Skocz do zawartości

Odświeżenie obsady


kopytko007

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Parę miesięcy temu stałem się posiadaczem akwarium 450 litrów razem z obsada, która dzięki identyfikacji przez członków tego forum okazała się pyszczakami hongi oraz pyszczakami estery

Minęło już trochę czasu, akwarium Jest ustabilizowane pomimo dość burzliwej przeprowadzki, pojawiają się młode i pomyślałem o odświeżeniu krwi w akwarium, ponieważ wiem że poprzedni właściciel miał te akwarium parę lat i tego nie robił i stąd moje pytania do ekspertów:

Czy ma to sens?  Czy tak się w ogóle robi?

W jakich proporcjach to robić? W akwarium jest ok 60 dorosłych pyszczakow (ok. 80% to hongi) i dużą ilość narybku między kamieniami

Jakiej wielkości pyszczaki kupować? 

Przyszło mi to do głowy bo jestem teraz w górach i wracając mógłbym gdzieś zajechać wracając do swojego smutnego Podlasia :)

 

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kopytko007 napisał:

Dzień dobry

Parę miesięcy temu stałem się posiadaczem akwarium 450 litrów razem z obsada, która dzięki identyfikacji przez członków tego forum okazała się pyszczakami hongi oraz pyszczakami estery

Minęło już trochę czasu, akwarium Jest ustabilizowane pomimo dość burzliwej przeprowadzki, pojawiają się młode i pomyślałem o odświeżeniu krwi w akwarium, ponieważ wiem że poprzedni właściciel miał te akwarium parę lat i tego nie robił i stąd moje pytania do ekspertów:

Czy ma to sens?  Czy tak się w ogóle robi?

W jakich proporcjach to robić? W akwarium jest ok 60 dorosłych pyszczakow (ok. 80% to hongi) i dużą ilość narybku między kamieniami

Jakiej wielkości pyszczaki kupować? 

Przyszło mi to do głowy bo jestem teraz w górach i wracając mógłbym gdzieś zajechać wracając do swojego smutnego Podlasia :)

 

Pozdrawiam i dziękuję

Dużo ich trochę, wstaw proszę fotę. Ciekawi mnie jak to wygląda. 

Więcej sztuk bym nie wpuszczał

Edytowane przez Pikczer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kopytko007 napisał:

zy ma to sens?  Czy tak się w ogóle robi?

Ma to sens jeżeli chcesz je sprzedawać bo wtedy tworzysz jakiś łańcuch pokoleniowy i w tym momencie sprzedajesz ryby z chowu wsobnego. Generalnie takie ryby z biegiem czasu są coraz bardziej gorsze gatunkowo. Nawet jeżeli zachowujesz sam dla siebie to ryby z chowu wsobnego warto jednak wymieszać z lepszymi jakościowo.

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za odpowiedzi

Nie wiem czy chce je sprzedawać, kwestia bardziej ich zdrowia itd 

Totalnie nie umiem robić zdjęć i przepraszam za jakość

poza tym niespecjalnie wyobrażam sobie jak miałbym cokolwiek zlapac :)

IMG_20210917_203548.thumb.jpg.76200134eab188382f9628bde2b815c6.jpg

IMG_20210917_181115.thumb.jpg.bcb89180892cf6735e01dc825d69d8c5.jpg

IMG_20210917_181112.thumb.jpg.394f7cf576c119576781d0f3f7edb41c.jpg

 

 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Liczyłeś kiedyś te ryby, czy 60 to tak na oko. Gęsto przy bocznej szybie  to wyglada, ale to normalne jak się pysie w kupę zbiorą. Do 60 szt. daleko. A od przodu nie sprawia wrażenia mocno przerybionego, chyba że się załoga pochowała po kątach.Przy moich 30 lepszy dworzec sfotografuje, jak moment wyczekam 😀 Fajny baniak. Ja bym trochę skały dźwignął w górę, ale ogólnie niezłe akwarium👍 

A jak będziesz chciał coś łapać, to są pułapki różnego rodzaju. Poszukaj na forum. Niektórzy koledzy wyciągają skały,, żeby wyłapać ryby, ale ja sobie tego nie wyobrażam jakoś. 150 kilo mozolnie układanej dekoracji wyciągać dla odłowienia czasem jednej szt? Opcja raczej dla zbiorników non mbuna, gdzie jest mniej skaliście.

Edytowane przez pulpet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kopytko007 napisał:

Ok, dziękuję za odpowiedzi

Nie wiem czy chce je sprzedawać, kwestia bardziej ich zdrowia itd 

Totalnie nie umiem robić zdjęć i przepraszam za jakość

poza tym niespecjalnie wyobrażam sobie jak miałbym cokolwiek zlapac :)

IMG_20210917_203548.thumb.jpg.76200134eab188382f9628bde2b815c6.jpg

IMG_20210917_181115.thumb.jpg.bcb89180892cf6735e01dc825d69d8c5.jpg

IMG_20210917_181112.thumb.jpg.394f7cf576c119576781d0f3f7edb41c.jpg

 

 

Nie jest aż tak gęsto. Fajnie całość się prezentuje. Wygląda wręcz na taką rozsądną ilość sztuk. Ja bym nic nie zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc od ktorego bralem akwarium mowil ze jest 60 + mlodziez przy wylawianiu przy 40stu-paru stracilem rachube w liczeniu co prawda od tego czasu 2 samce padly w walkach i 2 ryby nie przezyly przeprowadzki ale no dokladnie nie liczylem, bo nie wiem nawet jak to zrobic przy ich ruchliwosci :)

 

czyli nie odlawiac i ewentualnie odswiezyc krew, wtedy brac mlode ryby? dorosle? w jakiej ilosci? kamienie sa ok ulozone? cos się powinno zmieniac z tymi gatunkami? poczytalem te zagraniczne strony ktore mi podano przy identyfikacji gatunkow ale moze cos przeoczylem...

mam problem ze troche paprochow lata w toni, to kwestia ustawienia filtrow? filtracja to jbl e901 + e1501 oraz turbo2000 ktore dodalem ostatnio minusem jest to ze ustawilem wloty i wyloty z jednej strony a teraz już nie mam tego jak zmienic ale jezeli mam do tego cyrkulator ustawiona "na skos" to chyba moze byc?

dziekuje za wszystkie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.