mars Opublikowano 21 Kwietnia 2008 #11 Opublikowano 21 Kwietnia 2008 pęcherzykami bym nie przesadzał sprawy, w dodatku dla utrudnienia to bordowe/brunatne sinice mają troche inną "charakterystykę dotykową" niż zielone
romekjagoda Opublikowano 22 Kwietnia 2008 #12 Opublikowano 22 Kwietnia 2008 Ja u siebie miałem podobne sinice, tzn. niektóre były zielone, całkiem ładne, ale na górze tła (na moim 'nawisie' skalnym), ponad wodą mam właśnie czarne lubb bardzo ciemno-zielone sinice. Odchodzi płatami i nie mam włąściwie wątpliwości, że to sinice. Co do grzyba, to wydaje mi się mało prawdopodobne - rodzajów glonów jest chyba zbadanych 5-6 tys. (gdzieś czytałem, ale nie wiem czy nie pomieszałem liczby), więc IMHO to jest bardziej prawdopodobne niż grzyb. Postarałbym się o foto a la makro jak pisał Mars, do tego badanie dotykowe, węchowe i organoleptyczne - jeśli jest gorzkie i smakuje jak kupa to grzyb (z tym organoleptycznym żartowałem - przypadkiem nie próbuj ) Na sinice wskazywałyby jednak te pęcherzyki też, mimo wszystko.
PatricuS Opublikowano 22 Kwietnia 2008 Autor #13 Opublikowano 22 Kwietnia 2008 dziekuje za pomoc ...a owe shit schodzi bardzi łatwo - konzystencja identyczna co glony z tym ,ze koloru czarnego (nie bord i inne odcienie) - konkretny sadzowaty czarny kolor!!! A co do bombelków to to przez wylot z napowietrzania (niedaleko sie znajduje) ,niech wiec nie bedzie omylne ,ze to cos czarnego je produkuje... spróbuje też dokładnie wyczyscić biologa ,i dodam ponczoche na wlot bo chyba za duzo jedzenia i bażołów tam wpada i po przeszło 1,5 miesiacu przezroczyste rury wlotu i wylotu wygladaja troche na zabrudzone - ala plamkami glutowatymi czas pokaze co z tego wyjdzie.... niemniej dziekuje za reakcje
mars Opublikowano 22 Kwietnia 2008 #14 Opublikowano 22 Kwietnia 2008 .... spróbuje też dokładnie wyczyscić biologa ,i... tylko nie przesadz z tym czyszceniem biologa ..... bo efekt będzie odwrotny od zamierzonego
romekjagoda Opublikowano 23 Kwietnia 2008 #15 Opublikowano 23 Kwietnia 2008 ...a owe shit schodzi bardzi łatwo - konzystencja identyczna co glony z tym ,ze koloru czarnego (nie bord i inne odcienie) - konkretny sadzowaty czarny kolor!!! A co do bombelków to to przez wylot z napowietrzania (niedaleko sie znajduje) ,niech wiec nie bedzie omylne ,ze to cos czarnego je produkuje... spróbuje też dokładnie wyczyscić biologa , IMHO to jednoznacznie sinice. U mnie rozwijają się również najintensywniej przy wylocie wewnętrznego, gdzie jest dobre napowietrzanie. No chyba, że żyję w fałszywym przekonaniu, że mam symbiotycznie egzystujące sinice w moim akwa To też możliwe w sumie Biologa nie czyść dokładnie. gluty w rurach to norma, nic złego.
PatricuS Opublikowano 23 Kwietnia 2008 Autor #16 Opublikowano 23 Kwietnia 2008 Panowie a dzis zaskoczenie!!! Wczoraj odważyłem sie tylko na przeczyszczenie filtra wewnetrznego ,wymyłem gąbkę etc... a dzis po pracy przychodzę ,a tu woda kryształ i co odziwo czarny glon zmienia barwe na ciemny turkus normalnie jestem w szoku!!! O co chodzi w tym moim bajkowym akwa - moze to wina filipinskich wapieni ? Pa licho go wie ?? hmmmmmmm.... wezmę to jeszcze na przetrzymanie i dam znać co i jak...
cezarix Opublikowano 23 Kwietnia 2008 #17 Opublikowano 23 Kwietnia 2008 Czyli masz cyjanobaktery zwane również : sinice, cyjanofity, cyjanobakterie, cyjanoprokariota
mars Opublikowano 23 Kwietnia 2008 #18 Opublikowano 23 Kwietnia 2008 wezmę to jeszcze na przetrzymanie i dam znać co i jak... dokładnie - w akwarium zachodzi kupę przemian im akwarium młodsze tym więcej a proces stabilizacji to trwa do paru miesięcy i imho zawsze trzeba dać sobie czas na spokojnie a nie ledwo coś wyskoczy to już wlaczyć i kombinować i zmieniać ..... nie zawsze na lepsze
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się