rysib Opublikowano 19 Lipca 2022 #1 Opublikowano 19 Lipca 2022 (edytowane) Szkło zamowione u lokalnego szklarza. Czasu coraz mniej do terminu odbioru. Zabrałem się za postawienie komody. Model popularny w Bydgoszczy, czyli model Jackowo-Marcinowy . Po zrobionym doktoracie z powyższych wpisów i konsultacjach z Marcinem, sięgnąłem jeszcze po pradawną wiedzę... (... ktoś to jeszcze trzyma w domu?) Króciutka fotorelacja z montowania komody: CDN... Pzdr. Rysiek. Edytowane 19 Lipca 2022 przez rysib 7
piotriola Opublikowano 19 Lipca 2022 #2 Opublikowano 19 Lipca 2022 5 godzin temu, rysib napisał: (... ktoś to jeszcze trzyma w domu?) Witaj, coś tam bym znalazł. Pradawna wiedza,ciekawe stwierdzenie. Tamte artykuły to wiedza osób zajmujących się rybami wiele lat, jest pewna różnica jak czyta się tamte opisy. Były to początki tego biotopu, mimo błędów jest tam sporo ciekawostek. Powodzenia z nowym projektem. 1
rysib Opublikowano 20 Lipca 2022 Autor #3 Opublikowano 20 Lipca 2022 9 godzin temu, piotriola napisał: Witaj, coś tam bym znalazł. Pradawna wiedza,ciekawe stwierdzenie. Tamte artykuły to wiedza osób zajmujących się rybami wiele lat, jest pewna różnica jak czyta się tamte opisy. Były to początki tego biotopu, mimo błędów jest tam sporo ciekawostek. Powodzenia z nowym projektem. Zaczynem swoją przygodę z akwarystyką w tamtych czasach. Artykuły miały taki pół naukowy sznyt. To trochę jak ze starymi zdjęciami z przełomu XIX i XX w. Mało kto był na nich uśmiechnięty. Pzdr Rysiek. 1
darkon Opublikowano 20 Lipca 2022 #4 Opublikowano 20 Lipca 2022 (edytowane) 17 godzin temu, rysib napisał: Po zrobionym doktoracie z powyższych wpisów i konsultacjach z Marcinem, sięgnąłem jeszcze po pradawną wiedzę... (... ktoś to jeszcze trzyma w domu?) W wersji papierowej z 80 numerów by się znalazło :), w elekktronicznej wszystkie 142 numery. Edytowane 20 Lipca 2022 przez darkon 3
Bojar Opublikowano 20 Lipca 2022 #5 Opublikowano 20 Lipca 2022 Ten numer z Bystrzykiem pamiętam jak dzisiaj. Jedyne źródło wiedzy jak na tamte czasy No i był jeszcze dziadek. Przedwojenny akwarysta. On mnie zaraził tą pasją na całe życie 3
kazikx Opublikowano 20 Lipca 2022 #6 Opublikowano 20 Lipca 2022 10 godzin temu, rysib napisał: Zaczynem swoją przygodę z akwarystyką w tamtych czasach. Artykuły miały taki pół naukowy sznyt. To trochę jak ze starymi zdjęciami z przełomu XIX i XX w. Mało kto był na nich uśmiechnięty. Pzdr Rysiek. Przed 89 rokiem różnie w treści bywało (decydowała polityka i wszystkie jej pochodne), ale od strony redakcyjnej/językowej wiele czasopism i wydawnictw miało wysoki, a nawet bardzo wysoki poziom. Chętnie przeglądnę kiedyś jeden ze starych numerów "akwarium"... W XIX wieku robienie zdjęć było czymś w rodzaju malowania portretu. Stąd można mówić o sztuce pozowania do zdjęć i związanymi z nią zasadami, które były tworzone przez normy społeczne, artystyczne i poziom techniczny sprzętu. 2
nsp Opublikowano 21 Lipca 2022 #7 Opublikowano 21 Lipca 2022 W dniu 19.07.2022 o 16:14, rysib napisał: Powodzenia z nowym projektem Chcę się tylko dopytać, bo chyba sam będę robił taką samą szafkę pod akwarium. Widziałem u @marcin73m, a teraz u Ciebie łączenie tego stelażu. Czy rzeczywiście wystarczą same kątowniki stalowe, plus sklejenie i skręcenie kantówek razem ze sobą? Bo ja myślałem, aby dać jeszcze zastrzały do tych kątowników. Ale widzę że to się sprawdza i u Marcina akwarium stoi bezpiecznie
marcin73m Opublikowano 21 Lipca 2022 #8 Opublikowano 21 Lipca 2022 47 minut temu, nsp napisał: Czy rzeczywiście wystarczą same kątowniki stalowe, plus sklejenie i skręcenie kantówek razem ze sobą? Moim zdaniem spokojnie wystarczy skręcenie kantówek długimi śrubami (ja nic nie kleiłem) plus kątowniki. Dodatkowo kantówki są przykręcone do blatu (śruby i kątowniki), pleców, boków i zespolone kątownikami z podłogą, która dodaje sztywności całej konstrukcji. Nie ma opcji, żeby to się rozjechało. Chociaż niektórzy wróżyli katastrofę 3
Bojar Opublikowano 21 Lipca 2022 #9 Opublikowano 21 Lipca 2022 Ja bym skleił ale nie dla wzmocnienia tylko jako ochrona przed wodą. Ewentualnie zapaćkać silikonem neutralnym przed skręceniem. Drewno zaciąga wodę "kapilarnie" więc to najsłabsze miejsce. Woda zawsze wylać się może..... no w sumie musi Byle mało
jaras Opublikowano 22 Lipca 2022 #10 Opublikowano 22 Lipca 2022 A ja bym nie kleił, bo jeżeli nie jest sklejone to zawsze jest możliwość ułożenia się drewna Domy np. od lat budowane są z drewna i tam nic nie jest klejone.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się