Jump to content

Fluval 205


barthez2

Recommended Posts

Niedługo planuję zmienić baniak 112l oczywiście na większy ale chciałbym zrobić to tak.Obsada 10xcoral i filtracja zew.Fluval205,wew.Eheim aquaball 2212 PowerLine zostaje.Myślę nad 120x40x40 a nie 50cm,długość już fajna a i literków troszkę mniej do przerobienia.Myślicie że na tych filtrach da radę?

Link to comment
Share on other sites

Filtr biologiczny ma nie tyle co przerabiac literki co przerabiać zanieczyszczenia więc jeśli masz 10 saulosków w 112 l i ten Fluval 205 starcza to jak dasz te 10 saulosków nawet i do 300 litrów to też starczy bo ilość zanieczyszczeń się nie zmieni a i pow czynna samego akwa bedzie większa. Więc problem nie polega natym czy dasz 120/40/50 czy 120/40/40 bo jak juz to i tak akwa bym dał jak najwięsze.

Do tych 240 litrów bo jak masz je stawiac to stawiaj większe :wink: to Fluval 205 bie jest ciut mały ale jak wywalisz tą drabinkę z gąbkami i całego zasypiesz ceramiką a na wlocie dasz plefiltr to ci to uciagnie nawet jak dasz jeszcze jeden gatunek ryb do akwa, z tym że nie bedzie generował jakiegoś przepywu i tu musisz dac mocny wewnetrzny a ten Eheim bedzie w tym celu za słaby aby na 120 cm popchnac dobrze wode

Link to comment
Share on other sites

Na mocny wew. to się mogę szarpnąć np.weipro tc800,

Róznica w cenie niewielka a lepiej weź TC1000, tez jest mały a moc wieksza, zawsze lepiej stłumić lub rozproszyć niż ma si ę okazać że zamało

Link to comment
Share on other sites

Ja ciągne 240 na fluvalu 204 i jest wszystko oki. Nawet ceramiki nie mam jakiejś super tylko jakaś zwykła bio + jeden wkład fluvlowskiej. Ale zaznacze że mam ubogą obsade bo 14 ryb. I do 15 ryb spokojnie ten kubeł pociągnie jak go całego ceramiką zasypiesz.

Link to comment
Share on other sites

No to luzik :D Dołożę młode rdzawe i będzie dobrze.Oczywiście bez szaleństw.Dzięki i Pozdrawiam.

Da radę a i akwa będzie fajne, tak jak czester napisał to i 15 dorosłych ryb pociągnie, ewntualnie dla świętego spokoju zainwestuj w lepszą ceramikę bo przecież po wyjęciu tych kratek to i tak wielemiejsca tam nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.