r10 Opublikowano 28 Marca 2022 #11 Opublikowano 28 Marca 2022 11 hours ago, Diux said: Będę obserwował przepływ Tak swoją drogą ciekaw jestem, jak mierzycie rzeczywity przepływ filtra. U mnie wylot wody z filtra ma dwa wyloty, symetrycznie. Przy którejś z podmian, gdy wyloty są wówczas nad powierzchnią wody w akwa, pod jeden z nich podstawiłem w miarę poręczny rondelek kuchenny 1,6 litra (nadrukowana skala od wewnątrz rondelka), Napełnienie rondelka 1,6 l zajęło 15 sekund, czyli wypływ z filtra to 1,6l x 60s/15s x 2 x 60min = 12,8 x 60 = 768 l/h. Byłem pozytywnie zaskoczony sporym przepływem (teoretyczne chińskie 1200 l/h na pierwszym z sześciu biegów kubełka 1200-3000 l/h) co daje u mnie aż 5,5 wymiany na godzinę - na oko oceniałem przepływ znacznie mniej.
Diux Opublikowano 28 Marca 2022 Autor #12 Opublikowano 28 Marca 2022 Nie ma z tym problemu. Wystarczy wiadro 20l i wężyk który trzeba założyć na wylot z filtra. Przepompować 20l do wiadra i zmierzyć ile sekund to zajęło a następnie obliczyć tak jak kolega powyżej. Nie robiłem tego nigdy, ale może kiedyś zrobię z ciekawości Ja mam wylot skierowany ku tafli wody i widzę że mi solidnie podnosi wodę. Po tym wnioskuję że przepływ jest ok.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się