterta kamieni to juz potencjalna żywa skała ( która ja uwielbiam, choć musze już odłowić ze 30 szt rybek naturalnego chowu ;)). Położenie ich na zasadzie płytek chodnikowych tego efektu też nie da. Nie upraszczajcie wiec ;) bo ja wiem że wy wiecie ale ktoś kto startuje może nie wiedziec ;). Zasada jest więc taka aby nie patrzyć na wrażenia estetyczne tylko najpierw pomyśleć o swoich podopiecznych ( przykladowo o doborze odpowiedniej wielkości łupków bo dla ryb 4 cm powinny dominowac inne kamyczki niż dla ryb 12 cm ) a dopiero później o estetyce.

Link to comment
Share on other sites

Może trochę zejdę z tematu, ale nurtuje mnie jedna rzecz. W moim akwa postawiłem raczej na kryjówki w tle, a kamolców jak na mbune nie jest wiele, choć plaży też nie zrobiłem. No i chyba jak każdy świeżak, postawiłem na estetykę :) Raczej nie planuje trzymania narybku, bo już nawet miejsca na kotnik nie zostało. Harisimi czy nie jest tak, że podrośnięte ryby zrobią sobie kryjówki niekoniecznie z, jak to nazwałeś, "żywej skały" ale właśnie z pojedynczych kamolców, byle mieć trochę osłony? Bo przyznam, że trochę mi sumienie ruszyłeś, chciałbym, żeby najpierw rybkom się podobało, a dopiero później mi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.