Skocz do zawartości

Filtr Ikola 600 Maxx - moje spostrzeżenia.


Andrzej Głuszyca

Rekomendowane odpowiedzi

@Andrzej Głuszyca jeśli jest dostępna to spróbuj wymienić uszczelkę głowicy. Po tylu latach już zapewne nie ma swojej nominalnej elastyczności i podciśnienie powstałe w filtrze ssie powietrze. Wcale to nie musi być wina wirnika, bo niby skąd wirnik ma tworzyć babelki powietrza? Ok, zjawisko kawitacji, ale przecież wyczyściłeś wkłady i raczej nie powinno do niego dochodzić. Dla spokojności uruchom go jeszcze na pusto (bez wkładów) jeśli nadal będzie się zapowietrzał to na bank uszczelka. A jeśli będzie spokój to może oznaczać, że wkłady są już tak zapchane ,że nawet wypłukane hamują przepływ i dochodzi do kawitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek_De napisał(a):

Wcale to nie musi być wina wirnika, bo niby skąd wirnik ma tworzyć babelki powietrza?

Wirnik mógł się rozmagnesować i wtedy tak się dzieje. 

Godzinę temu, Bartek_De napisał(a):

 jeśli jest dostępna to spróbuj wymienić uszczelkę głowicy

Fakt... to warto sprawdzić.  Nie mam noża na gardle więc i sporo czasu aby kupić uszczelkę i sprawdzić.  Kupię i dam znać co z tego wyszło. Niemniej i tak będę ogarniać nową filtrację  bo czasami filtr może się zepsuć w najmniej spodziewanym momencie a tak będę miał przygotowane wyjście alternatywne.

@Bartek_De Zamówiłem. We wtorek wszystko się wyjaśni.

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_De   Bartku... nic z tego.  Nie pomogła wymiana uszczelki.  Nie powiem ale miałem nadzieję , że pomoże. Nie będę już kombinować. Zastanowię się tylko czy wystawić na giełdę wirnik bo jest przecież nowiutki. Wystawię za psie grosze a ktoś będzie może zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziemniak często, szybkie pisanie na klawiaturze powoduje takie niewielki błędy, przestawianie liter czy klepnięcie spacji wcześniej niż kropki, zdarza się każdemu i nie jest to aż tak rażące. Kto jak kto, ale Andrzej zawsze dba i zwraca uwagę na pisownię. Może zostaw moderatorom takie uwagi. A jeśli masz parcie na moderację to napisz do Prezesa, może wyrazi zgodę i wstąpisz w nasze szeregi. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartek_De napisał(a):

szybkie pisanie na klawiaturze powoduje takie niewielki błędy,

Po części jest to prawdą. Klawiaturę od dłuższego czasu mam do wymiany.  Najpierw piszę a potem uzupełniam literki .  Najgorzej jest jak się loguję na iPKO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej Głuszyca, zerknij jeszcze na system zalewania. Kiedyś chyba w kuble tetry dostało mi się tam trochę piachu w okolice uszczelek. I ciagnal powietrze, a mi chwilę zeszło, zanim znalazłem przyczynę. Nie wiem, jak to w Ikoli wygląda, bo nigdy tego filtra nie miałem, ale skoro przyczyna trudna do znalezienia, to może warto i tam popatrzeć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.