NorbertF Opublikowano 27 Maja 2021 Autor #11 Opublikowano 27 Maja 2021 23 minuty temu, Bartek_De napisał: A mierzyłeś Po4? Fosforany często są przyczyną powstawania "kożucha". Polecam poniższy temat Nie, nigdy nie myślałem że będę miał potrzebę kupić test na fosforany w Malawi No i glonów nie ma raczej + woda jest bardzo klarowana (nie wiem jak na filmie, ale na żywo bardzo). Pewnie zmierzę.
bojack Opublikowano 27 Maja 2021 #12 Opublikowano 27 Maja 2021 Godzinę temu, NorbertF napisał: Nie, nigdy nie myślałem że będę miał potrzebę kupić test na fosforany w Malawi No i glonów nie ma raczej + woda jest bardzo klarowana (nie wiem jak na filmie, ale na żywo bardzo). Pewnie zmierzę. U mnie glonów też nie było jakoś super dużo - normalnie, a nawet mało. Woda miała w sobie lekki pyłek, ale pod światłem 36W led w 120cm - zakładam, że dla wielu osób byłaby i tak zadowalająca. Test na po4 może Ci pośrednio pokazać jakość wody w zbiorniku. Związki azotowe to tylko mała część przemian jakie następują w akwarium. 1
NorbertF Opublikowano 27 Maja 2021 Autor #13 Opublikowano 27 Maja 2021 @bojack @Bartek_De dzięki Panowie! Przeczytałem przygody bojack - czas kupić test i rozpocząć zabawę 2
Piotr775 Opublikowano 27 Maja 2021 #14 Opublikowano 27 Maja 2021 Apropo tego filmu bakteryjnego. Piszesz że co jakiś czas wkladasz skimmer na pozbycie się go. Masz kaseciaka,a nie myślałeś żeby zrobić na jego krawędzi małe nacięcie ? Wtedy kaseciak bedzie robiłròwnież za skimer i to na bieżąco.
NorbertF Opublikowano 28 Maja 2021 Autor #15 Opublikowano 28 Maja 2021 12 godzin temu, Piotr775 napisał: Apropo tego filmu bakteryjnego. Piszesz że co jakiś czas wkladasz skimmer na pozbycie się go. Masz kaseciaka,a nie myślałeś żeby zrobić na jego krawędzi małe nacięcie ? Wtedy kaseciak bedzie robiłròwnież za skimer i to na bieżąco. niespecjaljnie - po 1 to filtr jest ze szkła (dymione) a po 2 to wymagałoby chyba utrzymania stałego poziomu wody a w ciągu tygodnia to realnie 20 litrów z tego paruje (poziom spada o 1.5 cm).
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. NorbertF Opublikowano 2 Czerwca 2021 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. #16 Opublikowano 2 Czerwca 2021 Zlapalem dziada co idzie do tarła. Bardzo lubię te ryby. Othopharynx Tetrastigma. 12
NorbertF Opublikowano 14 Czerwca 2021 Autor #17 Opublikowano 14 Czerwca 2021 (edytowane) Drodzy nieco z innej beczki - mam problem z dominującym samcem Protomelasa i potrzebuję Waszej rady No więc - zebrało mu się na amory i to na ostro - zajął 70% akwarium i robi jeszcze podjazdy na wszystkie ryby zgromadzone w tej reszcie. Takie sytuacje zdarzały się w przeszłości - samiec Aulonocary lub Scianochromis na kilka dni zajmowali część akwarium. Tym razem jednak jest problem - trwa to już półtora tygodnia i bardzo duża część akwa jest zajęta. Samica niby podpływa i coś zbiera, ale myślę że jest jeszcze niegotowa. Widzę też, że reszta ryb jest zastresowana. Co mogę zrobić? Mam do dyspozycji kotnik 25L - myślę o wyrzuceniu jego lub samic na kilka dni. Jak uważacie? No albo brom do wody Przechodziliście podobne sytuacje i coś podziałało? Pozdrawiam! Edit: dziad trafił do 25L bo w akwarium już kipiało. Edytowane 14 Czerwca 2021 przez NorbertF Zmiana okolicznośći faktycznych :)
tom77 Opublikowano 14 Czerwca 2021 #18 Opublikowano 14 Czerwca 2021 W dniu 25.05.2021 o 21:03, NorbertF napisał: Obecna obsada: Scianochromis Fryeri (1+3) Aulonocara baenschi Benga (1+3) Protomelas Spilonotus Tanzania (1+3) Otopharynx Tetrastigma (2+3) Placidochromis phenochilus Mdoka white (6) Copadichromis Gertsi Gomme (7) Aulonocara Eureka (2+2) 3 ancistrusy 5 Synodontis multipunctatus - na wylocie 8 godzin temu, NorbertF napisał: mam problem z dominującym samcem Protomelasa i potrzebuję Waszej rady No więc - zebrało mu się na amory i to na ostro - zajął 70% akwarium i robi jeszcze podjazdy na wszystkie ryby zgromadzone w tej reszcie. 8 godzin temu, NorbertF napisał: Przechodziliście podobne sytuacje i coś podziałało? Tak. Przechodziłem z Protomelasem sp.”steveni imperial”. Podziałało – wyłowienie z akwarium. Moim zdaniem masz i tak za dużo gatunków i ryb. Wyłowienie Protomelasa (dla którego co najmniej Copadichromis i Otopharynx są za delikatne) to dopiero szansa (a nie pewność), że sytuacja się ułoży. 4 1
NorbertF Opublikowano 15 Czerwca 2021 Autor #19 Opublikowano 15 Czerwca 2021 11 godzin temu, tom77 napisał: Moim zdaniem masz i tak za dużo gatunków i ryb. Wyłowienie Protomelasa (dla którego co najmniej Copadichromis i Otopharynx są za delikatne) to dopiero szansa (a nie pewność), że sytuacja się ułoży. Dzięki za podpowiedzi. Na ten moment Protomelas trafił do kotnika na kilka dni. Zobaczymy jak będzie po powrocie. Jeśli kilka kilka iteracji separacji nie pomoże to rozważę redukcję Protomelasów.
piotriola Opublikowano 15 Czerwca 2021 #20 Opublikowano 15 Czerwca 2021 30 minut temu, NorbertF napisał: Protomelas trafił do kotnika na kilka dni. Witaj możesz spróbować przestawić kamienie i ponownie wprowadzić samca. To jednak spora ryba, moim zdaniem nie pasuje do obsady tak jak sugerował tom77. Ryba bardzo dekoracyjna szkoda tak szybko rezygnować. Mając taki zbiornik możesz zaopatrzyć się w plexi przegradzającą zbiornik, ryba jest odizolowana a co ważne widzi ryby.Paten taki często się sprawdzał służy również do wyławiania ryb, co nie jest łatwe w tak długim zbiorniku. powodzenia 3 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się