Skocz do zawartości

problem z jbl 250 pro


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruje do tych ,ktorzy maja ten filtr...po podlaczeniu i odpowietrzeniu filtr chodzi bardzo glosno, cos w srodku strasznie rzezy, wczesniej podlaczalem taki sam tylkow innym akwa i jest super cichy, a ten chodzi strasznie glosno, ten dzwiek dobiega gdzies z obudowy, prosze o pomoc, mam nadzieje,ze nie bede musial go reklamowac, to oznacza znowu przestoj 2-3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno Mjunszajn napisała:


Co do JBLa- po kilku latach sprzedazy- najgorszy filtr na rynku. Ze szczegolnym uwzglednieniem CP250. Wada oski wirnika cay czas wystepuje i dotyczy ogromnego odsetku tych filtrow. Do tego dramatyczny spadek przeplywu po kilku miesiacach pracy. Filtr jest tani i latwy w obsludze- na tym koncza sie jego zalety.

Plus jest taki, że z tego co można przeczytać problem jest ogólnie znany i producent bez problemów wymienia te ośki. (na niewadliwe? :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wydaje mi sie,ze go odpowietrzylem, poprzez korek w klapie filtra, ale sprobuje zrobic tak jak mowisz. Mnie martwi cos innego, akwa ma 112l, filtr jest do 250 wiec powinnien szalec w tym akwa, aon daje lekka falke. Ten sam filtr chodzi w roslinnym 240l i robi wiekszy zamet niz w moim, cos chyba walnelo. Mam wiec pytanie, bo szkoda mi juz czasu na czekanie, az mi go wymienia. Mam do tego akwa rpzewidziany narazie tlyko filtr zewn., ten o ktorym mowa. Czy moge wystartowac to akwa na pozyczonym wewn. mechaniku (spokojnie uciagnie), a jak przyjedzie ten naprawiony to podlacze tego , przez pare dni beda chodzily razem, a pozniej oddam ten wewn. Pytam bo nie wiem, czy zda to egzamin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi powiedziec bo uzywam desczowni , wiec u mnie w 126l woda nie szaleje.


Co do odpowietrzenia - ja wlasnie tez odpowietyrzylem przez korek, ale nie byl odpowietrzony.

Jak zamkniessz wylot i potem go otworzysz ( tak samo mozesz sie pobawic wlotem )

uslyszysz syk i wyleci powietrze ( tak bylo u mnie )

4-5 ruchow zaworkiem i odpowietrzone, wtedy nie trzeba tyle czekac aby sie odpowitrzyl.


Jakby co widzialem ostatnio w sklepie wirniki do JBL'i wiec osobiscie bym nie reklamowal tylo wymienil sobie wirnik - chyba ze 20-30pln kosztowal.


Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być ciężko, filtr mechaniczny ma małą powierzchnię dla bakterii, ale zawsze to lepiej niż od początku.

Zamknięcie cyklu azotowego i tak stwierdzisz po parametrach, ale wtedy biolog musi być już w akwarium i to sprawnie działajacy, bo pomimo tego że parametry będziesz mieć dobre to przy większym stężeniu związków amoniaku po wpuszczeniu ryb to sam mech nie da rady i parametry szybko się zmienią, co może skutkować śmiercią ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 4 miesiecy i poza duzym spadkiem przepływu, spowodowanym wypełnieniem po brzegi ceramika + pewnie zabrudzeniem, nie zauwazyłem żadnych innych niepokojacych objawów . Filterek chodzi cicho , ale w podobnym akwa nie ma mowy o jakimś wyraźnym ruchu tafli wody ( wylot umieszczony ok 6-7cm pod powierzchnią i skierowany ku górze ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, no nic, trzeba isc do przodu, wiec w akwa juz smiga unifilter 1000 aquaela ( ale on duzy ). Ma dwie male gabki i troche ceramiki, na poczatku troche uciagnie, ale jak kolega wyzej pisal, jak bede wpuszczal ryby, kubelek musi juz byc. Zrobie tak, jak wroci kubel , podlacze go go do akwa, posmiga tydzien razem z wewn., jak wyniki testow beda si, odlaczam wew. i wpuszczam ryby...jejku ale to sie wszystko ciagnie...

p.s.

mozliwe zeby ten wewn. robil wiekszy zamet niz ten kubel, wydaje mi sie ten kubel nie ma takiej mocy jak miec powinnien. Wewn. jest mocno skrecony, a i tak ostro daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.