Skocz do zawartości

Mały kawałek Malawi + aquaponika


szycho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Szymon, z zamiarem przedstawienia naszego akwarium noszę się od prawie roku.

Mam nadzieję że nasze akwarium się spodoba i zostanie ciepło przyjęte przez uczestników forum, pomimo kilku odstępstw od kanonu.

Nasze szkło to tradycyjne 240L 120/40/50cm, za filtrację biologiczną odpowiada Eheim 2275 + niewielka aquaponika (2 doniczki, 4 rośliny), mechanik to Aquael trurbo 2000 (Kiedy czas na to pozwoli chciałbym wymienić oba filtry na filtr narurowy). 

Swietlówki LED Aquael o barwach 20000K 18w oraz 8000K 16w

Skały to łupek, zarośnięty glonami każda skałka i jaskinia ma stałych lokatorów..

Mieszkańcy:

 Pseudotropheus mpanga (Moji ulubieńcy)

Pseudotropheus socolofi (Ulubione żony)

Zebra Red Red (Najbardziej żywiołowe córki je uwielbiają)

Odpowiadając na pytania o obsadę, pierwotnie akwarium było większe dlatego akurat takie gatunki z tym że przemeblowanie wymusiło zmianę na mniejsze szkło a nie będę pozbywał  się podopiecznych jeśli mają się dobrze...

akwarium.thumb.jpg.292368d4a74908d6a187f6fa6c217f19.jpgrybki.thumb.jpg.dd516e53dc3a234a4af6f081ed8fb17e.jpgrybnki!.thumb.jpg.486eb820bb986d4614917974ed719391.jpgakuapinika.thumb.jpg.e6a223e0438710bdd17c9ed850f42874.jpg

Aquaponika to świeży projekt ma około miesiąca, widzę że rośliny zwłaszcza, monstera rosną jak szalone co nas niezmiernie cieszy gdyż wcześniej nawet kaktusy nam usychały... Wylot z filtra biologicznego jest włożony do doniczki z keramzytem woda przelewa się przez doniczki ustawione nad akwarium (na koronie) i wraca do baniakaakuapinika1.thumb.jpg.a4fd1e9e7ac9eddda507fad0a57632c2.jpg

Większość wiedzy o prowadzeniu biotopu Malawi pozyskałem z tego właśnie forum, dlatego bardzo się cieszę że nareszcie zdecydowałem się przedstawić nasze akwarium...

rybki1.jpg

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2022 o 18:17, szycho napisał:

Mieszkańcy:

 Pseudotropheus mpanga (Moji ulubieńcy)

Pseudotropheus socolofi (Ulubione żony)

Zebra Red Red (Najbardziej żywiołowe córki je uwielbiają)

 

drobna korekta jeśli chodzi o pisownię nazw gatunków:

Pseudotropheus sp. "elongatus mphanga"

Chindongo socolofi

Metriaclima estherae

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Widzę zacne siedzisko do obserwowania zbiornika 👍. Jak wspomniał kolega @kazikx👍 proponuje każdą roślinkę umieścić w tzw. doniczce produkcyjnej która ma otwory w dolnej części. Ponadto pozbyłbym się keramzytu z głównej doniczki a zostawił tylko w doniczkach produkcyjnych co pozwoli Ci na późniejsze, wygodne serwisowanie akwaponiki. Proponuje również troszkę podnieść aranżacje.

👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.